اقتصادی

فولکس‌واگن برنده می‌شود – ماه نیوز

شرکت خودروسازی فولکس‌واگن اعلام کرد که انتظار دارد مشکلات زنجیره تامین کاهش یابد و فروش آن تا ۳۳۱ میلیارد یورو (۳۵۲ میلیارد دلار) در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد و سهام این خودروساز برتر اروپا را به بالاترین سطح خود در سه ماه و نیم گذشته برساند.

به گزارش ماه نیوز، چشم‌انداز این خودروساز که پس از نتایج اولیه سال ۲۰۲۲ منتشر شده است، بهبود قوی تحویل خودرو به ۹.۵ میلیون دستگاه را پیش‌بینی می‌کند که افزایش بیش از ۱۴ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

آرنو آنتلیتز، مدیر ارشد مالی فولکس‌واگن گفت: عملکرد ما در سال گذشته نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری بهبود یافته گروه فولکس‌واگن در میان موارد چالش‌برانگیز جهانی است. ما انتظار داریم که گلوگاه‌های زنجیره تامین به تدریج در سال جاری کاهش یابد و به ما امکان دهد تا به سفارشات عقب افتاده خدمات رسانی کنیم.

این نظرات نشان‌دهنده خوش‌بینی فزاینده نسبت به صنعتی است که به آرامی از کمبود جهانی تراشه‌ها و همچنین مشکلات زنجیره‌تامین ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹ ناشی می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران سهام فولکس‌واگن را پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از ۱۶ نوامبر و بیشترین رشد روزانه در یک سال گذشته، به طرز شگفت انگیزی قوی خواندند.

انتهای پیام