اجتماعی

سیل “واکسن کرونا” سمت کشور سرازیر شده است

ماه نیوز / کرمانشاه وزیر بهداشت با اشاره به تلاش های بزرگ دولت 13 ساله برای ارائه واکسن ، گفت: در حال حاضر کشور مملو از واکسن های کرونا است.

در جلسه امروز ستاد مدیریت و مقابله با کرونا کرمانشاه (16 سپتامبر) ، دکتر بهرام آنالله نقش مهم واکسیناسیون را در کنترل بیماری کرونا ویروس قلب برجسته کرد و افزود: “در دنیا ثابت شده است و مقالات علمی نشان می دهد که واکسیناسیون نقش مهمی را ایفا می کند. در انجام این کار نقش داشته باشیم و ما باید تلاش کنیم تا روند واکسیناسیون در کشور را در اسرع وقت تسریع کنیم.

وی به تلاش های دولت سیزدهم در ارائه واکسن اشاره کرد و افزود: با پیگیری شخص رئیس جمهور و گفتگو با روسای جمهور کشورهای مختلف و با بسیاری از اولین پیگیری ها ، معاون رئیس جمهور ، خوشبختانه واکسن کرونا کشور را فرا گرفته است. “

وی با اشاره به رونق واردات و تولید واکسن در کشور گفت: امروزه واکسن های زیادی در کشور موجود است و همه استان ها باید روند واکسیناسیون را تسریع کنند.

وی افزود: هر دقیقه برای واکسیناسیون کرونا ویروس مهم است و باید تعداد مراکز واکسیناسیون و شیفت های کاری افزایش یابد.

وزیر بهداشت با تأکید بر ضرورت همکاری مردم در زمینه واکسیناسیون ، گفت: خوشبختانه با حضور م peopleثر مردم در این هفته ، ما توانستیم رکورد واکسیناسیون هفتگی در جهان را که آلمان است ، بشکنیم.

وی افزود: هفت میلیون و 900 هزار دوز واکسن در این هفته تزریق شده که هنوز به پایان نرسیده است ، در حالی که رکورد هفتگی آلمان در این زمینه تزریق شش میلیون دوز واکسن است.

عین اللهی افزود: در صورت تسریع روند واکسیناسیون ، قطعاً شاهد مرگ عزیزانمان و تکرار تلخ روزهای مرداد و شهریور نخواهیم بود.

ما باید به سمت قرنطینه هوشمند برویم / در قرنطینه هوشمند ، محدودیت ها برداشته می شود

وی افزود: با واکسیناسیون همه گروه ها می توانیم عملاً به سمت قرنطینه هوشمند حرکت کنیم و در این شرایط همه محدودیت های رفت و آمد ، سفر ، زیارت و … برداشته می شود.

وی افزود: در قرنطینه هوشمند ، اقتصاد می تواند با قدرت پیش برود و کارخانه ها و مراکز تولیدی می توانند آزادانه فعالیت کنند و نیازی به اعمال تحریم ها نخواهد بود.

وزیر بهداشت در بخشی دیگر از سخنان خود بر بازگشایی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از سپتامبر سال جاری تاکید کرد: آموزش مجازی در زمینه های پزشکی کاربردی کاربرد ندارد و دانشگاه ها باید در اسرع وقت شروع به کار کنند.

وی افزود: دانشجویان پزشکی ارائه دهندگان سلامت آینده کشور هستند و باید آموزش آنها با دقت بیشتری دنبال شود.

عین اللهی با قدردانی از عملکرد نگهبانان در مبارزه با کرونا گفت: با وجود حملات فراوان به گروه پزشکی به عنوان گروه خیریه ، ایثار و فداکاری این گروه در روزهای مبارزه با کرونا بی اساس است. به

وی افزود: ما بیش از 100 شهید را برای سلامتی مردم تقدیم کرده ایم و همه پرسنل بهداشتی و درمانی همچنان با ایثار برای سلامتی مردم تلاش می کنند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروز نگهبانان سلامت به یک فرهنگ تبدیل شده اند و فداکاری های این گروه برای همیشه در تاریخ جاودانه خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از دانشگاه های “نوع یک” محسوب می شود

وزیر بهداشت از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در زمینه های مختلف قدردانی کرد و گفت: در بازدید ما از این دانشگاه و فعالیت های آن ، خوشبختانه رشد و توسعه آن قابل ستایش است.

وی افزود: به نظر من دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دارای تمام شاخص های یک دانشگاه پزشکی نوع یک در کشور است و به نظر ما این دانشگاه یک دانشگاه نوع یک است و دیگر نباید آن را یک نوع دو در نظر گرفت.

وزیر بهداشت گفت: ما قطعاً به این دانشگاه کمک می کنیم و فعالیت های آن را توسعه می دهیم و برای تکمیل پروژه های نیمه تمام آن پیش می رویم.

عین اللهی با تاکید بر ضرورت ساخت بیمارستان برای روانسر و ثلاث باباجی ، گفت: ایجاد پایگاه هوایی برای فوریت های پزشکی در منطقه اورامانات نیز از اولویت های کار ما برای استان خواهد بود.

انتهای پیام