اجتماعی

مشکل آشوراده و خلیج گرگان حل نشود در گلستان نمی‌مانم/خشکی خلیج گرگان مساوی با نابودی گلستان است

ماه نیوز/ گلستان گلستان گفت: به مردم گلستان گفتم که مشکل عاشورا و خلیج گرگان را حل می کنم و اگر حل نشود فکر نمی کنم در این استان توجیهی داشته باشد.

علی محمد زنگنه عصر امروز در جلسه شورای استانداری گلستان با حضور مشاور رئیس جمهور در امور عشایر، اظهار داشت: تملک اعتبارات شهرهایی مانند مراوه تپا، گمیشان، آق قلا، کلاله و گنبدکاووس که بیش از 2 درصد یا بیشتر است. بیشتر گروه قابل توجه آنها در ترکمنی از سایر شهرها معنادارتر است.

وضعیت گلستان بسیار نامطلوب است.

به گفته وی 5 درصد از مردم روستای گلستان گلستان کمک می گیرند، افزود: نزدیک به نیمی از مردم استان گلستان را روستائیانی تشکیل می دهند که کمتر مورد توجه جامعه قرار می گیرند، در حالی که حدود 3 درصد از جمعیت شهرستان گلستان شهری هستند. در گروه جمعیت کمتر است و در نتیجه یک میلیون و 800 هزار نفر از گلستان کمک معیشتی پیدا کرده اند و این رقم نشان می دهد که در چند سال اخیر گلستان مورد بی توجهی قرار گرفته است.

والی گلستان با بیان اینکه وضعیت بسیار نامطلوب است و این شاخص نشان می دهد که وضعیت گلستان بسیار نامطلوب است، گفت: سرپرست خانواده در گلستان تا آخر دولت، کشور رشد کرده و رشد دو برابر شده است.

زنگنه با بیان اینکه مرکز استان گلستان سال گذشته حدود یک ساعت آب قطعی در تبستان داشت، تاکید کرد: استان گلستان هزار و دو لیتر در ثانیه کمبود دارد که مربوط به کمبود 2 لیتر در ثانیه است. دومین.

وی با بیان اینکه 3 درصد آب گلستان از منابع زیرزمینی تامین می شود، افزود:

به گزارش گلستان ؛ توجه مسئولان به مشکلات برق منطقه در حال احداث و نیاز به جاده، استان گلستان با خشک شدن خلیج کشاورزی گرگان، محیط زیست و سلامت نه تنها گلستان بلکه شمال را نیز مورد توجه قرار داده است. استان خراسان آسیب دیده است.

زنگنه افزود: ما در تلاش هستیم تا راهی برای عبور از موانع خلیج فارس که مشخصاً از اختیارات رئیس جمهور است، بیابیم، ما سعی می کنیم سدی برای تحمل ایجاد کنیم، ما هرگز حق نداریم مردم مظلوم گلستان را اسیر کنیم. .

غم انگیز خلیج گرگان کمتر از دریای ارومیه نیست

وی گفت: متاسفانه اگر لایروبی صورت نگیرد و آب خلیج گرگان را برای خشک شدن سریع ندهیم، خلیج گرگان دست کمی از رودخانه فاجعه بار ارومیه ندارد.

زنگنه تاکید کرد: آقای علیرغم رئیس جمهور یک روز با طوفانی از خلیج عدن بازدید کرد و از این وضعیت پشیمان شد و با قاطعیت گفت که خلیج عدن احیا شود، حتی اگر از مدیرانمان بخواهیم صحبت کنند. به پستالاب.» «چیزی نگو. چرا باید به ذهنت هشدار بدهی که خلیج گرگان در حال خشک شدن است؟»

به گزارش آتاستاندر گلستان، محلی که تولید ماهی در آن قرار دارد و امروزه در آن قرار دارد، گفت: در گذشته مردم در جزیره آشورادا زندگی می کردند و روستاهای زیادی در این منطقه وجود داشت، اما مردم مجبور بودند برای آب بیایند. ترک ها در این جزیره هستند اما الان می گویند مسافران اجازه اقامت در اینجا را ندارند و ما در عاشورا حق ساخت و ساز نداریم و فقط با چوب هایی که اینجا در اردوگاه است می توانیم کارمان را ارائه کنیم. و تعداد ساختمانها و قطع آن ظلم است.

وی با بیان اینکه منتظر کمک دولتمردان هستیم، یادآور شد: آقای رئیس جمهور به وزیر راه و شهرسازی دستور داده است که به مدت 3 روز به شورای عالی معماری شهرسازی ابلاغ کند که طرح چرخشی از این مرحله آغاز می شود و وزیر و رئیس شورا با اجازه خود نامه رئیس جمهور را برخلاف قانون اساسی می گیرند و مخفی نگه می دارند.

وی گفت: ما گفتیم کوته فکر هستیم و اقدامات خود را در سواحل بندر ترکمنستان آغاز کردیم اما امروز پروژه خود را متوقف کردیم.

من به مردم گفتم اگر مشکل خلیج گرگان و جزیره آشوراده را حل نکنیم در این استان هیچ توجیهی وجود ندارد چرا که حق تصرف وجود دارد و در حالی که آقای رئیس جمهور قوانین قاطع می دهند اما از پذیرش چنین نیاتی امتناع می ورزند. .

وی با بیان اینکه با وجود اینکه متاسفانه حتی برای یک تیم مخابراتی در استان گلستان مجوز داده نشد، گفت: بر اساس کارشناسی ساخت کابینه در گلستان، اما نیات محقق نمی شود، چرا مدیران سکوت کرده اند؟ چرا با امضای طومار عقب نشینی می کنند چرا تشکل های مردمی به کمک ما نمی آیند؟

زنگنه خاطرنشان کرد: در حالی که مردم و همه مسئولان و معلمان کشور خواستار اجرای این پروژه ها هستند اما می خواهند جلوی پیشرفت گلستان را بگیرند، ما شکست نمی خوریم و باید برای رسیدن به اهدافمان تلاش کنیم.
انتهای پیام