هنری و فرهنگی

غدیر را باید عاشورایی برگزار کرد

ماه نیوز/ قم فرحزاد با عنوان: امروز عاشورا و امام حسین (ع) را برای غیر مسلمانان نیز می شناسند زیرا کتاب های زیادی نوشته شده و شعائر دینی از غدیر رنگارنگ تر است.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد پیش از ظهر امروز در جلسه مردم غدیر، غیرمسلمانان با وجود روایات و آیات فراوان غدیر نباید در درجه اول حضور داشته باشند.

وی افزود: امام صادق علیه السلام سه بار به خدا سوگند یاد کرد و فرمود: خداوند عالم رزق را بالاتر از غدیر خم نیافریده است، زیرا همه پیامبران در این روز زحمت کشیدند و دین کامل شد.

رئیس مردم غدیر با بیان اینکه خداوند دو بار در شب قدر و ماه مبارک رمضان به مردم عید غدیر خم کرده است، گفت: همه پیامبران، ائمه و راستگویان جهان را دعوت کرده است. .

وی با اشاره به عقب ماندن غدیر، تصریح کرد:

فرحزاد تصریح کرد: در دنیای بشریت افراد زیادی مشاهیر، ورزشکاران و برخی شخصیت های مهم را می شناسند اما امیرالمومنین علی (ع) را جز مسلمان نمی شناسند.

وی ادامه داد: امیرالمومنین (علیه السلام) در اول و بعد از غدیر آمرزیده و رها شد تا غدیر را در دنیا بشناسیم نیازمند بسیج عمومی هستیم.

وی با اشاره به اینکه خطبه های پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) همیشه کوتاه بوده است، افزود: ایشان می فرمایند اگر کوتاهی کنند، رسالت خود را انجام نمی دهند.

وی افزود: امروز فرهنگ غرب و مردمی که نباید در دنیا الگو باشند در حالی که امروز امیرالمومنین(ع) نباید الگو باشد.

فرحزاد با عنوان: امروز عاشورا و امام حسین (ع) را برای غیر مسلمانان نیز می شناسند زیرا کتاب های زیادی نوشته شده و شعائر دینی از غدیر رنگارنگ تر است.

رئیس ستاد مردمی غدیر با عنوان: از نظر محتوایی کتاب ها یکی از آنها بهترین پیام الهی غدیر است که اهمیت احیای غدیر، آداب، خطبه های غدیر و استدلال های ساده و روان را در بر می گیرد. در راستای وهابیت

وی تصریح کرد: دشمنان اسلام مسئله توحید و نبوت را برای ولایت امیرالمومنین نمی دانند.

وی بیان کرد: یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید ترویج شود، انتخاب کاروان عروسی در روز عید غدیر خم است که باید جهانی باشد.

دبیرستاد مردمی غدیر با اشاره به اینکه هیچ ماهی مانند ذی الحجه نیست، مناسبت های فراوانی در رابطه با اهل بیت(ع) وجود دارد، افزود: نهمین روز شهادت حضرت مسلم، روز بزرگواری است. عرفه و بهترین وقت برای نماز و موانع، روز دهم عید قربان

وی ادامه داد: بعد از عید قربان، نزول آیه فدک، ولادت امام هادی (علیه السلام) و عید بزرگ غدیر از مناسبت های این ماه است که هر یک از ما باید آن را انجام دهیم. برای این عید بزرگ و پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند تا روز قیامت این پیام را بر حاضران غایب و پدران به فرزندانشان اعلام کنند.

وی با بیان اینکه تبلیغ غدیر از واجبات واجب است، گفت: عید قربان را تا عید سعید فطر جشن عروسی معرفی کرده ایم و هرکسی که توانایی خدمت به غدیر را دارد باید در ترویج غدیر خدمت کند.

انتهای پیام