عمومی

سرنوشت فولاد ازنا در هاله‌ای از ابهام/احتمال تملک طرح توسط بانک! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه آستانه: پروژه های نیمه صنعتی لرستان که یکی از معضلات موجود در حوزه اقتصادی و اشتغال استان است مورد توجه قرار گرفته و پروژه ها و پروژه هایی که در چند سال اخیر متوقف شده اند نیز در چند مرحله متوقف شده اند.

پروژه های 3 ساله در آستانه

این پروژه های نیمه کاره صنعتی و تولیدی در لرستان باعث دلخوری مردم شده است چرا که با افتتاح و مشارکت آنها می توان زمینه های اشتغال خوبی را در استان ایجاد کرد.

لرستان نیز یکی از استان های اصلی جدول بیکاری در کشور است و چه بسا در صورت افتتاح برخی از این طرح های صنعتی و اقتصادی در لرستان، زخم بیکاری در این استان به وجود بیاید.

یکی از خواسته های مردم شهرستان فعال سازی کارخانه فولاد است که تنها بیش از پنج سال است که وعده آن داده شده است و پروژه های استان لرستان در این حوزه با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 3000 تن در نظر گرفته شد. ورق در فاز اول و 3000 تن فولاد در فاز دوم سالانه.

سرنوشت فولاد ما در سالن های ابهام / پشت پروژه تا نقطه اول!

این پروژه صنعتی برای لرستان و لرستان ارزش زیادی دارد چرا که ایجاد هزاران شغل مستقیم در یکی از فقیرترین استان های کشور را تسهیل می کند.

از سوی دیگر، مجتمع فولاد قادر است سالانه میلیون‌ها دلار خروجی کامل خود را از کشور انجام دهد و با وجود نامشخص بودن وضعیت، یکی از واحدهای صنعتی مهم کشور محسوب می‌شود.

مالک فولاد ازنا در زندان است

گفتگوی بهمن جعفری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با خبرنگار آنلاین ازنا در مرحله اول 3 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه مالک این مجموعه یکسری مسائل حقوقی در حوزه قضایی خود دارد که مربوط به مسائل حقوقی و همچنین مجتمع فولاد نیست، گفت:

سرنوشت فولاد ما در سالن های ابهام / پشت پروژه تا نقطه اول!

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با تاکید بر اینکه مالک این مجموعه که هم اکنون در زندان اوین است، عنوان مدیر اجرایی را برای این مجموعه انتخاب کرده است.

آیا برنامه رفتن به خانه دولت است؟

به گفته جعفری، دو موضوع مطرح شده در این زمینه در رابطه با مصوبات سفر رئیس جمهور به استان مطرح شده است که نزدیک به یک میلیون دلار تسهیلات با بانک صنعت و معدن کشف شده و همچنان مشارکت دارد.

وی گفت: سالی یک بار در پنجمین دوره مشارکت وزیران این مجموعه تمدید شده است، اما با توجه به اینکه این دوره مشارکت به پایان رسیده است، مقرر شد پیش نویس بازنگری شده سفر رئیس جمهور به شورای اقتصاد مورد بحث و بررسی قرار گیرد. تمدید خواهد شد.” مشارکت می تواند انجام شود.

سرنوشت فولاد ما در سالن های ابهام / پشت پروژه تا نقطه اول!

احتمال مالکیت فولاد توسط ما از طریق بانک

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت لرستان با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط قانونی، مالک این گروه یکی از «فسادترین بانکداران» به حساب می‌آید، برنامه‌ای در نظر گرفته‌اند، اما مالک آن را نگرفته است. عمل.

جعفری تصریح کرد: در پایان متذکر می شویم که مدیرعامل بانک صنعت و معدن و اعضای هیات مدیره بانک برای بررسی وضعیت نهایی این طرح به شرط ادامه داوطلب تعیین شده اند. به کار خود ادامه می دهند، در غیر این صورت اقدام خواهند کرد.

سرنوشت فولاد ما در سالن های ابهام / پشت پروژه تا نقطه اول!

نقد امام جمعه بدون تردید

گفته می‌شود حجت‌الاسلام «علی سفند» امام جمعه ازنا چندی پیش با انتقاد از عدم تعیین مشکل این مجموعه صنعتگران گفت: از رئیس کل دادگستری انتظار داریم فولاد ازنا را بدون مشکل از دستگاه قضایی حذف کند.

امام جمعه ازنا با اشاره به ادامه کار بدون دردسر کارخانه فولاد افزود: واقعا حیف است که همه سرمایه گذاری در این پروژه کار کند اما دردسر و تعطیلی هم دارد.

حجت الاسلام سپوند افزود: منتظر طی مراحل قانونی تکمیل مجتمع فولاد از هر نظر.

سرنوشت فولاد ما در تالارهای ابهام / امکان مالکیت توسط بانک!

وعده ده فجر محقق شود؟

در عین حال گفته می شود حسین گودرژ نماینده مجلس نمایندگان با ارائه وعده های جدید در جلسه هیات وزیران حضور داشته و از آغاز پروژه صنعتی راس ساعت 10 بهمن ماه خبر داده است. صبح.

وی در بازدید از این پروژه صنعتی گفت: یک سال و نیم از اولین بازدید از این مجموعه می گذرد، حدود 5 تا 6 جوان در این کارخانه و بدون حضور نیروهای خارجی در شرکت مشغول به کار خواهند بود. آن ها هستند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم تکمیل این پروژه صنعتی خطاب به کارگران این پروژه گفت: برای رفع مشکلات در کنار شما هستیم، بیش از هر چیز خداوند بر ماست. طرف، ده خط تولید فجر 5 برای شروع این پروژه داریم.

سرنوشت فولاد ما در تالارهای ابهام / امکان مالکیت توسط بانک!

آب تمیز معیار مردم است!

همچنین فرهاد زوار، سخنگوی لرستان در بیانیه ای اعلام کرد که این پروژه به «نقطه شروع» رسیده و این صنعت با «مشکلات قانونی» مواجه است.

وی افزود: فولاد برای ما آماده است اما در راستای مطالبات قانونی به نقطه اول بازگشته ایم، من نه خوش بین هستم و نه بدبین، ابزار و امکاناتی که برای هدایت آنها استفاده می کنیم باید با همکاری افراد پیگیری شود. قوه قضائیه و قوه مجریه