هنری و فرهنگی

مذاکره ایران و سوریه درباره «سلامت سفر ایرانی‌ها»

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان در دیدار با وزیر بهداشت سوریه درباره روند سفر ایمن و ارائه خدمات بهداشتی به زائران ایرانی گفت‌وگو کرد.

به گزارش ماه نیوز، علیرضا رشیدیه در ادامه دیدار خود با مقامات سوری با هدف از سرگیری سفر زائران ایرانی به سوریه، این بار با وزیر بهداشت سوریه دیدار کرد و گفت: امیدوارم سفر به سوریه به زودی آغاز شود.

وی افزود: مرکز پزشکی حج و یطرضم، امور بهداشتی و درمانی زائران را برعهده دارد و قطعا مشکلات بهداشتی و درمانی مربوط به نحوه اعزام زائران با این مرکز هماهنگ خواهد شد.

رشیدیه گفت: با همکاری و مساعدت وزارت بهداشت سوریه می خواهیم کلینیک هایی برای ارائه خدمات به زائران ایرانی ایجاد کنیم چرا که این خدمات در زمان اعزام زائران به سوریه ارائه می شد.

رئیس سازمان حج و زیارت خطاب به وزیر بهداشت سوریه گفت: امیدواریم با کمک شما بتوانیم به محض شروع کمپین ها بهترین خدمات درمانی را به زائران ارائه دهیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای تهیه دستورالعمل های بهداشتی برای سفرهای زیارتی خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران ستاد مدیریت سپاه کشور با ریاست رئیس جمهور با کمیته های متعدد فعالیت می کند. در قالب کمیته اماکن متبرکه به ریاست سازمان حج و زیارت زیرمجموعه ستاد ملی مدیریت کرونا دستورالعملی برای حضور زائران در اماکن مقدس ایران تهیه کرده ایم که می توانیم از آن استفاده و اجرا کنیم. درگاه حضرت زینب.

حسن قباش وزیر بهداشت سوریه نیز در این نشست گفت: در دیداری که با وزرای کشور و گردشگری داشتیم بر موضوع ورود زائران و گردشگران طبق پروتکل بهداشتی تاکید کردیم.

وی گفت: آماده همکاری در ارائه خدمات بهداشتی به زائران ایرانی هستیم و در این راه تلاش خواهیم کرد.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص واکسیناسیون و انجام آزمایشات تخصصی از زائران گفت:

وزیر بهداشت سوریه با بیان اینکه تمامی امکانات و قابلیت های لازم برای ارائه خدمات به زائران فراهم شده است، افزود: موضوع سلامت زائران ایرانی از ابتدا تا انتها برای ما بسیار مهم است و به آن توجه خواهیم کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت شامگاه یکشنبه 16 آبان ماه با هدف نهایی شدن توافق برای از سرگیری اعزام کاروان های زیارتی به سوریه سفر کرد. وی در این سفر چهار روزه در خصوص سفر زائران ایرانی به دمشق با وزرای کشور، گردشگری، بهداشت و اوقاف سوریه گفتگو کرد. سازمان حج و زیارت ایران که چندی پیش با موافقت ستاد ملی مدیریت کرونا سفر خود به عراق را از سر گرفت، امیدوار است با تعلیق حج و عمره، سفر خود به سوریه را از سر بگیرد.

انتهای پیام/