هنری و فرهنگی

عکس شهدا را به دیوار زدند اما «عکس شهدا» عمل کردند

همزمان با چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر، قانون اساسی یاد و خاطره رزمندگان و ایثارگران شرکت کننده در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر در قالب برنامه «شهری در آسمان» به همت سازمان فرهنگی هنری کشور برگزار می شود. تهران و امام (ره).

به گزارش ماه نیوز، این برنامه که در سالن آمفی تئاتر این فرهنگ برگزار شد، توسط یکی از رزمندگان دفاع مقدس اجرا شد.
فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهر تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدافع حرم شهید سید خدایی که دو روز پیش وارد تهران شد، ابراز قدردانی کرد: هر تمدنی اینها را دارد. سخنان ضروری است و افزود: پیامبران الهی و امامان آزمایش شدند اما مقاومت کردند و هر ملتی که عنصر مقاومت از تار و پودش زدوده شد، این ملت نابود خواهد شد و مقاومت کلید واژه بیانات مقام معظم رهبری است و ما نیز باید. ما در برابر این مقاومت مقاومت می کنیم و به این کار ادامه می دهیم.

وی در ادامه گفت: این دوره در همه ابعاد زندگی اعم از فرهنگی و اقتصادی وجود داشته است و جوانان منطقه به دنبال برنامه هایی خواهند بود که به سلیقه خود تهیه و ارائه شود.

یاران کریمی رئیس بنیاد شهید استان تهران و دوران دفاع مقدس نیز در این مراسم گفتند: جامعه اسلامی در صورت موافقت با تربیت انسان می تواند موفق باشد و اگر مورد موافقت قرار گیرد پیروز خواهد بود. ممکن است. آن روزها چیزهایی که از دوستانم پیدا می‌کردم مثل گرمای سوزان خوزستان که دست‌های توسن با اسلحه‌ها و حوله‌ها تماس پیدا می‌کرد و گرمای شدید پوتین را به پا می‌کرد، بی‌نقص و انسانی بود. جنگ ادامه داشت. .

وی در پایان با انتقاد از برخی شهدا و جانباختگان آنها نیز خاطرنشان کرد: در این 9 سال هیچکس نمی خواهد بگوید در بچه ها جنگ است، با وجود اینکه فیلم ها ساخته شده و شخصیت ها آموخته شده اند، اما من هیچ کدام را ندید گروهی را دیدم که عکس شهدا را روی دیوار انداختند اما عکس شهدا عمل کرد.

او به خاطر عملکردش در رابطه با سیره شهدا مورد انتقاد قرار گرفت.

دکتر جواد منصوری اولین فرمانده ارتش و از دیپلمات های سابق ایران پس از انقلاب اسلامی با تسلیت شهادت شهید حسن سید خدایی هر چند کمتر کسی این پیروزی را قبول دارد.

وی افزود: اما این پیروزی یکی از پدیده های فوق العاده ای است که در 100 سال جنگ اخیر بی سابقه بوده است و دلیلی ندارد که صدام بگوید اگر خرمشهر سقوط کند ما هم بصره را می خواهیم. مدت کوتاهی پس از فتح خرمشهر، هیئتی از وزارت امور خارجه برای دیدار با حافظ اسد به سوریه رفتند خداحافظ تمدن غرب. این در حالی است که صدام قبل از شروع جنگ یعنی در تبستان توسط ایران نابود شد و ادعای نفر اول جهان اسلام را داشت اما با فتح خرمشهر همه این رویاها و افکار از بین رفت و عده ای معدود. چند روز پس از فتح خرمشهر، سفیر شوروی در ایران گفته است که ما به این نتیجه رسیدیم، شما قدرت اول منطقه هستید و این قدرت فراتر از تصور است و من در این مسیر به خدا ایمان آورده ام.

دکتر منصوری ادامه داد: بعد از آن سعودی ها و شیوخ عرب با هم اختلاف پیدا کردند و با اسرائیل توطئه کردند که لبنان را اشغال کنند تا اگر ایران می خواست وارد بغداد شود به عراق حمله کنند اما برنامه هایشان تحقیر شود. تأسیس شد و در واقع پس از فتح خرمشهر نظام جمهوری اسلامی در ایران مستقر شد و ضد انقلاب ایران تکرار شد و در عمل نظام تثبیت شد.

وی گفت: بعد از فتح خرمشهر، گروه آمدند و گفتند که نقش و فرماندهی دارند، خرمشهر این جمله تاریخی را گفت که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

در پایان این مراسم از تعدادی از رزمندگان حاضر در عملیات بیت المقدس به نام های محمدعلی اسدی، حمیدرضا سلامی، محمدحسین عنایتی، عباسعلی اسماعیلی، مسعود خسرو تاج و علی رضا علیزاده تجلیل شد.

انتهای پیام