عمومی

صداوسیمای ملی علیه تیم ملی!

«تصمیم به عدم نتیجه مطلوب و صعود از گروه، زلزله بزرگ دیگری را برای فوتبال ایران رقم می زند». این تنها بخش کوچکی از یک برنامه تلویزیونی دیگر علیه تیم ملی و فدراسیون فوتبال بود. برنامه هایی که اکنون از دست همگان خارج شده و به بخشی ثابت از رسانه های روزانه کنداکتور تبدیل شده است. در هفته های اخیر کمتر روزی بوده که رسانه ها با تیم ملی صحبتی نداشته باشند. کار به جایی رسیده است که در تلویزیون علنا ​​تیم ملی را به زلزله تهدید می کنند و ماموریت ایجاد فشار بر کادر فنی تیم ملی جدید را آغاز کرده اند. آنهایی که تا دو هفته پیش معتقد بودند جام جهانی می تواند یک بازی تدارکاتی برای جام ملت ها باشد و از فاصله فوتبال ایران با انگلیس و آمریکا حرف می زدند، حالا به چیزی کمتر از صعود قانع نمی شوند. انگار فراموش کرده اند که از جام جهانی 2010 تا 2018 گروه زودتر در همان مرحله حذف شد و فوتبال غیرقابل پیش بینی تر از آن چیزی است که چند ماه پیش به تیم فشار می آوردند.

البته آنها به طور قطع از این مسائل مطلع هستند اما تسویه حساب با مدیریت فدراسیون فوتبال و حالا کارلوس کی روش باعث شده چشم هایشان را حتی روی اصول اولیه فوتبال هم ببندند تا عرصه را بر تیم ملی تنگ کنند. در این مسیر هر روز یکی از حریفان تاج و کی روش را دعوت می کند تا چند ساعتی با آنها صحبت کنند و از مظلومیت اسکوچیچ و نادانی صحبت کنند. بله رفتار با اسکوچیچ درست نبود و فدراسیون فوتبال می توانست با احترام بیشتری این مربی کروات را برکنار کند اما فراموش نکرده ایم که مدعیانی مثل حمید استیلی پیشتر علیه اسکوچیچ صحبت کرده و در کمیته فنی رای به برکناری او داده بودند.

در این میان رویکرد رسانه ملی به تیم ملی در فاصله دو ماهه تا جام جهانی بسیار دلگرم کننده است. گویی آرامش و کمک به تیم ملی دیگر در اولویت رسانه ها نیست و تسویه حساب شخصی مهمتر از شرایط تیم ملی است. آنها فراموش کرده اند که تیم ملی با افرادی که صاحب رسانه ملی هستند مرتبط است. بدون شک این تفاوت ها را ملی پوشان می بینند و رقبای ایران در جام جهانی بیش از هر فرد یا گروه دیگری سود خواهند برد.

258 258