اجتماعی

شمار بستری‌های کرونایی در گلستان به 522 نفر رسید

ماه نیوز/ گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر تعداد تخت‌های کرونی در استان به 522 تخت رسیده است.

سعید گل فیروزی با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گلستان گفت: تعداد تخت‌های کرونا امروز نسبت به روز گذشته کاهش یافته و هم‌اکنون تعدادی از بیماران کرونایی در مرکز درمانی گلستان تحت درمان هستند. فرد برای تنفس بهتر باید از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده کند و یک نفر برای درمان باید از دستگاه تنفسی مخصوص استفاده کند.

وی با بیان اینکه رنگ آمیزی شهرهای گلستان تغییر نکرده است، گفت: از نظر هلال احمر، رامیان و قبه الصخره دو شهر دارای تاج نارنجی در گلستان هستند.

سرپرست سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی گلستان بر لزوم مشارکت تمامی افراد واجد شرایط در طرح واکسیناسیون تاکید کرد و افزود: در حال حاضر تنها 1.2 درصد از واجدین شرایط در استان گلستان نوبت سوم تزریقی واکسن را دریافت کرده اند که در واقع یک میلیون است. و 4000 انگور فرنگی تنها در 3 سال گذشته، 2000 نفر دریافتند که نیازی به نوبت سوم واکسن نیست و استان گلستان در وسط کشور از نوبت سوم واکسن سوم عقب است.

فیروزه گفت: تزریق هر سه دوز واکسن کرونا، خطر سرکوب سیستم ایمنی کرونا را افزایش می دهد و طبق آمار، احتمال مرگ ناشی از کرونا در افرادی که واکسن کرونا تزریق نمی کنند، 3 برابر بیشتر است. واکسینه شده، بیش از 1.2 درصد در استان گلستان قبل از مصرف دوز اول واکسن و همچنین 5 درصد از کسانی که در گلستان با نوبت دوم واکسینه شده اند، واکسینه شده اند.

وی با بیان اینکه تمامی محدودیت های تاج بر اساس رنگ قرمز و نارنجی در استان گلستان اجرا می شود، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات به مردم در سطح بازار و دستگاه های اجرایی با داشتن کارت واکسن و کمبود واکسن کارکنان است. کارت در موسسات همچنین به عموم مردم توصیه می کنم علاوه بر تزریق واکسن، رعایت بهداشت و فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

بر این اساس بر اساس اعلام وزارت بهداشت در یک ساعت گذشته 6 هزار و 7 بیمار در کشور شناسایی شدند و متاسفانه در آن زمان 5 بیمار نیز جان خود را از دست دادند که وضعیت شهرستان ها نارنجی است. 2 شهرک در وضعیت زرد و 2 شهر در وضعیت آب قرار دارند.

انتهای پیام