اجتماعی

لازم است در طرح امدادونجات تهران بازنگری شود/ امکان امدادرسانی زمینی در شرایط بحران نیست

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در صورت وقوع زلزله ای مانند زلزله در تهران امکان امداد زمینی وجود ندارد، گفت: بازسازی و تقویت نیروی هوایی ضروری است.

به گزارش ماه نیوز، «محمدحسن نامی» در دومین جلسه از نشست تخصصی مدیریت بحران کلانشهر تهران که امروز با حضور شهردار تهران، سرپرست سازمان و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد. شهرستان و اعضای مدیریت بحران کلانشهر تهران، گفت: کشور قدرتمندی در دنیا وجود دارد، همه چیز در قطب نیست و استقلال مهمترین چیزی است که جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی با اشاره به موضوع جلسه امروز گفت: شهر تهران به عنوان یک شهر جهانی نیاز واحدی به مدیریت دارد. در آینده مدیریت شهری تک نفره در همه ابعاد خواهیم داشت و شهروندان می توانند شهر را در همه ابعاد مدیریت کنند.

وی به اخطار تلفنی اشاره کرد و ادامه داد: شاید در خیابان، منطقه یا شهر نیاز به تذکر داشته باشیم. اگر این روش را دنبال کنیم و خیلی سریع به خود هشدار دهیم، می تواند بسیار مهم و موثر و حتی موثرتر از هشدارهای عمومی باشد.

این نام می افزاید: لازم است یکی از کارهایی که در روتین انجام می دهیم همین موضوع باشد و بتوانیم به مناسبت به شما تذکر دهیم. شاید در آینده اگر بتوانیم زلزله را پیش بینی کنیم بتوانیم از این تجهیزات بهتر استفاده کنیم.

وی افزود: حتی کسانی که توانایی انجام این کار را دارند نیز می توانند در قالب پیام از گوشی خود این کار را انجام دهند.

نامی همچنین به موضوع شبکه آب سطحی شهر تهران اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که بتوان در حوزه آب و آب به این موضوع پرداخت.

مدیرعامل سازمان مدیریت بحران افزود: قادریم مخزن زیرزمینی و زیرزمینی ایجاد کنیم. در مورد فرانسوی ها هم همینطور است.

وی افزود: موضوع موضوع فعال و نیمه فعال است بنابراین باید محدودیت ها و حریم آنها را شناسایی کنیم.

کفت با اشاره به مانور هوایی تهران گفت: در صورت وقوع حادثه در تهران امکان امداد از طریق زمینی وجود ندارد و فقط باید نیروی هوایی را برای پشتیبانی هوایی تقویت کنیم. همچنین می توانیم در برخی مناطق از وسایل نقلیه موتوری استفاده کنیم.

وی افزود: آیا معاونان وزرای تهران می توانند در صورت بروز حادثه روی زمین اقدام کنند؟ ما باید امدادرسانی به ویژه هلال احمر را احیا کنیم و پشتیبانی هوایی و دریایی را برای پشتیبانی دریایی انجام دهیم.

انتهای پیام