اقتصادی

عامل ۷.۵ میلیارد تماس روبوکال دادگاهی می‌شود

یکی از بزرگترین منابع تماس‌های روبوکال در آمریکا، سرانجام به دادگاه کشانده شد.

به گزارش ماه نیوز، شبکه سی بی اس نیوز گزارش داد دادستان‌های کل ۴۸ ایالت آمریکا و همچنین دی سی، علیه شرکت اوید تلکام که در آریزونا مستقر است، مایکل دی لانسکی، صاحب این شرکت و استیسی اس ریوز، معاون آن، یک شکایت دو حزبی تنظیم کردند. در این شکایت ۱۴۱ صفحه‌ای، گفته شده است که اوید تلکام، به شکل غیرقانونی با افرادی که در “رجسیتری ملی عدم تماس” بودند، ۷.۵ میلیارد بار تماس گرفته است. کریس می‌یس، دادستان کل آریزونا مدعی است حدود ۱۹۷ میلیون تماس روبوکال (ربات تماس گیرنده) با تلفن‌های همراه این ایالت در مدت پنج سال، بین دسامبر سال ۲۰۱۸ تا ژانویه سال ۲۰۲۳ انجام شده است.

در این شکایت آمده است که اوید تلکام ،شماره‌های تلفن جعلی از جمله شماره‌هایی داشته است که به نظر می‌رسید از سوی دولت یا نهاد اجرایی هستند و یا شماره‌های دیگر داشت که به نظر می‌رسید از آمازون، دایرکت تی وی و برندهای دیگر هستند. طبق این شکایت، اوید تلکام از قانون تلفن و مصرف کننده، مقررات فروش بازاریابی و سایر قوانین مربوط به بازاریابی از راه دور و مصرف کننده، تخلف کرده است.

دادستان‌های کلی که به این شکایت پیوسته اند، خواستار پرداخت خسارت از سوی اوید تلکام به افرادی شده‌اند که به طور غیرقانونی با آنها تماس گرفته است. دادستان‌های کل ایالت‌های آمریکا همچنین به دنبال دریافت خسارت از اوید تلکام به ازای هر تخلف هستند که با توجه به حجم بالای تماس‌های روبوکال، در این صورت مبلغ عظیمی خواهد شد. شرکت سامکو پاناما که عامل پنج میلیارد تماس روبوکال بود، سال گذشته از سوی کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، حدود ۳۰۰ میلیون دلار جریمه شد.

بر اساس گزارش وب سایت فناوری انگجت، اوایل ماه میلادی جاری، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از شکرت “ایکس کَست لبز” برای کمک به شرکتهای دیگر برای انجام تماس‌های روبوکال، شکایت کرد.

انتهای پیام