عمومی

ماجرای دستبرد به مزارع رمزارز در مشهد

با دستگیری 10 نفر از اعضای یک باند سرقت در مشهد ، راز سرقت مسلحانه سریالی در مزرعه رمزارز فاش شد.

به گزارش ماه نیوز ، فرمانده انتظامی خراسان رضوی دیروز در مورد پرونده سرقت سریالی از یک خردسال به روزنامه خراسان گفت: در مشهد دست ، پا و دهان نگهبان کارگاه را بستند و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند و او را تهدید به مرگ کردند. درب ضد سرقت را تخریب کرد. آنها پس از ترور وینچستر با اسلحه ، چماق و شمشیر ، تعداد زیادی مولد ارزهای دیجیتال را به سرقت بردند و با خودرو از محل متواری شدند.

سرتیپ محمد کاظم تقوی افزود: پس از گزارش حادثه به پلیس ، بلافاصله تیم ویژه جاسوسان اداره پلیس آگاهی خراسان رضوی به محل جنایت رفته و تحقیقات گسترده ای را برای رسیدگی به جنایت خشونت آمیز آغاز کردند. تحقیقات ویژه کارآگاهان نشان داد که سارقان مسلح اعضای باندی بودند که به طور خاص از مزرعه رمزارز سرقت کردند. این در حالی بود که سارقان برای انجام این جنایت از دو کیف پول پژو و یک ماشین 405 استفاده کردند.

به گفته سردار تقوی ، پس از جمع آوری اطلاعات اولیه ، مشخص شد که پلیس با یک باند معروف و حرفه ای روبرو است که می تواند به مکان ها و مراکز خرید معدنچیان دسترسی پیدا کند ، بنابراین یک تیم ویژه جاسوسان تجزیه و تحلیل تخصصی انجام داده و اطلاعات را ردیابی کرد. در زمینه ها. سارقان ادامه دادند ، اما در این میان ، سه سرقت مشابه دیگر در اطراف جاده سیمان و کمربند سبز رخ داد که اهمیت این حادثه را دوچندان کرد زیرا گروه های مسلح باعث ایجاد ناامنی در مناطق خارج از شهر شدند.

وی با اشاره به جمع آوری امکانات برای شناسایی عاملان سرقت مسلحانه در مزارع رمزارز گفت: کمیسیون جنایات خشونت آمیز در خراسان رضوی یکی از موضوعات حساسی است که پلیس تمام تلاش خود را برای ریشه کنی و از بین بردن مجرمان انجام می دهد. . مربوط به “ایمنی” مردم است. به همین دلیل ، عملیات بیست و چهار ساعته جاسوسان وارد مرحله جدیدی شد و پس از اینکه جاسوسان فعالیت سارقان مسلح را به دقت بررسی کردند و دوربین های راهنمایی و رانندگی را بررسی کردند ، پیوندهایی از پژو پارس پیدا کردند. و صاحبان خودروهای پژو 405. بودند.

تقوی در ادامه گفت: 48 ساعت اطلاعات و فعالیتهای نامشهود جاسوسان منجر به شناسایی چهار سارق شد که در روستایی در اطراف کمربند سبز مشهد مخفی شده بودند. بنابراین روند دستگیری وی با صدور دستور ویژه از سوی قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان خراسان رضوی) آغاز شد.

وی به عملیات غافلگیرکننده و حیرت انگیز جاسوسان اشاره کرد و افزود: با این عملیات که تحت هدایت مستقیم رئیس پلیس آگاهی انجام شد ، چهار سارق حرفه ای به نام های “حسن-تی” ، “مجید-س” ، “مرتضی -D “و” محمد-H دستگیر شد ، و در بازرسی از محل نگهداری وی ، چهار معدنچی با برخی کابل های مرتبط و سایر تجهیزات سرقت شده پیدا شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی تاکید کرد: با انتقال متهم به مقر پلیس ، بازجویی ویژه ادامه یافت و سرانجام سارقان مسلح به سرقت از چهار کارگاه تولیدی رمزارز اعتراف کردند و گفتند که بیش از 100 معدنچی را سرقت کرده اند. سارقان مسلح همچنین سایر اعضای باند و سارقان را در اختیار پلیس قرار دادند و اعتراف کردند که اموال مسروقه را با یکدیگر تقسیم کرده اند. در بررسی حساب های بانکی اعضای باند نیز مشخص شد که آنها از طریق فروش یک ترفند ویژه از فروش مواد معدنی پول به دست آورده اند تا هیچ اثری از خود بر جای نگذارند. در یک سری تحقیقات ویژه ، تاکتیک سارقان به پلیس فاش شد و در چندین عملیات جداگانه ، چهار قاطر به همراه دو سارق دیگر دستگیر شدند.

وی با تقدیر از قوای قضایی و مجرمان این پرونده گفت: عملیات جامع جاسوسان برای دستگیری بسیاری از متهمان فراری دیگر این پرونده در حال انجام است ، در حالی که تحقیقات نشان می دهد اعضای این باند سارق مسلح دو مزرعه دیگر در مشهد را سرقت کردند. رمزار. “از آنجا که صاحبان کارگاه مذکور از تمام تجهیزات ایمنی و حفاظتی و صدای آژیر خطر و وجود شمشیربازی مناسب و دوربین های مدار بسته استفاده کردند ، سارقان نتوانستند وارد محل شوند و تلاش آنها برای سرقت ناموفق بود.

در همین حال ، فرمانده انتظامی خراسان رضوی به تجار و بازرگانان توصیه کرد: هشدارهای پلیس را جدی بگیرید و تجارت خود را به تجهیزات ایمنی مجهز کنید.

انتهای پیام