هنری و فرهنگی

فرهنگ در سال‌های اخیر مورد بی‌توجهی و بی‌مهری قرار گرفته/اعتبار فرهنگی کشور ناکافی است

ماه نیوز/ مرکز نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ در چند سال اخیر مغفول مانده است.

حجت الاسلام محمد سبزی روز پنجشنبه 5 اسفندماه در دیدار با وزیر فرهنگ و هنر به منظور بررسی مشکلات حوزه فرهنگی و هنری که در سال های تشکیل جلسات فرماندهی تشکیل شده است، اظهار داشت: در سال 1385 در حوزه فرهنگ و هنر و فرهنگ و هنر و فرهنگ و هنر و فرهنگ و هنر و فرهنگ و هنر و فرهنگ و هنر و فرهنگ و هنر و فرهنگ و هنر و فرهنگ و هنر در این حوزه بررسی شد. فرهنگ و معیشت مطالبه مقام معظم رهبری است شعار فرهنگ خودشکوفایی است زیرا اصلاح فرهنگ موجب اصلاح اقتصاد و آسیب های اجتماعی می شود.

وی به ظرفیت های فرهنگی و هنری ساوه و زرندیه اشاره کرد و افزود: این دو شهرستان قطب های صنعت صنعتی کشور هستند اما سهم فرهنگ در واردات صنایع ناچیز است و باید در دولت انقلابی و انقلابی باشد. شورا..

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت با اشاره به مهاجرت ساوه و ظرفیت های فرهنگی در ساوه و زرندیه گفت: فرهنگی علیرغم افزایش جمعیت، نبود سرپرست کتابخانه، مشکل در پرداخت هزینه ها حق تحصیل، نداشتن اتوماسیون مناسب در اداره کارهای پرحجم، برنامه های تعطیلات، نمایش فرهنگی و هنری فقدان مدارک فرهنگی از مهمترین مسائل فرهنگی منطقه است.

وی همچنین خواستار رفع مشکل مدیران بیمه، مدیران روزنامه ها و نشریات داخلی شد.

استاندار استان مرکزی نیز اقتصاد قطبی استان غیرنفتی را مرکزی و کشوری دانست.

فرزاد مخلص الائمه افزود: باید به پذیرش مهاجران و وجود اقوام مختلف توجه شود تا با فراهم شدن زیرساخت ها شاخص های فرهنگی فراهم شود. بزرگسالان حدود 1 درصد از افتخارات کشور در استان مرکزی را تشکیل می دهند و سهم ساوا در این امر قابل توجه است.

وی افزود: تدوین نقشه راه استان مرکزی فرهنگی اجرایی شده است که به شکل و هویت استان که هویت اصلی استان مرکزی فرهنگی است کمک می کند.

استاندارد مرکزی اضافه شد: به جرات می توان حدس زد که سرفصل های تهران و البرز … است و از موقعیت استراتژیک و ویژه ای برخوردار است و برای تقویت ظرفیت و جبران زیان های پشت سر آن باید جستجو و حمایت مالی شود. .

وی افزود: مالیات ها بر اساس شاخص ها اضافه شده است و رئیس جامعه شهری و روستایی قدرت شهرسازی و بخشداری را دارد و هیچکس نتوانسته در آن دخالت کند. چهار برابر بودجه عمرانی کشور در قالب ارزش مالیاتی اضافه شده است که به تشخیص شهروندان است.

وی افزود: بودجه شهرستان ها نباید در سال آینده لحاظ شود و باید صرف مسائل زیرساختی شود.

سرپرست ساواج همچنین گفت: جمعیت ساوه به 2000 نفر افزایش یافته است که دارای مزیت های صنعتی و کشاورزی است و از استقبال سرمایه گذاران استقبال کرده و توانسته نرخ بیکاری را به کمتر از دو درصد کاهش دهد.

مهدی الیاسی گفت: مزیت های مهاجرت به این دلیل است که ایران کشوری کوچک به حساب می آید اما زیرساخت های آن در این میزان نسبت به جمعیت پایین تلقی می شود.

وی افزود: روحیه فرهنگ و هنر باید با زیرساخت های لازم فراهم شود. نبود سینما و نبود سر کتابخانه ای که هشت متر مربع است کمتر از حد استاندارد است و پتانسیل بسترسازی فرهنگی و هنری برای رشد شاخص های فرهنگی و هنری که نیاز به اعتبار دارند می تواند این شاخص ها را گسترش دهد.

امام جمعه سوا نیز گفت: جامعه اسلامی باید جامعه قرآنی باشد تا شاخص فرهنگی و دینی تکامل باشد.

حجت الاسلام جعفر رحیمی افزود: باید بر اساس احکام اسلام زمین را آباد کنیم و با وحدت و همبستگی با احکام اسلام همه زمینه ها را فراهم کنیم.

وی افزود: جامعه ما باید جامعه علوی و فاطمی باشد و با تعهدات نسبت به رفع مشکلات اقدام شود.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی ساوه یکی از موفق ترین شوراهای فرهنگ عمومی کشور است که توانسته به موضوعات مختلف از نیازهای فرهنگی گرفته تا سیاست گذاری بپردازد.

در این جلسه جواد روستایی رئیس انجمن نماز مرکزی، علی حسینی به نمایندگی از هنرمندان، ابوالفضل معصومی مسئول امور مساجد فرهنگی هنری مسجد شهرستان سواحه و مسعود امانی به نمایندگی از خبرنگاران به بیان دیدگاه ها و دیدگاه های خود پرداختند.

انتهای پیام