اجتماعی

لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های دیپلماسی شهری در جهت رونق اقتصاد شهری

وی در حاشیه نمایشگاه شهر تهران بر ضرورت مدیریت شهری و توانایی مدیریت توسعه شهری در بستر ظرفیت های دیپلماسی شهری تاکید کرد.

به گزارش ماه نیوز، عبدالمطهر محمدخانی در نشست امروز (چهارشنبه) با موضوع خواهرخواندگی و توانمندسازی مدیریت شهری، اظهار کرد: این نمایشگاه با اولویت اقتصاد شهری از جمله جذب سرمایه گذاری و صادرات خدمات فنی و مهندسی از «لگایات» در ماه گذشته برگزار می شود.

وی افزود: در حال حاضر در زمینه توسعه فنی مهندسی شهر تهران و یا حتی نحوه مغازه شهروندی در شهرهای همجوار کشور همسایه نیز پیشنهاداتی داریم. در این نمایشگاه علاوه بر معرفی بیشتر توانمندی های مدیریت شهری، توانسته ایم تعاملات اقتصادی را به ویژه با جذب خواهرخواندگان تقویت کنیم.

محمد خانی ادامه داد: در بخشی دیگر از این نمایشگاه از اسناد تاریخی شهر و شهر تهران رونمایی می شود که به علاقه مندان فهرست پنل های احتمالی ارائه می شود تا پس از نهایی شدن ثبت نام کنند.

سخنرانی شهردار تهران با اعلام اینکه شهرداران یا مدیران، معاونین و مسئولان مسافرتی شهر به این نمایشگاه دعوت شده اند، افزود: در این نمایشگاه علاوه بر کلانشهر کشور غرفه ای نیز داشتند.

وی تاکید کرد: محوریت این نمایشگاه بر نخبگان، رسانه ها، تصمیم گیران و تصمیم گیران بود. ما در این نمایشگاه به دنبال کمترین هزینه هستیم و از اسپانسر نیز استفاده خواهیم کرد. اما شکی نیست که یکی از اقداماتی که در افزایش درآمد شهر موثر خواهد بود، وجود همین نمایشگاه و فرصت های سرمایه گذاری بین المللی در شهر تهران به صورت همزمان خواهد بود.

انتهای پیام