هنری و فرهنگی

سفیر ویتنام از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد

سفیر ویتنام از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد.

به گزارش ماه نیوز، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه بین المللی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، صبح امروز شنبه 18 اردیبهشت ماه آقای کونوک هوی سفیر ویتنام با همراهی دکتر سید کمال الدین سجادی رئیس هیئت مدیره انجمن دوستی ایران و ویتنام از موزه مقاومت ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد.

سفیر ویتنام در پایان این دیدار گفت: فناوری و امکانات بسیار خوب است و از پیشرفت های صورت گرفته در این مسیر برای به تصویر کشیدن انقلاب ایران و جنگ تحمیلی علیه ایران استفاده شده است که واقعاً من را شگفت زده کرد.

وی گفت: شبیه ساز اتاق بمباران هوایی، به شدت تحت تاثیر قرارداد قرار گرفتم زیرا خاطرات و زمان بمباران هوایی کشور ویتنام برایم به یادگار مانده است.

وی افزود: در سال نهم شمسی و آغاز تحمیل جنگ بر ملت ایران، من جوانی اهل علم بودم و در آن زمان از این جنگ خبری چندانی پیدا نکردیم، انقلاب ایران و تحمیل پرچم بیش از حد پیش رفته است.

مهندس کونوک هوائی در پایان با تشکر از زحمات مدیران و همکاران گفت: ما از موزه های ویتنام به عنوان موزه دفاع می کنیم، اما این موزه یکی از تخصصی ترین موزه های کشور محسوب می شود. ایران اسلامی و دفاع از ملت شما در دوران جنگ به زیبایی به تصویر کشیده شده است.

انتهای پیام