عمومی

طبق آیات و روایات جانشینی پیامبر(ص) لایق کسی جز امام علی (ع) نیست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجةالاسلام و المسلمین سید حسین ممینی شامگاه دوشنبه در کرمین کریمی کیدی کدیر کم کد در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)س) عرض المزيد شد در سخناني ايزهد داشت: بر اساس ایت کرون و حدید و اقل و لوگیک جانشین اسلم جانسین کسی جز علی بن ابی دانشجو (ع) نمی شود و این مکان شایسته کسی جز امیرالمومنین نیست.ع) نه

مدرس دانشگاه اسلامی قم این عنوان داشت: زمانی که پیامبر اسلام در برخی مواقع یا در زمان جنگ ها نتوانستند برای نماز به مسجد بیایند، برخی می گویند پیامبر کسی را به جانشینی خود انتخاب نکرد.

وی بیان کرد: دین مبین اسلام بر 5 اصل استوار است که ولایت از جمله آنهاست و از این حیث بر خلاف سایر اصول دین که برای آنها در نظر گرفته شده محدودیتی در موضوع ولایت وجود ندارد. و این نشانه موضوع مهم ولایت است.

حجت السلام مویمین تاکید کرد: بر اساس آیات قرآن یک مسلمان واقعی وجود دارد که ولایت پذیر است و الا اسلام و دین این افراد زیر سوال است.

استاد حوزا علمیه قم تحتیف داشت: پیامبر اسلام عقل اولی است و تمام زندگی حضرت رسول عین عقل است. حال این سوال مطرح می شود که اگر فردی جانشین خود را در این سمت انتخاب نکند، پس پذیرش علم عقلی خوب است یا خیر؟

وی افزود: عدم تعیین جانشینی توسط رسول خدا در واقعیت عملی، خلاف منطق، عقلانیت و علم است، در حالی که رسول خدا در هیچ زمانی خلاف عقل رفتار نمی کند.

حجت السلام مویمین با باین کتبه غدیر کیدیر و سوری و سنی با کود افزود: هیچکس نمی تواند این خطبه را انکار کند.

استاد حوززا علمیه قم با یکت به ترادین از پاسلم کا فرمود: رسول خدا به کسی که ولایت علی را دارد فرمود.ع) را نشبرد مورد لعن و لعنت خداست.

وی همچنین بیان کرد:ابن ابی الحديد معتزلی» بیش از 40 آیه از قرآن کریم درباره فضایل و مناقب امیرالمومنین (ع)ع) است.

حجت السلام موميني داشت: امير المومنين (ع) نصب برجسته E است و محل فیلایة آن حضرت خانه خود بوده است که بری احد عهد عند کونی فیلاتی نهدین عست هذا بریا هذا.

وی در باب دلاوری حضرت نیز بیانی داشت: «و رشادت حضرت بی نظیر بود و زره بر پشت نداشت و دیگران نیز به دور پای غلامش نمی رسیدند».

استاد حوزا علميه قم افزود: امير المومنين (ع) نصف شب به خانه نیازمندان می رفت و از آنها مراقبت می کرد.

حجت الاسلام مومنان تاکید کرد: باید عید فطر را انسان بزرگی بدانیم و هرکس می تواند به بهانه عید فطر هر کار خیر و خوبی انجام دهد باید وارد عمل شود و قدم بردارد.