اجتماعی

علاقه‌مندان به محیط زیست چگونه سفر می‌کنند

با چند نکته می توانید از تعطیلات بدون آسیب رساندن به محیط زیست لذت ببرید.

گزارش به ماه نیوز و نقل قول از ماه نیوزپایان تعطیلات نوروزی مشخص نیست. آخر روز صد و سی گره خورد. در روایات آمده است که ایرانیان تا زمان بسته شدن پیمان جدید به خانواده و دوستان خود عشق می ورزند، اما گاهی این پیمان را تخریب کننده طبیعت می دانند. تخریب آوار، شکستن و سوزاندن شاخه و برگ درختان، جایگزینی آثار درختان بر روی درختان و بسیاری از اقدامات مخرب دیگر که توسط محیط بانان در مراقبت روزانه از طبیعت انجام می شود. سفر و تفریح ​​در ایام تعطیلات بی نظیر است اما متاسفانه این سفرهای خارج از کشور و داخل شهر می تواند برای محیط زیست مضر باشد. اگر دوست دارید در این روزهای بهاری از مزایای سفر یا سفر بهاری لذت ببرید و به محیط زیست آسیبی نرسانید، چند نکته ساده را به شما معرفی می کنیم:

. کمتر از حد توان خود دست به کار نشوید

رد دی اکسید کربن در واقع به دلیل میزان دی اکسید کربنی است که به دلیل فعالیت های روزانه وارد زمین می شود. هزینه سفر یا ماندن در خانه چقدر است؟ راه هایی برای کاهش میزان دی اکسید کربن آزاد شده وجود دارد:

* با وسایل حمل و نقل زمینی مانند صف می توانید با هواپیما سفر کنید، اما اگر مجبورید با هواپیما سفر کنید، می توانید از فضای پرواز در پروازهای شب به روز استفاده کنید تا آسیب به محیط زیست به حداقل برسد. همچنین از پروازهای مستقیم برای مقاصد استفاده کنید. همچنین لباس ها را زیاد نپزید و سبک سفر کنید تا بار اضافی موجود در هوا باعث افزایش مصرف سوخت نشود.

* حتی الامکان می توان در هتل هایی مستقر شد که از روش های خود نگهدار برای نگهداری مجموعه استفاده می کنند. به عنوان مثال، از لامپ های ساطع کننده نور استفاده می کنند یا زباله های خود را به کمپوست تبدیل می کنند یا حتی از بخش هایی از خانه های خود برای تامین انرژی خورشیدی خود استفاده می کنند.

* برای استفاده از زیبایی های محیط جدید، هیچ چیز لذت بخش تر از عابران پیاده نیست، اما اگر می خواهید نقاط دورتر را ببینید، به جای استفاده از ماشین شخصی یا اجاره ای، به طور کلی از وسایل حمل و نقل استفاده کنید. در این صورت، مردم نه تنها با منطقه آشنا می شوند، بلکه ردپای کربن در محیط را کاهش می دهند.

* در سفر یا مسافرت از ظروف پلاستیکی یا ظروف یکبار مصرف استفاده نکنید. به عنوان مثال، به جای خرید بطری های پلاستیکی آب، از چندین باتری که هزینه بیشتری دارند استفاده کنید. حتی اگر از آب محلی که با آن سفر می کنید راضی نیستید، می توانید خودتان آب را با فیلتراسیون فیلتر کنید. از این نوع فیلترها می توان برای تامین تجهیزات مسافرتی خارج از فروشگاه های مرتبط استفاده کرد. این فیلترها قادرند 1.3 درصد از آلاینده های میکروبی را به هر نوع آب شیرین موجود در محیط فیلتر کنند.

. زباله های داخل سطل را جمع کنید

هنگام پیک نیک یا پیاده روی در جنگل و کوه مراقب باشید که گورخرهای این مکان ها را نکشید. اگر به یک سطل زباله دسترسی ندارید، انبوه زباله ها را در یک کیسه پلاستیکی بردارید و خودتان آنها را بردارید و نزدیکترین سطل زباله را که پیدا کردید بردارید. حتی کسانی که محیط دوستانه ای دارند در معرض برخی از علف های هرزی هستند که به طور طبیعی ریشه دوانده و در سطل های سطل یافت می شوند.

