استانی

ماجرای اتاق‌های «تک نفره» برای بازیکنان تیم ملی و هشداری که به گوش آزمون رسید/ قلعه نویی گربه را دم حجله کشت

آغاز بازیکن محوری در تیم ملی جدید

امیر قلعه‌نویی با رفتار یک هفته اخیر خود نشان داد که راه مدیریت کردن بازیکنان بزرگ و سرشناس تیم ملی را بلد است.

 به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، امیر قلعه نویی قبلا در صحبت‌های خود گفته بود هیچ اشکالی ندارد در تیم ملی بازیکن سالاری داشته باشیم، اما من با بازیکن محوری مخالف هستم او این جملات را در پاسخ به کسانی گفت که شاید فکر می‌کردند بعضی از ملی پوشان سرشناس و لژیونر کشورمان مربی ایرانی را قبول نداشته باشند و در تیم ملی ایران مشکل ایجاد کنند اما قلعه‌نویی که حالا تبدیل به یک مربی کاملاً با تجربه شده نشان داد که حتی در کنفرانس‌های مطبوعاتی حواسش به حرف‌های که می‌زند هست و البته تلاش می‌کند بزرگان تیم ملی را به درستی مدیریت کند.

وی بعد از بازی با روسیه هم در پاسخ به سوالی پیرامون سردار آزمون گفت:لطفاً فقط در مورد بازیکنانی که مقابل روسیه با عشق به وطنشان بازی کردند سوال کنید. درست بعد از آن بود که سردار دلیل غیبت خود را به صورت کامل توضیح داد و از قلعه نویی بابت اینکه به او مرخصی داده، تشکر کرد وگرنه آزمون قبل از صحبت های سرمربی تیم ملی هیچ واکنشی از خود نشان نداده بود. حتی این شایعه مطرح شد که برخی بازیکنان تیم ملی هنگام رزرو هتل توسط مسئولان فدراسیون از آنها اتاق های تک نفره یا به قولی(سینگل) درخواست کردند که قلعه نویی با این موضوع مخالفت کرده بود.

ماجرای اتاق‌های «تک نفره» برای بازیکنان تیم ملی و هشداری که به گوش آزمون رسید/ قلعه نویی گربه را دم حجله کشت

سرمربی جدید تیم ملی البته با بازی دادن به محمد محبی و شهریار مغانلو که جزو خوب‌های لیگ برتر فوتبال ایران هستند، نشان داد که در فاز هجومی تیمش وابسته به سردار آزمون نیست و می‌تواند با سایر مهاجمان هم کار را جلو ببرد. قلعه نویی با مهدی طارمی هم رفتار خوبی داشت. او قبل از بازی با روسیه مهدی را در تمرینات تیم ملی کنار کشید و صحبت‌های مفصلی با او انجام داد. تمام این اتفاقات نشان می‌دهد که نگرانی‌ها بابت اینکه لژیونر‌های سرشناس فوتبال ایران از سرمربی تیم ملی حرف شنوی نداشته باشند بی دلیل است و همان‌طور که قلعه‌نویی گفت در تیم ملی فوتبال ایران بازیکن محوری وجود ندارد.

 از طرفی خود این بازیکنان هم به مرحله‌ای از تکامل و بلوغ فکری رسیده اند که بدانند سرباز فوتبال ایران هستند و فرقی نمی‌کند چه کسی به عنوان سرمربی تیم ملی کشورشان را هدایت کند. آن‌ها باید برای نام ایران بجنگند و مبارزه کنند و مسلما در جام ملت‌های آسیا هم شاهد خواهیم بود که امیر قلعه نویی از تمام ظرفیت‌های فوتبال ایران و لژیونر‌های شاغل در خارج از کشور استفاده می‌کند.  تیم ایران مقابل روسیه نشان داد که هنوز تا تیم شدن کمی فاصله دارد، اما در عین حال امیدواری‌هایی را بروز داد و و هواداران را به آینده و جام ملت‌ها امیدوار کرد.

انتهای پیام/