هنری و فرهنگی

ضرغامی: سیل به بناهای تاریخی یزد خسارت زده است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: متاسفانه سیل اخیر خسارات زیادی به همراه داشته است.

به گزارش ما، پس از انتشار تصاویر و اخباری از تخریب بافت و برخی بناهای تاریخی در استان یزد، عزت الله ضرغامی در توییتر خود نوشت: अक अधिक अधिका मान दर दरभाष कल लरजग इस इस ، दरहाल कारण अगा है।।।

نماینده ویژه ای را برای بررسی و هماهنگی بیشتر به وزارتخانه فرستاده ام.

رسیدگی به ساکنان، گردشگران، امکانات گردشگری و بافت تاریخی در دستور کار است.»

زرغامی: سیل به بناهای تصریکی یزد کامکس زدی است

به گزارش ماه نیوز، بنا بر دیگر وزیر کیشور، تاکنون 18 استان شامل سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، کرمان، هرمزگان، قم، سمنان، مازندران، یزد، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، گلستان، اصفهان، بوشهر، کهگیلویه و بویر. احمد، چهارمحال، بختیاری و مرکزی دستگیر و پلمب شدند.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکنون گزارشی از میزان خسارات وارده به بناهای تاریخی و گردشگران در این استان ها ارائه نکرده است، اما در شهر یزد بر اثر بارندگی شدید روز جمعه هفتم ماه جاری مرداد، بخش‌هایی از بافت تاریخی آسیب دیده است. همچنین تصاویری منسوب به خانه تاریخی «رزاقیان» پخش شده است که از تخریب آن در آخرین حجره خبر می دهد. اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد نیز از ساکنان اماکن تاریخی خواست تا با تداوم بارندگی منازل خود را تخلیه کنند. يزد بريا روز شنبه شده است

بر اساس گزارش های اولیه در آخرین سیل سیستان و بلوچستان، دیوار بخش شمالی قلعه سرباز، سقف طبقه دوم موزه چابهار و دیوار بخش غربی و داخل قلعه نیکشهر آسیب دیده است. .

در استان تهران، امامزاده داوود که یکی از اماکن زیارتی و تفریحی نزدیک به پایتخت محسوب می شود، خسارت های زیادی دیده است، اما هنوز گزارشی از میزان خسارت از سوی مسئولان ارائه نشده است. میراث فرهنگی و گردشگری . .

پایان پیام