. در بیابان ها از ماشین و موتور استقبال نکنید

اگرچه این فعالیت‌ها در کویر بسیار لذت‌بخش است و افرادی که در کف کویر آدرنالین و هیجان دارند، عاشق این فعالیت‌ها در کویر هستند، اما این سرگرمی‌ها به کویرهای محیط‌شکن آسیب می‌زند. در واقع رانندگی با خودرو در بیابان های سرسبز علاوه بر تولید صدا و آلودگی، به محیط زیست آسیب می رساند و حیات وحش را از بین می برد. علاوه بر دانه هایی که در بیرونی ترین لایه ها منتظر باران هستند، پراکنده و پخش می شوند. در سواحل سرسبز کویر فقط پیاده نظام باید اجازه تردد داشته باشد.

. روی مصرف انرژی تمرکز کنید

زمانی که در اقامتگاه‌هایی مانند هتل‌ها و سوئیت‌ها به تفریح ​​می‌پردازید، به فرصتی برای بیرون آمدن از اقامتگاه برای گردش، خاموش کردن لامپ‌های اضافی یا اگر در محیط گرم هستید، وسایل تهویه مانند پنکه‌ها را خاموش کنید. خنک کننده ها مشکل این است که اکثر مدیران اقامتگاه از آن شکایت دارند. این وسایل معمولا روی محل اسکان مسافران نیستند و نورگیر هم هستند. با خاموش کردن آنها قادر به جذب انرژی خواهند بود.

. از مواد سازگار با محیط زیست استفاده کنید

استفاده از محصولات بهداشتی محیطی طبیعی و مناسب به ویژه در اقامتگاه ها، مکان هایی که محیطی پایدار و دوستدار محیط زیست ندارند. در بیشتر موارد می توان از منابع آب آبی برای غنی سازی محیط زیست یا آبیاری محصولات استفاده کرد. نوشیدنی های غیر الکلی زنجیره غذایی را آلوده می کند. بنابراین از محصولات خود به دلخواه استفاده کنید.

. از ضدآفتاب های مناسب برای محیط زیست استفاده کنید

اگر می خواهید در دریا شنا کنید، از کرم های ضد آفتاب حاوی اکسی بنزون ​​و اکتینوکسات که برای آبزیان بسیار مضر هستند استفاده نکنید. این مواد اکوسیستم را آلوده می کنند و حتی به سفید شدن صخره های مرجانی کمک می کنند. در عوض، از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید که از مواد معدنی ساخته شده اند. علاوه بر این، ضد آفتاب ها حاوی اکسی بنزون ​​و اکتینوکسات هستند که سرطان زا هستند و افراد را در معرض خطر قرار می دهند.

. هدایای پایدار بخرید

قبل از خرید جواهرات و محصولاتی که از صدف یا روی پوست حیوانات تولید می شوند، دست کم نگیرید. خرید شما تولیدکنندگان را تشویق می‌کند تا بیشتر از این محصولات تولید کنند که در نهایت باعث آسیب به حیوانات می‌شود. بنابراین هنگام خرید کالا از فروشنده بپرسید که آیا محصول اصلاح شده است و اگر از حیوان در تولید آن استفاده شده است، آن را خریداری نکنید. بخش‌هایی از کالاها از شاخه‌های حیوانات، مرجان‌ها یا حتی چوب‌های کمیاب تولید می‌شود که به این حیوانات و محیط‌زیست آسیب می‌رساند و با اجتناب از خرید آن‌ها می‌توان کمک زیادی به محیط زیست و موجودات زنده کرد.

. از حیوانات برای سرگرمی استفاده نکنید

بخش‌هایی از مردم در سفرهای خود در این منطقه مورد استقبال قرار می‌گیرند، تا حدی با اسب یا الاغ، اما اگر بدانید این حیوانات رفتار خوبی ندارند و بسیار خسته هستند، هرگز این نوع سرگرمی را پیدا نمی‌کنند.

با چند نکته می توانید از تعطیلات بدون آسیب رساندن به محیط زیست لذت ببرید.

انتهای پیام