عمومی

فاز اول پالایشگاه خوزستان در شهر آبادان راه‌اندازی می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید محمد مولوی در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: صنایع یکی از بخش های اقتصاد شهرستان آبادان است که می تواند تاثیر مثبتی در اشتغال و توسعه اقتصاد داشته باشد.

وی افزود: من مرتب به شهرهای صنعتی سر می زنم و معتقدم باید از صنعت گران حمایت شود و صدای آنها شنیده شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از پاچهای موم صنعتی شهر آبادان، پالایشگاه نفت خام فوکوس سینگی خوزستان 17 کیلومتر با این شهر فاصله دارد.

مولوی تاکید کرد: برای این پالایشگاه به دلیل اهمیت ویژه در شرایط اقتصادی کنونی جلسات متعددی در سطح روستاها برگزار کرده ایم و قرار است فاز اول آن با سرمایه گذاری ایرانی چینی به زودی راه اندازی شود.

وی ادامه داد: مجوز اولیه آبرسانی 15 مگاوات تقاضا برق از سازمان در دسترس است. طراحی ایستگاه پمپاژ آب توسط Sharkht İnşehir İnşaşı Shahırın و همچنین نقشه های ساخت و ساز و ساخت جاده های واقعی توسط Sharkın İnşehir Şanhılar انجام شده است.

نماینده مردم آبادان در شورای اسلامی تصریح کرد: گاز مایع، بنزین، گازوئیل، سوخت، جت و زغال سنگ توسط پالایشگاه های خوزستان تولید می شود.

مولوی گفت: اخذ مصوبه هیات مدیره پالایشگاه و صدا و سیما، ثبت شرکت با سرمایه اولیه 350 میلیارد ریال، اخذ مجوز FIBBA از وزارت امور اقتصادی و دارایی، تشکیل جلسه با سازمان های داخلی و خارجی و شرکت ها برای شناسایی و جذب سرمایه گذار، با اخذ مجوز از سازمان منطقه آزاد اقداماتی را برای اخذ مجوزهای زیست محیطی انجام داده است.

وی ظرفیت آموزش مستقیم پالایشگاه خوزستان را 3000 نفر عنوان کرد و گفت: زمین مورد نیاز این پالایشگاه به مساحت 345 هکتار خریداری و سند کشف شد. نقشه برداری عملیات و مطالعات ژئوتکنیک از محل احدادة پالیشگاه خوزستان تسورکت شرکت کامساور شده سده آست