عمومی

“فرار از جبهه” یا”هوشمندی”؟! – ماه نیوز

1. آقای جلالی احتمالا بهتر از همه می داند که اینستاگرام تنها پلتفرمی نیست که 90 درصد پلتفرم ها در آن متکبر هستند. حتی برترین تکنولوژی های دنیا هم در غرب و شرق در گزینه استکبار قرار دارند. هنر این نیست که هر چه در دست مستکبران است را ببندیم و قفل کنیم، هنر این است که با ورود به این سکوها و استفاده از فناوری های مناسب از آب در امان بمانیم و سود ملتمان را تضمین کنیم. اگر امروز در سال های اول انقلاب و به ویژه در دوران دفاع مقدس فعالیتی بود، حتماً جنگ بود.

2. हिक फिकर करदेम ، चरा महासा अमीनी व आदाई बेखा आजान बह जाजा जानिया लेह किशोर मा नम؟ اتفاقات بزرگتر از این بارها در جامعه رخ داده است اما تا این حد سندی برای رسانه ها، سیاستمداران و سلبریتی های خارجی در سند قرار نگرفته است. از سوی دیگر یکی از دلایل این اجماع این است که تصمیماتی مانند امنیت و فیلترینگ در جهان امروز به عنوان نقض حقوق شهروندی تعبیر می شود. دشمنان بهانه های کوچک و لاغر را برای اعمال جوانان دنبال می کنند و مسئولان با کمترین تلاش سالمندان را بهانه می گیرند! آن را ارائه می کنند. اگر ما نخست وزیر کانادا هستیم (که تحریم های مکرر را علیه طرف های مسئول اعلام می کند) آیا کاری غیر از کاری که او انجام می دهد انجام می دهیم؟ اطلاعات رسانه ای چیست؟ بزرگترین کانال این داده ها فضای مجازی است. اینک که ما کے کے کے کے و بہ کول سردار جلالی، حومسدانه! ما یکی از اپلیکیشن های فضای مجازی را بسته ایم، در واقع همه فضا را در اختیار ضد وارونگی و مزاحمان قرار داده ایم و راه خروج را برای آنها گذاشته ایم. در چنین شرایطی اپوزیسیون تا جایی که بخواهد پیش خواهد رفت و خروجی خود را در قالب برداشت برای دولت های غربی، آمریکایی ها، گروه ها و افکار عمومی جهان ارائه می کند. به آسانی کجاست این هوشمندی که مثلاً برای محدود کردن چند تجمع اعتراض آمیز در کشور، فضای بین المللی علیه کشور را محدود کند؟

3. البته این هوشمندی که آقای جلالی به آن اشاره می کنند فقط به اینستاگرام محدود نمی شود. ایشان 2-3 سال پیش علیه برجام و FATF سخنرانی کردند (مثلاً در اختبار قدرتهای بزورگ است!) و الان همانهایی که صحبتهای آقای جلالی را تکرار کردند اعضای تیم مذاکره کننده هستند! در مرد FATFهمچنین در حال حاضر و به ویژه در آستانه اتصال ایران به پیمان شانگهای، هیچکس نمی تواند منکر لزوم آن شود. متأسفانه، ادراک FATF व बरजम शूरट गरिप ، अजिजानी चु साली जलाली रा फैफ व अन हमपाय गैनाज़ ، दर दर देशित ब बैफी मिली में में में में में में में में में में

4. برگتم به فازی مجازی وقتی پنجره مجازی را به روی خود می بندیم، نفس خود را محدود می کنیم. ما حضور مردم و نیروهای وفادار به نظام و انقلاب را در فضای مجازی محدود می کنیم و اجازه دفاع در برابر حملات دشمن را نمی دهیم. در این صورت افکار عمومی دنیا حق ندارند ایران را فقط از چشم و قلم اپوزیسیون ببینند؟

5. اما بعضی عزیزان چند وقت پیش عناً نگفتند که دوهزار کاردان سیبری فیک دریم؟ پس همه را به خاطر جبهه الفر جمع کرده بودیم؟! اگر 1k‌som همان 2000 کھردان است، بری عادانه با دوشمه ورد instagram می‌شدند کسی ریفیشان می‌شد؟ الان دو هزار نفر فرستادیم؟ یا چون ناتوان بودند و کارشان بی نتیجه بود جلویشان را گرفتیم؟

6. فرض را بر این می گذاریم که آنچه آقای جلالی در خصوص مبارزه با فضای مجازی می گوید حسن نیت است و منظور ایشان واقعاً با هدف جلوگیری از حمله دشمن است. نتیجه چنین فرضیه ای این است که دشمن با اطلاعات فریبنده و نفوذ خداگونه در پشت جبهه ما، با پرداخت کمترین هزینه، ما را با دست خود خلع سلاح می کند و تا آنجا پیش می رود که به جای فرار، عقب نشینی می گوید.

7. و در نهایت کم نیستند انقلابیون مسلمانی که با دنیای مجازی آشنا هستند و چشم آقای جلالی را برای وضعیت کشور و کشور مضر می دانند. اگر آماده صحبت با آنها باشد، شرایطش به راحتی مهیا می شود. در آن صورت سردار عزیز جدای از بولتن های کلیشه ای و اطلاعات هدفمندی که ذهن خواننده را به سمت و سوی خاصی می برد، با دنیایی که یافته ها و بافت های ذهنی او را تغییر می دهد آشنا می شود.

6565