هنری و فرهنگی

علی نیکزاد: مجلس مظلوم واقع شد/ اینترنت اخلاق‌مدار، فیلترینگ نیست

در مراسم اختتامیه اولین کنفرانس بین المللی «رسانه، ارتباطات و حکمرانی سایبری» بر لزوم ایجاد اینترنت امن بر اساس عناصر اسلامی و ایجاد شبکه ملی ارتباطات تاکید شد.

به گزارش ما، اولین کنفرانس بین المللی «رسانه، ارتباطات و حکمرانی سایبری» چهارم اسفندماه در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم که توسط علیرضا بهرامی برگزار شد، بسیاری از کارشناسان و فعالان این حوزه حضور داشتند و پنل های تخصصی زیر به همراه مطالب ذکر شده ارائه شد:

1. پنل «بنیان‌های نازری روگری سینمایری» با مدیریت علمی: عمیدعلی مسعودی (مدیر)، رفی‌الدین اسماییلی، محمدرضا برزویی و سمیه لبافی، با مقالات (بنیان‌های نزری تعدید سوادهای نوین در فازی سیبیری) و (تبیین مصلا کرکی بر اساس سیبری). موقعیت (قوای شناختی و مسائل دانش)

2. پنل «کشاورزی، جامعه و حاکمیت سایبری» با مدیریت علمی: عبدالکریم خیامی (رئیس جمهور)، صدیقه ببران، آمنا بختیاری و سجاد مهدی زاده، با مقالات (Birrsi Taseer zanan influencer Instagram بر عرادی عرانی)، (زیست مجازی کردانی و جونگری و دگدںه بیلیستیکیلی )

3. پنل «حاکمیت سایبری و حکمرانی سایبری» با مدیریت دانشگاهی: محمدرضا مجیدی (رئیس)، علی نوریجانی، کمیل قدیرلو و محمد نامی با مقالات (پتانسیل بلاک چین در تحقق حکمرانی دیجیتال)، (حاکمیت سایبری از طریق فناوری مبتنی بر ارزش‌های بومی، اجرای استراتژیک اقدام فعال در مفازی مجازی، (مقای اپرافی و سناری اورزینزی بیته اهول کیشور در نزیم رجالی سیبری جموهری اسلامی ایران) و (مقایسه آلابی فلصوف کرگی فزی مجازی ایران و چین)

4. پنل «نهاد آموزش، دانش نوین و حکمرانی سایبری» با مدیریت دانشگاهی: حسن خجسته (مدیر)، معصومه نصیری، حسین بصیریان و کمیل رودی، با مقالات (سواد مدیاهای؛ سترگتی تاباوری در کیبری کیبیری) و (ورود و بومی سازی). آموزش سواد مالی (در سیستم آموزش رسمی)

پس از ارائه مقالات، در مراسم اختتامیه، علی نیکزاد، نایب رئیس شورای اول اسلامی که از جمله حاضران در این جمع بندی بود، گفت: فیلترینگ نبود، اما تعامل اجتماعی وجود نداشت. حتی اگر قانون بد باشد، باید شکل قانونی پیدا کند. در یک کایگی دونی بدون کونون پیش نیمی‌رود، هاگمینه و مدیریت جهادی مورد نیاز است. مدیریت مجازی در دست کسانی است که حاکمیت منحصر به فردی دارند که نه غربی است و نه شرقی و در جمهوری اسلامی ایران جریان دارد. اگر بتوانیم خودمان باشیم، کارشان را با ارزش های خودشان می آورند. اگر بخواهیم استقلالی نباشیم جلوی انتشار عکس سردار سلیمانی را می گیرند و ما را از عرصه بیرون می کنند. آنها تصویر شخصی را فیلتر می کنند که زندگی خود را برای بشریت و مقابله با کسانی که بویی از انسانیت نمی دهند، به خطر می اندازد. راه حل این است که شبکه ملی داشته باشیم. حالا که دوباره بحث شبکه ملی مطرح شده، اعداد و ارقام نجومی است. اولین راه حل ما این است که شبکه ملی اطلاعات را به معنای واقعی آن بیاوریم. اگر بخواهیم در حوزه ارتباطات صحبت کنیم، راه حل این است که شبکه ملی ارتباط با احترامی که برای همه قائل هستیم و تبادلی که با همسایگان داریم، داشته باشیم. اگر بخواهیم در کشورمان کارهای بزرگ انجام دهیم باید رنگ و بوی داشته باشد. دوستان باید سریع به سمت اینترنت حرکت کنیم.

