اجتماعی

مطالبه ای که به فرجام رسید/ نمونه یک مطالبه گری درست در گرگان

ماه نیوز/ گلستان حواشی مربوط به آلمان «تنها با» که در شهر گرگان نصب شد، نشان می‌دهد که اگر مردم و رسانه‌های آن سوی فرهنگ بتوانند صدای خود را مطرح کنند، می‌توانند به درخواست خود برسند و تصمیم را اصلاح کنند. -فرایند ساخت

فرهنگ همان هوایی است که جامعه را به جان خود می کشاند، اما گاه سهل انگاری و کم کاری مسئولان مسئول در دستگاه های فرهنگی خاص صورت می گیرد که یا نفس جامعه را سخت می کند و یا اوضاع را به قدری فاجعه بار می کند که جان های دیگر برنمی خیزند. .

اهمیت فرهنگ به حدی است که رهبر جمهوری اسلامی بارها در بیانات خود بر لزوم توجه به فرهنگ تاکید کرده و حتی فرموده اند که فرهنگ و صف آرایی فرهنگی در برابر دشمن امری است که حتی اگر غلامی در آن کشته شود. احساس می کنم می گویم در راه خدا کشته شده ام (3/2/3) از دستگاه ها و دستگاه های اجرایی دستگاه حاکمه گرفته تا اینکه کمیت فرهنگ متأسفانه هر چند بار زیاد است. اقدامی از سوی مسئولان یا دستگاه های اجرایی انجام می شود که احساسات پاک مؤمنان، مؤمنان و خدا را می ترساند، رسانه ها در این باره صحبت می کنند.

آلمانی که خودش یک اعجوبه است!

چندی پیش در آستانه عید نوروز در مسیر سفره داران گرگان غورهان از شهرستان گرگان اعتراضی به فعالان مجازی، متدینین و فرمانداران گرگان برگزار شد چرا که این سنخیتی آلمانی با روابط فرهنگی و مذهبی دارالمومنین گرگان و پوشش زنان برجسته در این شهر وجود نداشت و نوعی تقابل فرهنگی با فرهنگ غیر اسلامی بود. اما باید تاکید کرد که اولویت امروز کشور قطعا تنها بحث حجاب نیست و قطعا روایت این ماجرا و معنا بخشیدن به این موضوع تنها موضوع نیست، حجاب برای اساتید نیز توصیه می شود.

اما اگر بخواهیم به صورت ناظر ماجرا را روایت کنیم، باید بگوییم که پس از نصب این آلمانی، در اعتراض به فعالان مذهبی و فرهنگی و مذهبی، مدیر امور اجتماعی گلستان و همچنین در توییت صدای اعتراض به گوش رسانه ها رسید حکم این دادگاه آلمانی از شهر گرگان حذف شد.

«جوخه گل» شهروندی گرگان به دست مسیح علی رسید / رسانه ها

با تاکید بر این نکته که این پدیده باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد و از زوایای مختلف مورد توجه قرار گیرد، اما نباید به آن توجه شود، آلمانی ها در سطح شهر گرگان مورد تمسخر قرار می گیرند و این در حالی است که رسانه های داخلی فرهنگی و بی توجهی به خاستگاه و سابقه شهروندان متدین معترض به لقب دارالمومنین توسط برخی افراد با حقه بازی، منتقدان رسانه های محلی و فعالان فرهنگی با بی توجهی به شهر مذهبی گرگان نادیده گرفته شده و به جست و جوی دوقطبی و خوشنویسی و حاشیه سازی مردم پرداخته اند. با دو مفهوم حجاب و بدحجابی.

گرچه رسانه های معترض می خواستند رسانه های معترض را با نهادهای خاص مرتبط کنند و از این آب آلوده ماهی بگیرند، اما مردم دارالمومنین شهر گرگان نتوانستند این کار را انجام دهند و به خود نیایند.

جدای از این موضوع، برخی از فعالان شهر فرهنگی و مذهبی گرگان نیز به خاطر همین موضوع عصبانی شدند. چرا باید پول خود را بدون برنامه خرج کنید، بدون اینکه در نهایت به دنبال متخصص باشید؟ مقرر شد با کمیته شورای فرهنگی شهرستان مشورت شود و برخی از فعالان فرهنگی و هنری شهرستان بهترین تصاویر را برای این تندیس انتخاب کرده اند.

همزمان فعالان فرهنگی و مذهبی گرگان به مسئولان شهرستان پیشنهاد دادند تا با تشکیل کمیته ای فرهنگی از موضع گیری این گونه افراد علیه فرهنگ سرزمین گرگان جلوگیری کنند.

تمرکز خالی بر گردش مذهبی

پیش از این فعالان مذهبی این شهر در اعتراض به هتک حرمت شهر اسلامی گرگان در شب شهادت حضرت رقیه (س) تظاهرات کردند و حتی این مخالفت ها منجر به تجمعات مذهبی در مقابل مجلس این شهر شد.بسیاری از شبکه های اجتماعی، فعالان فرهنگی و مذهبی به دلیل این سنت که نباید اجازه ترویج فرهنگ اصیل را داد، مورد اعتراض قرار گرفتند.

