عمومی

معجزه شکلات تلخ در رابطه با حافظه!

کدو تلخ سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان است که به جلوگیری از آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. همچنین می توان خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و فشار خون را کاهش داد و جریان خون را بهبود بخشید.

بر اساس گزارش ما، عصر ایران نوشته است: «به گفته محققان، مصرف شکل های تلخ می تواند فرکانس امواج مغزی را تغییر داده و در بهبود حافظه و کاهش استرس مفید باشد. در واقع بهتر است افرادی که عاشق شیرینی هستند برای حفظ سلامتی خود به سمت جایگزینی انواع شیرینی های مضر با شکل های تلخ بروند. البته شکل تلخ یک شکل واقعی و مرغوب است نه محصولی که ترکیب متفاوتی داشته باشد و با استفاده از ماده تلخ به صورت مصنوعی تولید شود!

کدو تلخ سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان است که به جلوگیری از آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. همچنین می توان خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و فشار خون را کاهش داد و جریان خون را بهبود بخشید.

بر اساس مطالعه ای از دانشگاه لوما لیندا در کالیفرنیا، که همچنین در نشست سالانه زیست شناسی تجربی 2018 ارائه شد، مزایای شکل های تلخ از نظر تأثیر آنها بر امواج مغزی مرتبط با مسائل حافظه و یادآوری آشکار شده است.

دکتر لی بورک از دانشگاه لوما لیندا به همراه تیم تحقیقاتی خود از 48 گرم دانه کاکائو استفاده کردند که 70 درصد آن تانزانیایی بود.

توضیح مختصری: آنچه به آن اشاره کردیم این است که آنتی اکسیدان ها توانایی تغییر فرکانس های مغزی را دارند که به وضوح فرکانس مغز مفیدی به نام گاما است. فرکانس گاما با استفاده از آنتی اکسیدان ها تنظیم، افزایش و در واقع روشن می شود.

امواج مغزی در فرکانس‌های متفاوتی منتقل می‌شوند و از این نظر تا حدودی شبیه رادیو هستند. برک اضافه می کند که فرکانس گاما بالاترین فرکانس و «با پیشرفته ترین سطح برای پردازش شناسایی، حافظه و یادآوری در ارتباطات» است.

امواج گاما با عملکردهای پیچیده ای مانند پردازش اطلاعات، بهبود حافظه و کاهش استرس مرتبط هستند. تاثیرات آن بر روی مغز مثبت است و یا به گفته محققان افزایش “مصونیت عصبی” در نتیجه مصرف شکل های تلخ در عرض 30 دقیقه اتفاق می افتد.

برک می گوید: در این مطالعه، داوطلبانی که 70 درصد یک قرص شکلات تلخ مصرف کرده بودند، پس از 30 دقیقه، افزایش قابل توجهی در فرکانس گاما در نواحی مهم مغز (پشت و سمت راست مغز) نشان دادند. افزایش امواج مغزی فرکانس گاما برای چندین ساعت باقی می ماند.

تیم تحقیقاتی آزمایش را با داوطلبان ادامه داد و تا دو ساعت پس از اجرای پروژه، فرکانس شاهد حرکت گاما همچنان کاهش داشت. بنابراین زمان زیادی طول می کشد تا این امواج فروکش کنند.

این تحقیق می تواند برای بهبود عملکردهای شناختی به ویژه در جمعیت های سالمند مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به نتایج، یکی از مزیت های اصلی شکل های تلخ تنظیم دقیق فرآیندهای تشخیص هنگام پوشیدن آنها است. به عقدی برک اگر واقعا بتوانیم فرکانس گاما را افزایش دهیم در زندگی و به خصوص در زمینه تقویت فرآیندهای شناختی سود خواهیم برد.

دانستنی های شکلاتی

دانه های کاکائو در غلاف های کاکائو یافت می شود. آنها میوه هایی هستند که در هوای گرم مانند آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و آفریقا روی درختان رشد می کنند. بله، اشکال از نظر فنی از یک میوه می آیند. بسیاری از میوه ها و سبزیجات دیگر نیز سرشار از آنتی اکسیدان هستند، مانند اسفناج، چغندر، تمشک، توت فرنگی و البته کلم.

دانه های کاکائو از داخل میوه برداشت و سپس خشک و تخمیر می شوند. این ماده در نهایت به کره کاکائو تبدیل می شود. کاکائو خام را می توان به تنهایی یا در پخت استفاده کرد. برای تبدیل کاکائو خام به شکلات یا کره کاکائو، آن را با شکر و شیر مخلوط می کنند.

همچنین برای تبدیل کاکائو خام به «کاکائو» محصول باید برشته یا برشته شود. برك برك تعريف مي‌دهد ك به زبان ساده, cocoa (cacao) version raw, less processed or processed; در حالی که کاکائو فرآوری شده در نظر گرفته می شود. طعم شکلات تلخ، شکلات شیرین و انواع دیگر شکلات ها بسته به میزان کره و شیر مصرفی متفاوت است.

به طور کلی، هر محصولی که حاوی بیش از 70 درصد کاکائو باشد، «تلخ» در نظر گرفته می‌شود و این همان ترکیبی است که در مطالعه استفاده شد.

شکلات تلک در شکلت در شکرین کاکائو 70 درصد یا بالاتر به شدت سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی است. برای سلامتی بدن بسیار مفید تلقی می شود.

بورک خاطرنشان کرد که این میوه از نظر آنتی اکسیدان حتی از شیشه و برخی سبزیجات نیز جلوتر است. در صورت تحمل طعم تلخ توصیه می شود از درصدهای بالاتری از کاکائو استفاده کنید.

جسیکا کوردینگ، متخصص تغذیه ثبت شده در نیویورک، توضیح می دهد: 85 درصد کاکائو چیزی است که بسیاری از پزشکان و متخصصان بهداشت به مردم توصیه می کنند. به تصرید ساده، به کاکو کاکاو به همی کرک شکر کریر است. به آیین کھیل شکلات تلک نیز دولی شکر ام به کمت کامه است. برای افرادی که به دنبال به حداکثر رساندن فواید فرمول های آنتی اکسیدانی هستند، مدل های تلخ توصیه می شود.»

پایان پیام