استانی

فتح‌الله‌زاده:هواداران بدانند چه بازیکنی را جذب می‌کنم خوشحال می‌شوند/در یکقدمی توافق با میلیچ حسابمان را بستند!

به یک بازیکن گفته‌ایم که باید جدا شود و باید تیمش را معرفی کند

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: اگر هواداران استقلال بدانند چه بازیکنی را می‌خواهم جذب کنم خوشحال می‌شوند.

علی فتح الله زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا در مورد سفرش به امارات و شرایطی که آنجا برای پیشبرد کارهای استقلال در پیش داشته عنوان کرد: من باید از چند نفر تشکر کنم. اول از همه از آقای حجت کریمی که به عنوان یک عضو هیات مدیره هماهنگی های خوبی در امارات ایجاد کرد و برای پیشبرد برخی از اهداف ما زحمت زیادی کشید. پا به پای من پیش آمد. همچنین از آقای محمد زمانی باید تشکر کنم  که جلسات خوبی بین ما و باشگاه الاهلی برقرار کرد. ما و باشگاه الاهلی جلسات خوب و صمیمانه ای داشتیم.

وی افزود: آنها از ما گلایه هایی داشتند که چرا جواب تماس های ما را نمی دادید. متاسفانه یکی از پیج‌های استقلالی که این وسط آتش بیار معرکه شده بود نوشته بود که مدیریت استقلال در زمان آجورلو یک قسط از مطالبات باشگاه الاهلی را داده است و فتح الله زاده باید قسط دوم را بدهد اما متوجه شدیم که چنین چیزی نیست و اصلا اقساط پرداخت نشده بود. با توجه به دوستی قدیمی که با مسئولان الاهلی داشتیم و با شناختی که داشتند به آنها قول دادم که به زودی قسط اول را پرداخت می کنیم. همین که آنها در این مدت از باشگاه استقلال شکایت نکرده اند باید از آنها تشکر کنم. در مجموع ما باید در دو قسط مبلغ یک میلیون درهم به این باشگاه بدهیم و البته مقداری هم جریمه هست که اولویت در پرداخت اصل مطالبات است. در جایی خبر آمده بود که آجورلو نامه نوشته که این بازیکن یک میلیون و صدهزار یورو برای استقلال تمام شده است که تازه من در مصاحبه هایم گفته بودم یک میلیون و 300 هزار دلار. در واقع من کم هم گفته بودم.

مدیرعامل استقلال در مورد چگونگی توافق با میلیچ بازیکن اسبق آبی ها هم تاکید کرد: وکیل این بازیکن به هیچ وجه حاضر نشد که با ما روبرو شود. پول این بازیکن هم باید در دو قسط پرداخت شود که ما توانستیم قسط اول را واریز کنیم. وکیل او از رفتار باشگاه و رسید فیکی که برای او ارسال شده بود حسابی شاکی بود. من به شخصه خودم با میلیچ ارتباط گرفتم و صحبت کردم و او هم گفت به خاطر من حاضر است که کوتاه بیاید. من از او خواهش کردم به ترکیه بیاید از آنجایی که همزمان نمی توانستم در ترکیه و دبی باشم آقایان افضلی و بهرامی یکی از مدیربرنامه های فوتبالی در ایران را راهی ترکیه کردم تا با میلیچ صحبت کنند. بعد از اینکه قسط اولش را دادیم به فیفا اعلام کرد و در نهایت پنجره استقلال باز شد.

فتح الله زاده ادامه داد: در مدت زمانی که قصد داشتیم پول این بازیکن را واریز کنیم شیطنت های عجیب و غریبی صورت گرفت. ما باید 280 هزار دلار به او می دادیم و توانسته بودیم 255 هزار دلار او را پرداخت کنیم و درست در فاصله ای که باید 15 هزار دلار دیگر واریز می کردیم یک فردی بلافاصله حساب ما را بست. شما فکرش را بکنید داشتیم به ساعت تعطیلی بانک نزدیک می شدیم و از طرفی بازیکن هم منتظر بود تا ببینید ما روی وعده خود هستیم یا نه. از خودم گرفته تا دوستان در تهران از جمله علی امیری مدام در حال تماس و پیگیری بودیم تا حساب باز شود. لحظات سخت و دلهره آوری را سپری کردیم. در واقع باید بگویم به صورت میلیمتری این وضعیت را رد کردیم. اضطراب و استرس زیادی کشیدیم. من دو روز در دبی ناهار نخوردم. همراه با آقای حجت کریمی هر موقع ناهار می خواستیم بخوریم به قدری تماس و استرس داشتیم که غذا سرد می شد.

مدیرعامل استقلال در مورد اینکه سرانجام تکلیف سیاوش یزدانی و آمانوف و لیست استقلال برای جذب بازیکن چه می شود، گفت: ببینید در نهایت بگویم حتی اگر این  بازیکن را هم نتوانیم از لیست خارج کنیم باید هر طور شده یک جا برای لیست باز کنیم چون می خواهیم یک بازیکن خیلی خوب بگیریم.من در تمام دوران هایی که در استقلال بودم همیشه برای نیم فصل دوم یک یا دو جای خالی می گذاشتم اما متاسفانه الان این شرایط وجود ندارد. ما یک بازیکن بیشتر نمی توانیم بگیریم و حتما یک جای خالی باز خواهیم کرد. طبق ماده دو یا 12 آیین نامه نقل و انتقالاتی ما می توانیم نام یک بازیکن را از لیست خارج کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که اگر بازیکنی نخواهد از استقلال جدا شود تکلیف چیست، گفت: ما به بازیکنی که نمی خواهیم موضع خود را اعلام کرده ایم دیگر خودش و میدربرنامه هایش می داند که فکری کنند.

فتح الله زاده در مورد وضعیت پرداختی به استراماچونی گفت: ما خیلی فرصت کمی برای پرداخت این پول داریم و باید هر طور شده این پول را فراهم کنیم.

مدیرعامل استقلال در جواب به این پرسش که چرا از وزارت ورزش برای تامین این پول کمک نمی گیرید عنوان کرد: ما همه امیدمان اول به خدا است و بعد هم به هواداران. شاید در آینده شماره حسابی اعلام  کنیم که هواداران به ما کمک کنند.

فتح الله زاده در این خصوص که چنین پروژه هایی معمولا با شکست روبرو می شود، گفت: این دفعه فرق می کند. من بازیکن خوبی را می خواهم به خدمت بگیرم که اگر هواداران متوجه بشوند خیلی خوشحال خواهند شد.

مدیرعامل استقلال در ارتباط با اینکه زمان واگذاری بلوکی استقلال چه زمانی خواهد بود و چرا برای پرسپولیس این امکان فراهم شده، گفت: صورت های مالی باشگاه استقلال هنوز به تایید هیات مدیره نرسیده و به همین خاطر به محض اینکه به تایید برسند شرایط واگذاری استقلال هم در بورس اعلام می شود.

 

انتهای پیام/