اجتماعی

ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی به جای کوره‌های آجرپزی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین شهر تهران، بازار خلازیر ظهر امروز با حضور رئیس کمیسیون محیط زیست شهر تهران، معاون شهرسازی و معماری شهر تهران، معاون شهرسازی شهر تهران ایمنی، مدیرعامل صنایع و مشاغل سمندی شهر تهران، مدیرعامل سازمان بهزیستی، خدمات و مشارکت های مردمی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری و اصحاب رسانه رسماً افتتاح شد.

مهدی پیرهادی رئیس شورای محیط زیست شهر تهران در حاشیه افتتاح بازار خلازیر از طرح بازخرید قیمت غرفه های اجاره ای در محدوده بازار سهمندی خلازیر با موافقت سرمایه گذاران به 4 هزار تومان خبر داد. و پیمانکاران

وی افزود: بر اساس توافق سرمایه گذاران و پیمانکار، بازار سمندی برای کاهش هزینه اجاره این غرفه ها از یک میلیون و 2 هزار تومان به 5 هزار تومان تعیین شده است.

او می گوید: «اگر در گذشته در خلازیر و بازار محصور بودید، یکی از فضاهای شهری بود که کسبه در تابستان و تابستان و زمستان و همچنین برف و باران در آن آفتاب می گرفتند. و برای فروشندگان سخت بود.

رئیس شورای محیط زیست شهر تهران افزود: خوشبختانه صنایع و مشاغل سمنده شهر تهران در بازار سمنده اقدام کرده و در این زمینه کار بزرگی انجام داده است.

وی گفت: قبل از افتتاح این خادم در این منطقه محدود به دیدار ایشان می رفتم. عموما مردم راضی بودند و فقط برخی از آنها از اجاره غرفه ها انتقاد کردند که امروز با حضور پیمانکار مقرر شد مبلغ اجاره غرفه ها به 5000 تومان و بابت شارژ و نگهداری 5000 تومان کاهش یابد. از این مجموعه گرفته شد.

پیر هادی یادآور شد: امیدواریم امنیت این بازار از طریق شهر تهران تامین شود و روز به روز رفاه مردمی که در این بازار فعالیت می کنند ارتقا یابد.

تعداد غرفه ها را افزایش دهید

بیگی، مدیرعامل صنایع و مشاغل سمنده شهر تهران نیز در این مراسم افتتاحیه گفت: شهر تهران تاسیس شد.

وی افزود: لازم بود این طرح در فاز اول اجرا شود تا افراد شاغل در این محدوده محدود انتخاب شوند. امیدواریم فاز دوم این طرح تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

بیگی تصریح کرد: یک دوره سه ساله را پیش بینی می کنیم که نواقص برطرف شود، بهترین شیوه رسیدگی به کالاهای دست دوم در این حوزه محدود اجرا می شود.

مدیرعامل صنایع و مشاغل سمنده تهران گفت: اجاره غرفه ها در این بازار متغیر است. سقف اجاره غرفه بر اساس لایحه شورای شهر تهران یک میلیون و 4 هزار تومان است و این قیمت اجاره با توجه به موقعیت غرفه ها و قدرت فروشنده کمتر خواهد بود.

با بیان اینکه دومین بازار بزرگ کالاهای دست دوم کشور، بازار خذیر است، خاطرنشان کرد: طی یک سال آینده تعداد غرفه های موجود در بازار از یک غرفه در فاز اول به دو غرفه در فاز دوم افزایش می یابد. مرحله. رسید.

بیگی تاکید کرد: بررسی ها نشان می دهد بهترین مدلی که در تهران برای صنایع دستی سمندی اجرا شده است، در پایتخت ایجاد می کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهر تهران در حال حاضر بیش از 3 روز بازار دارد، گفت: ظرفیت های مختلفی در شهر تهران داریم به طوری که تعداد این بازارها در شهرهای مختلف افزایش می یابد.

