عمومی

مسئولیت‌ها بر اساس شایستگی باشد/ ضرورت رعایت عدالت اسلامی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی شامگاه یکشنبه در جلسه تفسیر قرآن در سخنانی با تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) گفت: الگو اسیر شد.

ایشان فرمودند امام حسن مجتبی (ع) شهادت دادند که باید برای سفر آخرت آماده باشد و برای سفری که در سفر آخرت غم و اندوه را در پی نداشته باشد آماده باشد، خوب حداقل من این کار را نکردم. بدون اینکه قبل از هر چیز خودم را توضیح دهم پایین بیایم.

نماینده ولیفقیه در لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به آیه «یوزیل من یشاء واحدی من یشاء» گفت: خداوند هیچکس را گمراه نمی کند آنها را از راه هدایت بیرون کن.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به مصادیق ظلم و ستم، عنوان کرد: مفسد فی الارض، منافقان و پیروان آنها، کسانی که خمس و زکات اموال خود را نمی دهند، سرسختانه از حرف حق پیروی می کنند بی تحرکی، سوء استفاده از نعمت های الهی، خیانت در امانت، بخشی از مصادیق ظلم محسوب می شود.

وی با اشاره به پیام ظلم و ستم ادامه داد: ذوالقرنین در آیه 1 و سوره کهف تاکید می کند که هر که ایمان آورد و عمل صالح انجام دهد بهترین پاداش برای اوست و او را آسان و آسان می دانند. تنظیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه ظلم هم عذاب دنیوی دارد و هم عذاب اخروی دارد، قابل مقایسه نیست.

حجت الاسلام شاهرخی ادامه داد: در عین حال وظیفه همه ما و همه بر حسب مسئولیت به ویژه حاکم اسلامی است که عدالت اسلامی را اجرا کنیم، با ظلم مبارزه کنیم، مسائل اجتماعی را در نظر بگیریم. قوانین برای مردم

وی با اشاره به آیه 124 سوره «بقره»، «وإذ ابتلی إبراهیم ربه بکلمات فأتمهن قال إنی جاعلک للناس إماما قال ومن ذریتی قال لا اینال عهدی الظالمین، عنوان کرد: نام حضرت ابراهیم 69 بار و در 25 سوره قرآن ذکر شده است. ، جایگاه ویژه ای دارد و مانند پیامبر اسلام از او به عنوان نمونه و جزء برگزیدگان، صالحان، راستگویان، صابران، راستگویان، مؤمنان و… یاد شده و سرانجام به مقامی رسید. امامت.

نماینده ولیفقیه در لرستان گفت: در این آیه تاکید شده است که وقتی خداوند ابراهیم (ع) را امتحان کرد و به عنوان امتحانی سخت و دشوار پذیرفته شد، خداوند به او فرمود: تو را امام و پیشوای مردم قرار دادم. اگر این امامت در نسل من ادامه پیدا کند؟ خداوند می فرماید: عهد امامت با ظالمان و ستمگران محقق نشده است، پس پیامبران نیز مورد آزمایش قرار می گیرند.

حجت الاسلام شاهرخی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه برای انتصابات و انتصابات نیز امتحان لازم است، اظهار داشت: حضرت ابراهیم یکی از امتحانات را برای رسیدن به مقام امامت گذراند که قوی ترین و سخت ترین آن منبع رهبری و مسئولیت است. انجمن.

فرمود: در آیه تأکید شده است که امامت برای ظالمان و ستمگران نیست، برای کسانی که خیرخواه هستند اجر بزرگی دارند، مورد توجه قرار گرفت.

نماینده ولیفقیه در لرستان بیان کرد: بهشت ​​را انسان ها می کنند.