هنری و فرهنگی

سمپوزوم آرمان‌شهر کودکان برگزار می‌شود

دومین دوره سمپوزیوم بین المللی کودک در اردیبهشت ماه 1401 در تهران برگزار می شود.

برای گزارش ماه نیوزسید کاظم سیدمراد با اشاره به اهداف و رهنمودهای این سمپوزیوم خاطرنشان کرد: سمپوزیوم کودکان شهر با اهداف طرح های علمی و پژوهشی، ارتقای دانش علمی و فنی، ذینفعان و تصمیم گیران، تبیین و ارزیابی کودک دوست شهر.

وی گفت: این سمپوزیوم بین‌المللی که هر ساله برگزار می‌شود، فرصتی کلیدی برای حضور متخصصان کودک، فعالان مدنی، مددکاران اجتماعی، مددکاران اجتماعی، دانشگاه‌ها، طراحان و سیاستمداران در این رویداد است که جای کار زیادی دارد. ایجاد شهرهای دوستانه کودک مهمترین جنبه این سمپوزیوم است.

سید مراد افزود: ما این کار را با ارائه بسترهای ارتباطی به جوامع منطقه (دانشگاه ها، اساتید، مقامات محلی و فعالان حقوق کودک) انجام می دهیم، کودک گسترش می یابد.

سید مراد همچنین افزود: تریبون بیان چالش ها و امکان همدلی برای طرح مسائل کودکان می تواند به ترسیم و تاثیرگذاری فعالیت های فعالان این حوزه در تعامل با دولت و سیاستمداران کمک کند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه مقاله و عکاسی خاطرنشان کرد: دانشجویان از سراسر کشور می توانند مقالات و پایان نامه های خود را ارسال کنند و همچنین علاقه مندان به شرکت در مسابقه عکاسی می توانند آثار خود را طبق قانون اساسی ارسال کنند.

رئیس سمپوزیوم بین المللی شهر بچه ها ادامه داد: هدف این سمپوزیوم گرد هم آوردن کودکان از طیف وسیعی از حوزه های مختلف و ممتاز به ویژه در دوره انتخاب است.

سیدمراد در پایان این سمپوزیوم با بیان اینکه چارچوب طراحی و برنامه ریزی شهرهای دوستدار کودک، مکان ها و حقوق کودکان در شهرها و روستاها، ایمنی کودکان و جوانان محیطی و اجتماعی محورهای این سمپوزیوم است، توضیح داد.

آدرس این سمپوزیوم Kids-us.ir است.

انتهای پیام