هنری و فرهنگی

شهدا تجلی فرهنگ مقاومت، ایستادگی و ایثارند

معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شهدا را مظهر فرهنگ مقاومت، ایستادگی و ایثار عنوان و خاطرنشان کرد: از این رو یاد و خاطره آنان در حافظه ملت ایران ماندگار است.

به گزارش ماه نیوزدکتر عبدالحسین کلانتری روز پنجشنبه 25 دی ماه در مراسم یادواره شهدای هویزه در یادواره شهدای دانش آموز با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت نیاز روزگار است، گفت: در این مراسم باید توجه به فرهنگ ایثار و شهادت انجام شود. نیازهای جامعه، دولت، سیاستمداران، فرهنگ عمومی و دانشگاه ها و دانشگاهیان.. ارزش های والای شهدا عشقی وصف ناپذیر را به جامعه بخشیده است.

وی با اشاره به ارزش‌های شهدا و هشت سال دفاع مقدس، گفت: این ارزش‌ها دارایی اجتماعی ملت ایران است و دفاع ما را در برابر دشمن تقویت می‌کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ارزش‌ها گاه فراتر از سطر کتاب است و با شجاعت و رشادت افرادی مانند ایذه کیشور که جان خود را برای نجات دو انسان دیگر از دست داد، تجلی می‌یابد. موجودات. مثالها.”

کلانتری گفت: این ارزش‌ها ریشه‌های استوار فرهنگ کهن ایرانی را تشکیل می‌دهند که در سرچشمه بسیاری از معارف اسلامی جلا یافته و ثمره آن شهیدانی چون همت، باکری، علم الهدی، فخری‌زاده، سلیمانی و احمدی روشن شده است.

وی ادامه داد: این فرهنگ و ارزش همچنان در دانشگاه ها وجود دارد و در مکان های تاریخی مانند انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، جهاد علمی، جهاد بهداشت و … خود را نشان داده است. بنابراین وظیفه متولیان فرهنگی کشور است که از جوانان حمایت کرده و زمینه توسعه بیشتر آنان را فراهم کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه جوانان آینده سازان این مرز و بوم هستند، گفت: در دانشگاه ها در حال حذف شدن است.

دکتر. کلانتری خاطرنشان کرد: باید به جوانان فرصت دهیم و به آنها اعتماد کنیم چرا که کشور اکنون نیازمند جهاد علمی و فرهنگی است و افسران، فرماندهان و سربازان این جهاد علمی دانشگاهیان و دانشجویان هستند.

انتهای پیام/