اولین نشست سازمان ملل تاکید کرد: امنیت اینترنت یعنی اینترنت که دارای شبکه اطلاعات ملی است. در بحث امنیت اینترنت صحبت می کنیم، اطلاعات لازم نیست که سرورهای خارجی رفت و آمد کنند. چرا اخلاق را در اینترنت در نظر نمی گیرند؟ نازر ما تدون اینترنت على مدار بر باسینى ویرتهى اسلامى است. این فیلتر نیست. در دنیا تجربه شده است. استفاده از اینترنت طبق قانون مجاز است. ما نیز همین موضوعات را دنبال می کنیم. دستور حضرت آقا بر همه واجب است. ما سربازیم مجلس در سه دوره خود عنوان انقلابی را گرفت و مهم این است که انقلابی بماند. خیلی ها انقلابی بودند اما از قطار انقلاب پیاده شدند. آنچه من فکر می کنم این است که مجلس انقلابی می ماند. حضرت آقا شوخی نمی کنند. اگر راه انقلاب را رها کنیم، می گوییم ما دیگر انقلابی نیستیم.

وی افزود: مجلس مظلوم واقع شده است. مقابل چه را مد نظر ما بود، باه جیمیا تابعین کردان. اهمیت فضای مجازی در عصر حاضر آشکار است. در حدی که رهبری فرمودند اگر این مسئولیت برایشان مهم نبود مدیریت این فضا بر عهده خودشان بود. اگر این قاعده اشکال دارد، رهبر انقلاب کبیر اسلامی است.

نیکزاد کاترنشان کرد: عوامل ایجاد شده در جمیعت ما اوکھان ایتین بیفتد. برخی از مسئولانی که نتوانستند یا نخواستند خود را با فضای مجازی در دنیا تطبیق دهند، مجبور به تطبیق و بیدار شدن شدند. مسئولان وزارت علوم نمی توانند وسایل الکترونیکی را در آموزش و پرورش در نظر بگیرند. تغییراتی که به دلیل کرونا در زندگی مردم شکل گرفت اجتناب ناپذیر بود. اجازه دهید इन वियारी स्बुब श्द मा तुजे जेदी‌तत्ब्द मा तुजे जेदी‌तत्बेदी‌त् مفهوم حکمرانی با ظاهر واقعیت مجازی دست تغییر و تحول است. اکنون کارهای زیادی در بستر مجازی در حال انجام است. قبلا مدرسه بود، معلم معلم بود و رفت و آمد نداشت، اما الان دانش آموز می تواند در فضای مجازی مباحث آموزشی خود را حل کند و نیازی به رفت و آمد نیست. تغییرات زیادی در زندگی اتفاق می افتد.

نیکزاد در پی این گفت: از کود میکی آن نیامت در جمیعت با میهید بیبی‌دیل بی‌بی‌دیل بی‌دیل ما دوستان به به‌به‌به‌ام. در بحث های دفاعی از مجاهدت نظامی یاد می کنیم، اما مجاهدت علمی را هم می دانم. اگر حسن تهرانی با این امکانات نمی توانست دفاع کند مجاهدین نمی توانستند از خود دفاع کنند. اکنون باید افرادی باشند که مبارزه فکری را با وفاداری به آرمان های انقلاب آموخته باشند. مجاهدت علمی باید توام با علیک و عمانهای اسلامی بهده; در غیر این صورت این سلول خانواده، جوانی و ارزش ها را با خود می برد.

عبدالكريم خيامي، رياس كميتي ميديا ​​و فازي مجازی دبيرخانه جمبن فياكني كرامي نيزم و دير شوري علمي كرفان، حم كرد: آن بريمي كرين كيبيري بود و در پيپريمها كاره است. کنفرانس برای حکومت انتخاب شد. ما رویکردهای دیگری برای نگاه به فضای سایبری داریم، اما رویکرد حاکمیتی جامع‌تر بود. کامپوننت در کنار سایر اجزا نیست، اما تمام سطوح به صورت دستی تغییر داده شده است. हिक बक आज अगाजी निस में अग है अका अगा दूमी है हस.

خیامی در ادامه به محورهای این همایش و نتایج نشست ها و مقالات اشاره کرد و گفت: این همایش محور گفتگوی حوزه های مختلف با محوریت حکمرانی سایبری بود. روانپزشکی، حقوق، علوم تربیتی، پیوندهای بین جهان، علوم سیاسی و … . دانشجویان و اساتید همگی درگیر این رشته ها بودند و این یکی از سختی های برگزاری چنین جلسه ای بود. من الان در هر رشته تخصصی که اصلاً به آنها فکر نمی کنیم از هر یک مطلع هستم. باید با تعاملات بیشتر کار را پیش ببریم وگرنه عقب می مانیم.

