عمومی

سیاه چاله ای در کمین خوشبختی

به نظر می رسد ساده ترین اما طولانی ترین راه برای انحراف یک ملت خالی کردن بستر اعتقاداتشان باشد تا در درازمدت و در نسل های بعدی بازمانده ها دین بی روح خود را به گور ببرند و به راه خود ادامه دهند. کار کردن یکی از مهمترین ارکان نظام اسلامی و فقه امامیه که از اهمیت بالایی برخوردار است، بی شک قانون «خانواده» است و یقیناً اعضا می توانند برای شکستن مقاومت یک ملت به پنج نفر خانواده حمله کنند. هزينه كار، زمان بر اما با سلمه اي كملا ظفرمندانه!!! گذشته از تعبیر «جنگ نرم» و این گونه بحث ها، آنچه در اطراف خود می بینیم و هر روز شاهد رشد آن هستیم، کم شدن «حرف زدن» در خانواده و دوری از پیر و جوان، زن و مرد است. مرد، دختر و پسر، شبکه های اجتماعی خود را در گردن دارند! علاوه بر این تاثیرات مهم ناشی از همه‌گیری کرونا و البته قطع ارتباط بسیاری از آیین‌های سنتی ایرانی، خلوت‌های بسیار خصوصی که در دنیای مدرن در خطر است و چالش‌های زندگی صنعتی، سم‌های خطرناکی در شریان‌های جامعه و خانواده است. ترسیم کردن و انحراف برای ترسیم افراد یک خانواده است.

تنهايي، عدم كنترل دروني، ضعف در اعتقادات ديني و اخلاقي و يا حتي برخي محدوديت‌هاي مالي باعث مي‌شود كه برخي اعضاي خانواده به سمت نوعي روابط خطرناك اجتماعي كشيده شوند. یادتان باشد سیستم آموزشی به هر دلیلی یکسان نیست و هیچ کدام از فرزندان ما هیچ آموزشی را اینگونه نمی بینند!

می نشینی و یکدفعه نمی دانی که با بقیه ی نسلت هم درد داری، به راحتی و از روی کنجکاوی و با یک توجیه ناب تجربه، راه یادگیری را با هم وارد حریم عمومی می کنی. یا با چند نفر همزمان آخرش هر چه باشد (که تباهی است) سرما و قطع ارتباط خانواده و سکوت خانواده گرمای خانواده است.

در کنار اینها باید بدانیم که جریان هایی هستند که هدفشان ترویج فرهنگ برهنگی و تقلب و روابط جنسی است و در هر زمان و از هر کانالی در حال ترویج آن هستند و نسل بشر نیز در تبلیغات بسیار موثر است! ما همیشه شاهد طلاق جنسی و طلاق عاطفی بوده‌ایم، اما امروزه شاهد روابطی هستیم که از این هم خطرناک‌تر است و خانواده‌ها را می‌سوزاند، زیرا در طلاق درد طرفین و خانواده‌هایشان مشخص است، اما در این نوع «روابط» فرا زناشوی» کے ب جود کے کے کے کے کے کے

پذیرش این روابط در مورد مردان در ادوار مختلف رایج بوده است، اما اینکه زنان متاهل در شرایط امروزی به این امر روی آورده اند بسیار نگران کننده است، این موضوع که مشکلات اجتماعی از جایی خارج از جامعه نیامده است و اکنون باید به آن توجه کرد. به دلایل بیرونی باید با جدیت بیشتری به آنها نگاه کرد. اینطور نیست که برنامه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های اجتماعی بی‌اثر باشند، اما اینکه طلاق و روابط زناشویی را تنها به عنوان یک نقص در نظر بگیریم، خیلی ساده‌اندیشانه است، زیرا این آسیب‌ها در زمینه‌هایی ظاهر می‌شوند که عوامل مهم دیگری در آن نقش دارند.

به گفته یکی از روانشناسان اجتماعی آقای معیدفر «در گذشته این روابط بر اساس تقسیم نقش ها بود و مهمتر از آن اینکه در آن دوران نقش مرد خانه اول و خانواده بود. مرکز تجارب و تبادل اطلاعات و تصمیم گیرنده نهایی در آن فضا یک عنصر زن وجود دارد که تحت تاثیر مردان و متناسب با تمایلات و نیازهای مردان بود و نباید زیاده روی کنیم و همه می دانند که ما دیگر در چنین دنیایی نیستیم، اگر در گذشته مردی در مقابل چند زن آشکارا یا پنهانی سکوت و مطیع یک زن بود، امروز دیگر این کار را نخواهد کرد و حتی ممکن است حق تقابل را مطالبه کند. خودش

اگر بخواهیم به مردان در گذشته به دلیل تنوع خواسته هایشان فکر کنیم، رفتار اجتماعی آنها را با زنان قابل توجیه می دانیم. با تعریفات علی نمی توان وصفیه های موافاک بریا تعالی جمیعی امروزی نوشیت. زنان امروزی به بهانه «حفظ آبرو» و «حرف مردان» با آگاهی از روابط دیگر مردان از این پدیده کنار نمی آیند و خیانت همسر خود را با درخواست طلاق جبران می کنند.

متأسفانه بسیاری از ازدواج ها بدون آشنایی عمیق بین دو طرف و بر اساس ظاهر و گرایش های لحظه ای انجام می شود و در چنین شرایطی پس از مدتی طرفین به ظاهر و عدم رضایت یکدیگر (به خصوص در مسائل جنسی) فرد را به سمت فضای بیرون از محیط نشان می دهد و به تدریج هدایت می کند. این بدان معناست که وقتی فرشتگان ازدواج برای طرفین ظاهر می شوند، با تغییر آنها نمی توان شاهد ثبات دیدگاه بود و به نظر می رسد نگاه این گونه افراد همیشه در حال تزلزل است و چنین مهمانی نمی تواند باعث آرامش شود. ساحل، نه برای خودش و نه برای شریک زندگی اش. .

دقت در انتخاب همسر با انگیزه های پایدار و به دور از تعصبات رایج و کنترل گرایش ها از طریق تقوا و بالا بردن سطح آگاهی و دانش در این زمینه و استفاده از مشاوره مشاوران و متخصصان در این زمینه می تواند در ارتقای سطح آگاهی استفاده شود. برای نجات خانواده، زیرا هر پدیده بد و جدیدی زندگی را بیمه می کند و محصول زندگی زناشویی را به بهترین و شیرین ترین تجربه زندگی تبدیل می کند.

6565