استانی

مسابقات کشتی آزاد جام تختی: افغانستان به محل مسابقات رسید / ارومیه آماده میزبانی است

به گزارش ماه نیوز آذربایجان‌غربی، مسابقات کشتی آزاد جام تختی در ارومیه که حکم انتخابی تیم ملی ایران را نیز دارد بسیار حساس شده است.

برای حضور کشتی‌گیران استان آذربایجان‌غربی در رقابت‌های جهانی در سال‌های آتی برنامه داریم

سجاد بیرامی مدیرکل ورزش و جوانان در برنامه زنده تلویزیونی گفت: در سال ۱۴۰۲ با حمایت استاندار آذربایجان‌غربی برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای میزبانی از رویدادهای ورزشی صورت گرفته است. پس از انجام رایزنی با تعدادی از فدراسیون‌های ورزشی، یکی از این فدراسیون‌هایی که واکنش مثبت داد شخص علیرضا دبیر و فدراسیون کشتی بود. در همین راستا شرایط هیات کشتی به لحاظ فنی وضعیت کشتی استان را بررسی کردیم و با مشورت‌های صورت گرفته مسابقات جام تختی را برای میزبانی انتخاب کردیم.
بیرامی با اشاره به سوابق درخشان کشتی ایران در سطح جهان و حضور کشتی گیرانی از استان آذربایجان‌غربی در آوردگاه المپیک و بازی‌های آسیایی، گفت: در این سال‌ها در بحث پایه‌ها میزبان اردوهای تیم‌های ملی بودیم و اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است. در این مسابقات به دنبال این هستیم تا با حضور کشتی گیرانمان در این مسابقات و رقابت با بزرگان دنیا در سال‌های آینده شاهد حضور کشتی گیرانی از استانمان در رقابت‌های جهانی و آسیایی باشیم.

اردوی آماده‌سازی تیم ملی جوانان در سالن اختصاصی کشتی ارومیه

حامد میرعمادیان مربی تیم ملی جوانان کشتی آزاد در خصوص وضعیت تیم گفت: از ابتدای هفته اردوی خود را در شهر ارومیه با هدف ریکاوری و قرارگرفتن در شرایط مسابقه آغاز کرده ایم و خوشحالیم این شهر با مسئولین ورزشی هم میزبان اردوهای قبلی تیم ملی جوانان و هم مسابقات جام تختی شده اند و بی شک این اتفاق می‌تواند کشتی در این منطقه را فعال و اقبال خانواده‌ها و جوانان را به کشتی بیش از پیش کند.

وی افزود: حضور کشتی‌گیران بزرگسال و چند کشور خارجی محک بسیار خوبی برای کشتی‌گیران جوان ما خواهد بود ضمن اینکه امیدوار به کسب سهمیه تیم ملی نیز هستیم.

میرعمادیان درخصوص مسابقات آتی تیم ملی جوانان نیز گفت: بعد از جام تختی ارومیه، هفته سوم خردادماه در تورنمنت جوانان جام شهید هاشمی نژادر در بهشهر حضور و سپس تیرماه در مسابقات آسیایی کشور اردن و مردادماه در مسابقات جهانی لهستان حضور خواهیم یافت.

ارومیه آماده میزبانی

اسماعیل کیومرثی رئیس هیات کشتی آذربایجان‌غربی گفت: تمام تمهیدات برای میزبانی ارومیه از مسابقات جام تختی اندیشیده شده و آماده برگزاری این رقابت‌ها به بهترین شکل هستیم.

وی ادامه داد: ۲ کشتی گیر از استان آذربایجان‌غربی در این رقابت‌ها که انتخابی تیم ملی نیز محسوب می شود، حضور دارند ضمن اینکه با هماهنگی محسن کاوه؛ تیم ملی کشتی آزاد جوانان نیز با نام تیم استان آذربایجان‌غربی در این رقابت ها حضور خواهد یافت.

کیومرثی در مورد سالن برگزاری این رقابت ها گفت: سالن شش هزار نفری غدیر میزبان مسابقات بین المللی بزرگی بوده و روزهای ۴ و ۵ خردادماه نیز میزبانی یک رویداد بزرگ بین المللی را در این سالن خواهیم داشت. سکوهای لازم برای پهن کردن ۳ تشک کشتی در سالن زده شده و به تمامی استانداردهای روز جهان از جمله نورپردازی، ال ای دی ها و سیستم صوتی نیز تجهیز شده است.

مسابقات کشتی آزاد جام تختی: افغانستان به محل مسابقات رسید / ارومیه آماده میزبانی است

ورود تیم ملی افغانستان به ارومیه به عنوان اولین تیم

تیم ملی کشتی افغانستان عصر روز گذشته با استقبال مسئولین ورزش استان آذربایجان‌غربی به عنوان اولین تیم وارد ارومیه شد.