البته اجراي شهرگرگان تنها اجراي اين دوره نيست و در مديريت گذشته موضوعي چون حذف نام شهدا از خيابان هاي شهر واكنش و مردم جامعه گرگان همراه با مردم گرگان و با اشاره به این مسائل اولین معمار نیست.تا آفتاب بر دیوار کج طلوع کند.

موضوع دیگری که فعالان رسانه ای در ایرادات خود به آن اشاره کرده اند، بی توجهی به شهر مذهبی گرگان به عنوان گامی ایجابی و غیرمنفی در جهت فشار و تهاجم یکسان فرهنگی در غرب است که استقبال زیادی از سوی مسافرانی که در صورت مواجهه با آن مواجه می شوند، می باشد. گذر از زیارت گرگان به امام زمان (عج) خواهش می کنم اما متاسفانه نگاهی به سرگردانی گرگ ها در جوار مسئولان در مقایسه با سرگردانی مراجع و حتی برخی از مسئولین از دنیا رفته است. از گسترش تیراژ آن، بنابراین می توان از اماکن مذهبی و برگزاری مراسم نوروزی چشم پوشی کرد، علیرغم اینکه صحبت های زیادی در مورد زیارت نوروزی انجام شده است، اما در عمل اتفاقا حتی مدیریت شهری نیز خدمات مذهبی و مقدس نوروزی ندارد. .

آنچه در مورد سفرهای مذهبی گفته می شود این است که این مکان ها از خدمات بهداشتی یا مسیرهای عبوری و یا مکان های متبرکه ای که از روشنایی کافی برخوردار نیستند محروم هستند، این بهانه نیست.

یکی از پایگاه های ولایت محلی گلستان در این باره نوشته است: «روز زاری بوی عطر را به یوسف می آورد، به آنها نگاه نمی کنند، رنگ و آب دهان شهر دارالمومنین است. در این ایام جاری تلقی می شود. آخرین پرده از معنویت این شهر و همچنین رونمایی از شهر گرگان آلمان «تنها با یکدیگر» در حالی که مسئولان فرهنگی در عید سعید فطر به این شهر سفر کردند، گذشت.

تظاهرات فعالان فضای مجازی در گرگان آلمان

برخی از فعالان فرهنگی و رسانه ای نیز در قبال این حادثه سکوت نکردند و به واکنش اشاره کردند.

یکی از فعالان فضای مجازی در این باره نوشت: عکسی منتشر شد مبنی بر اینکه شهدادی مثلاً گرگ انقلابی مجسمه یک بانوی محجبه را تصحیح کرد که از سوی مردم متدین شهر قابل اعتراض اعلام شد. 1. هدف شورا و شهر چیست، مثلا اشتباهات انقلابی با ضد دین اتفاقی انجام می شود؟ 2. شورای شهر در ابتدا برای حفظ بیت المال اعلام کرد، حال سوال اینجاست که آیا هزینه تعمیر مجسمه از جیب شخصی پرداخت می شود یا بیت المال، شورا و شهر اعلام می کنند؟

«جوخه گل» شهروندی گرگان به دست مسیح علی رسید / رسانه ها

جزئیات شهردار گرگان در آلمان «تنها با ما»

موج انتقادات و گلایه‌های مردم و فعالان فرهنگی مذهبی «محمدرضا سبطی» شهردار گرگان بر سر زبان‌ها افتاده است. از این حیث، تأثیراتی که در بستر فرهنگی یک جامعه رخ می دهد، باید بر اساس ساختار بصری چارچوب مفهومی و مفاهیم آشنا باشد.

این اثر (به تنهایی) نیز به صورت کلامی، زندگی معاصر را به تصویر می‌کشد که در این عصر به‌اصطلاح رسانه‌ها، روابط خانوادگی، نوع پوشش و حضور در اجتماع تحت تأثیر رسانه‌ها و بر خلاف اخلاق، مخدوش شده است. جامعه قدردانی این اثر (به تنهایی) فضای روزمره را در زندگی روزمره به چالش کشیده است. انتخاب شخصیت ها از قشر جوان جامعه این بوده است که در حضور تهاجمی ترین آثار مخرب فضای مجازی و در عین حال عید سعید فطر که با همبستگی و همبستگی نیز تجلی می یابد. در حاشیه، در این اثر، انسان ها مورد توجه قرار می گیرند. (حتی خانم‌هایی که در حاشیه نشسته‌اند) در نهایت تاکید می‌کنم که این کار به این سبک زندگی نیست، نه در تایید این که کاملاً در ساختار مشخص شده است.»

شواهد حکایتی از فعالیت های ضدفرهنگی حکایت از آن دارد که مسئولان مدنی و فرهنگی مراقب تعلقات مذهبی دست اندرکاران این گونه حوادث باشند، ملت ایران از نظر دینی سربلند محسوب می شود.

نتایج خواستار

امروزه یکی از مصادیق غرور دینی سکوت مسئولین فرهنگی شهرستان و رسانه ها، مدعیان دغدغه های دینی، مذهبی و فرهنگی ولایت گلستان است که سرایندگان به فرهنگ متجاوز پشت کرده و باورها و هویت را تضعیف می کنند. از اسلامگرایان ایرانی

اما همه این تیرها نور خاصی در کنار خود داشت، مطالبه بحق در بین مردم و فعالان فرهنگی و اجتماعی وجود داشت، ایشان به دنبال آنها رفت و مشاهده کرد.

انتهای پیام