عمومی

ظلمی را که در حق سفیر شهید ایران شد فراموش نمی‌کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ماه نیوز،
امروز همه ملت ایران، همکاران وزارت امور خارجه، دستگاههای ذیربط جمهوری اسلامی ایران و دستگاههای ذیربط جمهوری اسلامی ایران و خانواده معظم این شهید به گرمی به ملت متواضع، پرتلاش و پرتلاش سلام کردند. بچه مجاهد

امیر عبداللهیه ادامه داد: قصد سخنرانی ندارم. از همه سروران بزرگواری که زحمت کشیدند و به زودی برای تکریم و ادای احترام به این شهید عزیز و بزرگوار به اینجا آمدند تشکر می کنم.

وی گفت: این ضایعه را به مقام معظم رهبری، ملت عزیز ایران و همه مردم بزرگ یمن تسلیت عرض می کنم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: شهید ایرلو در سال های گذشته یک روز مرخصی نگرفته و برای رساندن پیام مظلومیت مردم یمن سنگ تمام گذاشته است.

امیرعبدالله در ادامه گفت: آنچه در مورد این شهید عزیز می توانم بگویم این است که در مجموعه وزارت امور خارجه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا، همرزمانش و همه عزیزانی که وارد شدند. ارتباط با شهید، خصوصیات منحصر به فرد شهید ایرلو را به خوبی به خاطر بسپار.»

گفت: شهید ایرلو عاشق خدمت بود. سه شب پیش دخترش با من تماس گرفت و گفت در شرایط بسیار سختی هستیم و فیلم و عکسی از پدرش نداریم.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: این شرایطی بود که ما و همه همکارانمان در تلاش بودیم تا مجوز انتقال سفیر شریف و پرتلاش کشورمان را از طرفی که دالیت ها را بمباران می کند، بگیریم، به مدت 6 سال در یمن بنابراین ما می تواند به موقع آنها را به تهران منتقل کند.» و درمان آنها کامل می شود، اما شکست خوردند و ما ظلم هایی را که در حق این شهید بزرگوار انجام شد فراموش نمی کنیم.

امیر عبداللهی افزود: وی از حامیان سرسخت راه حل سیاسی در یمن بود. او در تمام مصاحبه ها و همه جلسات شرکت می کند، همیشه در مورد راه حل سیاسی در یمن صحبت می کند و در جایگاهی که شایسته یک دیپلمات باشد، واقعیت های صحنه یمن و نقشی که یمن می تواند در امنیت داشته باشد را به من یادآوری می کند. از منطقه ما