اجتماعی

شهروندان سفر خود را به روزهای پایانی اربعین موکول نکنند 

ماه نیوز/خوزستان رئیس پلسی راهور فرجا گفت: شرایط تردد زائران به دو مرز چذابه و شلمچه بسیار مطلوب است و شهروندان سفر خود را به روزهای پایانی اربعین موکول نکنند.

سردار سید کمال هادیان فر در بازدید از دو مرز شلمچه و چذابه اظهار داشت: امروز فرصتی دست داد تا به استان خوزستان سفر کنیم و از نزدیک شاهد عملکرد همکاران در جاده ها و جاده های دو سر مرز شلمچه و چذابه باشیم.

به گزارش ما به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی ادامه داد: ابتدا امروز از مرز شلمچه بازدید کردیم و شرایط تردد در این مرز بسیار خوب است، آمادگی کامل برای تردد وجود دارد، پارکینگ بزرگ است. و مناسب است و تابلوهای جاده ای زیادی در سطح تقاطع نصب شده است.

چیزابا با اشاره به بازدید از مرز گفت: آمادگی بسیار خوبی در این مرز وجود دارد، پارکینگ ها کاملا محصور است و تجهیزات خوبی از جمله دوربین مداربسته و نور کافی دارند و بازدیدکنندگان محترم تمامی مسیرها آماده پذیرش هستند. .

وی در ادامه افزود: پلیس فراجا با بیش از 30 هزار پرسنل آماده خدمات رسانی به زائران در تمامی مرزهای هوایی و زمینی و پلیس فراجا با 8 هزار نیرو نیز در زمینه پلیس راه و ترافیک شهری آمادگی کامل دارد. لازم به ذکر است حدود 950 کیلومتر راه اربعین در استان خوزستان وجود دارد که در محورهای اهواز، شلمچه و چذابه و سایر محورهای استان های خاص آمادگی کامل برای انجام وظایف و خدمت رسانی دارند. دسترسی به بازدیدکنندگان

سردار هادیان فر تصریح کرد: چهار موضوعی که همکاران ما در دستور کار خود قرار داده اند در درجه اول مدیریت صحیح تردد در محدوده بر اساس تکنولوژی روز است، غیر از این که سعی داریم در طول مسیر مانعی نداشته باشیم و تردد در آن روان باشد. مهم ترین موضوعی که باید مورد بحث قرار گیرد کاهش تصادفات است، زیرا طبق گزارش ها حدود 65 درصد بازدیدکنندگان از خودروهای شخصی استفاده می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه شهروندان باید زمان سفر خود را مدیریت کنند، گفت: زائران عزیز هرگز سفر خود را به روزهای پایانی اربعین موکول نکنند و از این پس می توانند سفر خود را آغاز کنند، تمامی مرزها آماده پذیرایی از زائرین هستند، پیش بینی می کنیم که بیش از 8 و نیم میلیون تردد در مرزها را شاهد خواهیم بود، بنابراین باید در عمل بر روی مدیریت صحیح به توافق برسیم و همچنین همکاری مردم را داشته باشیم تا انشالله بتوانیم ترافیک روانی داشته باشیم.

وی در پایان از اقدامات بسیار خوبی که در مرزهای دو کشور داشتند از فرمانده اداری استانداری خوزستان تقدیر و تشکر کرد.

پایان پیام