در زمان مدیرعاملی صنایع و مشاغل سمنده شهر تهران؛ تامین زمین برای اجرای طرح توسعه بازار روزانه بسیار مهم است و همچنان در مرحله شناسایی ظرفیت های شهر تهران برای گسترش بازار روزانه هستیم.

وی افزود: در کنار سایر افزایش های روز، بازار باید با منطق خاصی مدیریت شود و ورود و خروج فروشندگان در این بازارها به طور کامل کنترل شود.

بیگی با اشاره به اینکه صنایع دستی شناسایی شده و به فروش می رسد قابلیت ورود به این بازارها را دارد، ادامه داد: در حال حاضر حدود 2 رشته صنایع دستی در سطح شهر تهران شناسایی و ثبت شده اند.

ایمنی غرفه ها در بازار خلازیر

مدیرعامل آتش بازی تهران در بخشی دیگر از این مراسم گفت: در گذشته و در روزهای پایانی هفته بازار در سطح خیابان ها پراکنده بوده که خطرات ایمنی و امنیتی را محدود کرده است.

به گفته قدرت الله محمدی، خرده فروشان هم اکنون در داخل بازار خلازیر متمرکز شده اند و افزود:

وی با اشاره به اینکه ایستگاه آتش نشانی در جوار این بازار راه اندازی شد، افزود: از هفته آینده تنها یک ایستگاه آتش نشانی در این منطقه راه اندازی می شود. غیر از آن با توجه به اینکه دستفروشان از لایه های ضعیف این بازار در شهر تهران هستند، غرفه ها و کپسول های آتش نشانی آنها در داخل برپا شده است.

مدیرعامل فروشگاه های ایمنی شومینه در این بازارها تصریح کرد: وجود مغازه های آتش بازی ثابت در این منطقه غیرمجاز است و در اثر تخریب و نوسازی در این منطقه ایمنی لازم نیست. اگر قرار بود برنامه ها را روی زمین بگذاریم، این نوآوری محدود را به زمین می زدیم و طرح ایمنی ارائه می کردیم تا شاهد اتفاقات تلخ در این محدوده محدود نباشیم.

گفتن با توجه به استانداردها و استانداردهای آتش نشانی، طراحی مغازه ها در بازار خلازیر ایجاد و احداث ایستگاه آتش نشانی نیز انجام می شود.

ساخت 5000 واحد مسکونی در محله خلازیر

شهردار منطقه تهران در حاشیه افتتاح بازار رسمی تهران گفت: در مجموع سه مشکل جدی در سطح منطقه داریم. اولین بحث حضور دستفروشان در منطقه بود که در غیر این صورت حضور محدودی در این منطقه داشتند و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می کردند. بحث دوم در مورد وجود مراکز جمع آوری غیر مجاز و زباله در سطح منطقه و بحث سوم در مورد وجود مناطق بی دفاع بود.

مهدی هدایت افزود: خوشبختانه با ورود صنایع و مشاغل سمنده در شهر تهران، اجناس دست دوم صنایع دستی سمنده به اجرا درآمد. امروز در فاز اول دست دوم سمنده بازار خلازیر افتتاح شد.

وی ادامه داد: این دستفروشان از اقشار ضعیف جامعه بودند که در غرفه هایی دایر شده بودند و بر اساس خدمات ارائه شده توسط شهر تهران و نیروهای اداری در این محدوده محدود، مردم می توانستند خود را اینگونه تصور کنند. کالاهای دست دوم.» بازار خرید.

شهردار منطقه 2 بیان کرد: در رابطه با دفع زباله و همچنین اقدامات انجام شده در منطقه، با گاراژهای دفع زباله در این منطقه برخورد قانونی و جمع آوری می شود.

در این دستورالعمل خاطرنشان شد: مشکل سوم، وجود مناطق غیرمؤثر، محدود به این بود که با تدوین ماده 6، مناطق غیر اثربخش شهری خلازیر را کشف و به سرعت در شورای عالی شهرسازی به تصویب رساندیم. تغییر اشتغال و فعالیت

وی همچنین تاکید کرد: محدودیت های کوره های اشتغال نیز به ظرفیت ساخت 5000 واحد تبدیل می شود.