عمومی

سود ۴۰۰ میلیاردی استانبول از ایرانی‌ها

ماجرا با توییت خبرنگار موسیقی و اعلام رقم 120 میلیارد تومان هزینه و فروش 30 هزار بلیط کنسرت ترکیه در ماه سپتامبر آغاز نمی شود. داستان از آنجا شروع می شود که برخی افراد برای واکسیناسیون به کشورهای همسایه می روند. آنها میلیون ها پول دادند تا به آنجا بروند و واکسن بزنند. در همان زمان ، خبری مبنی بر از سرگیری کنسرت در برخی کشورهای همسایه منتشر شد. ترکیه همیشه یکی از بهترین گزینه ها برای برگزاری کنسرت بوده است. در حال حاضر ، در حالی که واکسیناسیون در کشور ما رو به افزایش است ، کنسرت های مختلفی در استانبول برگزار می شود.

به گزارش ماه نیوز ، روزنامه “فرهیختگان” در ادامه نوشت: بدیهی است بیش از یک ماه است که محدودیت های اجتماعی در ترکیه برداشته شده و امکان تجمع در مکان های بسته وجود دارد. رعایت فاصله اجتماعی در حمل و نقل عمومی الزامی نیست. تنها محدودیتی که باقی می ماند نیاز به پوشیدن ماسک حتی در خارج است. در این شرایط و زمانی که گفته می شود دادن کارت واکسن برای تزریق دو دوز یا تایید کرونا منفی الزامی است ، اما برخی گزارشات رسانه های غیر ایرانی نشان می دهد که در این مورد سختگیری خاصی وجود ندارد.

به جز بحث Coro ، که نکته بسیار مهمی است و احتمالاً هنگام بازگشت این گروه به کشور شاهد تأثیرات آن خواهیم بود ، اما این هزینه ها در این سفر پرداخت می شود. هزینه هایی که بخش عمده آن سوء استفاده از وضعیت کنونی جهان و ایران است.

ما همان 30 هزار بلیط را در نظر می گیریم و کنسرت را در روزهای آینده برگزار می کنیم. ما متوسط ​​هزینه هر فرد برای بازگشت به استانبول در سفرهای مختلف را 5 میلیون تومان برآورد می کنیم. در حالی که تعداد آنها بسته به نوع سیستم یا پرواز چارتری متفاوت است. ما آن 30 هزار بلیط را به طور متوسط ​​5 میلیون تومان ضرب می کنیم. ما فقط برای هزینه رفت و برگشت به 150 میلیارد تومان رسیده ایم. 120 میلیارد تومان به هزینه خرید بلیط اضافه کنید. تاکنون بدون توجه به هزینه اقامت و خریدهای جانبی ، 270 میلیارد تومان از جیب ایرانیانی که برای کنسرت به استانبول رفته اند ، خارج شده است.

اکنون به قسمتی می رسیم که در مورد حد وسط صحبت می کنیم. هتل 2 ستاره استانبول برای سفرهای کوتاه و ارزان پیشنهادات خوبی دارد. آنها امکاناتی مانند اینترنت ، صبحانه ، رستوران و کافی شاپ را برای گردشگران و گردشگران فراهم می کنند. با این حال ، دیگران دارای امکاناتی مانند پارکینگ ، سونا و ترانسفر فرودگاهی هستند. اقامت شبانه در این هتل ها از 24 دلار تا حدود 106 دلار متغیر است. با در نظر گرفتن هزینه 26000 تومان در هتل دوستاره و میانگین تخمینی 50 50 برای هر نفر ، به ارقام 1 میلیون و 300 هزار تومان می رسیم. هیچ تعداد رسمی از ایرانیانی که به هتل های دو ستاره رفته اند وجود ندارد اما اگر 30 هزار نفر از آنها به هتل های دو ستاره رفته بودند به 13 میلیارد تومان می رسیدیم. بدیهی است که آنها برای اقامت در یک هتل سه ستاره در استانبول باید هزینه بیشتری بپردازند. هزینه یک شب اقامت در این هتل ها از 311 لیر شروع شده و به 656 لیر می رسد. اگر هر لیر را 3200 تومان و به طور متوسط ​​500 لیر حساب کنیم ، رقم 1 میلیون و 600 هزار تومان است. ما معتقدیم که یک سوم هتل های سه ستاره از بین رفته اند. هزینه زندگی این 10 هزار نفر 16 میلیارد تومان خواهد بود. حدود 30 میلیارد تومان به 270 میلیارد تومان قبلی اضافه کنید. هزینه رزرو اتاق در هتل 4 ستاره بین 527 لیر تا 1008 لیر ترکیه و هزینه رزرو هتل پنج ستاره بین 102 تا 498 دلار متغیر است. ما همچنین سطح متوسط ​​هتل های چهار و پنج ستاره را 300 دلار در نظر می گیریم. گفتیم دلار را 26000 تومان محاسبه کردیم و متوسط ​​قیمت اقامت یک نفر در هتل های 4 و 5 ستاره 7 میلیون و 800 هزار تومان است. یک سوم 10 هزار نفر ، احتمالاً از نظر مالی بسیار خوب هستند ، در این هتل ها اقامت دارند. ارزش این گروه ثروتمند 78 میلیارد تومان خواهد بود.

حالا 78 میلیارد تومان به 300 میلیارد تومان قبلی اضافه کنید هموطنان عزیز ما که احتمالاً قبل از رفتن به هزینه ماهورام اعتراض کردند و ماجرای کمک به واکسیناسیون جامعه بین المللی را رها کردند ، به ترکیه سفر کردند و در کنسرت حاضر شدند.

انتهای پیام