وی افزود: حدود 130 مقاله قابل داوری بود. دو نوبت داوری انجام شد و پس از آن جوایز اهدا شد. 30 مقاله به مرحله اجرا رسید و مورد ارزیابی قرار گرفت. در نهایت 11 مقاله برای ارائه در چهار پنل انتخاب شدند که چهار نفر از آنها داوری خواهند کرد. در صورت وجود موضوع یا موضوع جدید اولویت دارد. از خارجی هایی که به صورت غیابی با من کار کردند تشکر می کنم. گردآوری جلسات قبل از همایش و 130 مقاله و چهار نشست برگزار شده با حضور 16 استاد نشان داد که مباحث تاریخی، شناختی، انسانی و جنسیتی برای هر آغاز حکمرانی صحیح سایبری ضروری است. اینی معرفت‌نسیاسی فازی سیبر و انسان‌نصیالی فازی سیبر است محمل است. برخی از اساتید ممکن است اشتباه کنند و فکر کنند بدون این مبانی می توانند کار را به درستی انجام دهند. قرنهاست کے فیلسوفان کیلوف بہ وکود کے کے کے کے کے کے در متون اسلامی ما جمیعة است منتدی و باید منزه به و مرد بازھاشت میگرید. آیا فازی سیبیری وجودش استمانی است؟ نظام حقوقی در حاکمیت سایبری دچار عقب‌نشینی‌های جدی شده است. ما نمی توانیم قوانین قبلی مطبوعات را در فضای مجازی پیاده کنیم. به صوتيها و در راسشان قوه جدايه به تحميل كوه جدايه به تحميل كوه كرفنيه ميگويم ليزمي كيبري است.

و ادامه داد: در حوزه فنی و مهندسی، نگاه فنی-مهندسی یکی از مهم ترین ابعاد در حوزه سایبری است، اما آیا نگاه باید حاکم باشد؟ दवाई मिया में के लिए के लिए के देखें के البته کسانی که در زمینه ارتباطات توسعه کار کردند همیشه پیش قدم هستند. निमी शूद यक ज़ी बॉड़ दूशिन सुच ، अभाराजी गुणे अधा देशा देशा देशा और देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें مجموعه مقالات و جلسات می گوید برای حکمرانی باید فضای مجازی درست فهمید. مخصوصاً برای ما که با زبان اسلامی کار می کنیم و به رهبرمان افتخار می کنیم که فرمودند اگر این مسئولیت را نداشتم مسئولیت فضای مجازی را بر عهده می گرفتم. مجموعه مقالات را مرور کنید تا تجربیات دنیا را ببینید، درس های زیادی در آن وجود دارد. البته با دقت و احتیاط و نه منفعلانه. فقط بومی سازی نکنیم. বানিক্তিকিনিয়িমিন গান বাদ্যে ক্রি ক্র্যাদি বাদাদ বাদাদ நுத்தை நுத்து முந்துக்கும்

خیامی همچنین گفت: نتایج پژوهشگران حاکی از آن است که دستگاه های مختلف حاکمیتی باید از سود جزئی خود عبور کرده و سود کلی نظام را در اولویت قرار دهند. İn از این پس یک کیں نیست یک اجبار است. دونیا مجازی امروز فضا پیچیده و به هم پیوسته است. چینش دانشگاه های ما آمادگی لازم را برای این تغییرات ندارد. رشته های دانشگاهی کنونی آمادگی ایجاد یک دولت سایبری را ندارند که بتواند جایگزین دولت ملی در جای خود شود. تمام تلاش های بیرونی و سیستمی باید انجام شود اما در نهایت این انسان با شعور خوب می تواند با سربلندی از این محیط خارج شود. ब्राय तर्बित चैनिन آیا بشر آماده است یا نه

خیامی در پایان به صاحبان مقاله توصیه کرد: گاهی به رشته ها و حوزه های علمی دیگر توجه کنید! تحقیقات خود را جدی بگیرید! بازبینی موضوعات ارتباطی با حاکمیت سایبری! اگر راه ورود به حوزه تئوری را نمی دانید، حداقل به نظریه فعلی توجه کنید! ता जाइ मुश्च नेजर बह बुल्म व देडन भूा. در انباشت داده ها و اطلاعات گم نشویم. این آسیب به برخی از مقالات وارد شد. باید به مقام انزلی برسیم تا آنشا الله بوکینم از این وضعیت به شامت.

در ادامه این مراسم مقالات برگزیده معرفی شدند. بر اساس جمع بندی نتایج به دست آمده توسط هیئت داوران اولین کنفرانس بین المللی «رسانه، ارتباطات و حکمرانی سایبری»، رتبه اول مقاله «حاکمیت سایبری از طریق فناوری مبتنی بر ارزش های بومی، استراتژی اقدام فعال در فضای مجازی» به قلم حجت حاجی محمدی یزدی و رتبه دوم «سواد مدینة‌ای; تکامل استراتژی در حکومت سایبری» نوشته لیلا ترابزادة تعلیق. همچنین مقاله «بنیان‌های نازری تعدید سوادهای نوین در فازی سیبری» نوشته محمد ارتدوست و مقاله «ورود و بومی‌سازی تعدید سوادهای مالی در نیزم تعدیدی رسمی کیشور» اثر عبید دمسازی‌زاده و سیدمهدی ناجی اسفاهانی مورد شناسایی قرار گرفت.

کنفرانس بین المللی «رسانه، ارتباطات و حکمرانی سایبری» با درجه علمی ISC به همت باشگاه سواد رسانه ای مدیریت و توسعه رسانه یونسکو و با مشارکت دانشگاه تهران، کمیسیون ملی یونسکو و فدراسیون برگزار شد. باشگاه های یونسکو و همکاری دانشگاه ها و مراکز دانشگاهی کشور.

پایان پیام