عمومی

لزوم پیشگیری از سرمازدگی درختان در جهرم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، محمدحسن شعبانی شامگاه شنبه در جلسه مرکز مدیریت بحران شهرستان جرم بر آمادگی کامل اعضای مرکز مدیریت بحران شهرستان و استفاده از تمام ظرفیت دستگاه های اجرایی تاکید کرد. به منظور مدیریت بحران های احتمالی

او ادامه داد برلزوم اجرای سامانه مدیریت بحران شهرستان تاکید کرد و افزود: مدیریت شهری شهرستان باید به طور کامل اجرا شود.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان جهرم نسبت به احتمال تخریب و خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داد. وقفت: به کلیه کشاورزان توصیه می شود برای جلوگیری از خسارات ناشی از خطرات ذکر شده اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

شعبانی گفت: سهم بارندگی های امروز (یکشنبه سوم ماه جاری) بسیار ناچیز خواهد بود.

استاندار تاکید کرد: در بحث مدیریت بحران، پیشگیری از بحران و آمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همه دستگاه های اجرایی باید از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند. ریس انجام دادن

وی با اشاره به احتمال بارندگی 150 تا 180 میلی متری در سال زراعی جاری در جهرم گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی در زمستان امسال شاهد بارش های خوبی هستیم.

رئیس هماهنگی مدیریت بحران شهرستان جهرم بر لزوم هماهنگی بین دستگاه ها در زمان وقوع بحران تاکید کرد و گفت: عملکرد دستگاه ها در زمان وقوع بحران عامل بروز بحران است.

در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان جهرم تدابیر و امکانات لازم برای مقابله با سیل احتمالی در برخی مناطق مورد نیاز است. سیل مناطق شهری و روستایی باید بررسی و تصمیم گیری شود و آخرین وضعیت شهر از نظر بارندگی، وضعیت راه های درون شهری و مناطق شهری، امکانات مورد نیاز و … ارزیابی و بررسی شود.

همچنین بخشداران، شرکتهای برق، اب فاضلاب، گاز، زیرساخت شبکه، مخابرات، شهر، هلال احمر، بزرگراه و سایر دستگاه ها خدمتکاران آخرین وضعیت مجموعه خود را گزارش کرده و اعلام آمادگی کرده اند.