عمومی

مناجات برای آمرزش – ماه نیوز

از جمله این کتاب ها می توان به صحیفه سجادیه از امام سجاد (ع) اشاره کرد.

خدایا گناهکاران رحمت تو را می طلبند.
ای کسانی که نیکوکاران را به یاد می آورید، در امان هستید.
اشتباهی که به راحتی می تواند ادعای شما را رد کند، شکست خوردن است.
ای مردم مونس، دور از زمین. ای غمگین و دل شکسته. فریاد داغدیدگان. شما به کمک احتیاج دارید.

می دانی که رحمت و حکمت همه جا هست.
تو به هر موجودی نعمت خود را نعمت داده ای.
مرا به خاطر کاری که انجام داده ام ببخش.
قبل از اینکه عصبانی شوید، آنلاین را ببندید.
لطفاً با گسترش این مقاله یا بخش به بهبود آن کمک کنید.
باشد که آفریدیان به همه رحم کنند.
زیرا اگر کسی را برکت دهی، ثواب نخواهی داشت.
اگر می خواهی سرکش را مجازات کنی، اندازه گیری کن.

و من ای خدای من، بنده امر به نماز هستم. پس می گوید: لبیک و صدوق. من این هستم، پروردگار من، من در خانه شما هستم.
من معتقدم که بار گناه بر پشت است. من معتقدم که به عمر گناه کرده ام. اعتراف می کنم که از روی نادانی نافرمانی کردم. حتی اگر این غرور در حق شما نباشد.
خدایا آیا من سعی می کنم به هر که از من رحمت می خواهد رحم کنم؟ آیا کسی هست که از من فریاد بزند که به من کمک کند و من اکنون شروع به گریه کنم؟ آیا کسی با صورت بدخیم روی زمین می افتد؟ آیا کسی هست که از خود بیزاری شما شکایت کند و فقط به شما امیدوار باشد؟
خدایا آنچه از تو نیست به من عطا کن، مرا ببخش و آنچه را که از توست، دیگر کسی نخواهد.
خدایا بر محمد و آل او و از جانب خود درود می فرستم جز اینکه به سوی تو آمده ام و از رحمت خود نمی توانم دل را به امید آرام کنم و دستم را بر قلبم رد کنم که به خدمت شما ادامه خواهد داد.

تو منبع رحمت هستی. پس درود بر محمد و آل او باد. و اگر خود را آمرزنده می خوانی، گناهان ما را ببخش.
ای خدای من، ببین چقدر ترس من از ترس تو جاری است و دلم از ترس مضطرب است و تنم از جلال تو می لرزد.
و همه اینها برای این است که از رفتار بد خود خجالت می کشم و فقط به دلیل اینکه شما را نمی شناسم، صدایم را بسته نگه می دارم، با زبانی که در راز و نیاز می گویم بازی نمی کنم.
پس خدای من تو را ستایش کن. آنقدر عيوب است كه نپوشاندم و رسوا نكردم و گناهان زيادي را نشناختم و ندانم كه از آنها چند آلودگي بيرون آمده و آشكار و آشكار شده است، همسايه ها تقصير من هستند و حسد من است. یک نعمت در مبدل

سپس، ناگهان، نخواستم به کارهایی که نمی‌خواستم ادامه دهم.
ای خدای من، چگونه کسی می تواند مرا از جهلم و از سرنوشت خود و از غفلت نجات دهد و مال من را به من عطا کند تا آن روزی ارزان از گناهانم را بگیرم. از آنها گرفته شده است؟ و کیست از شما که در گرداب باطل غوطه ورتر است و بدترین رذالین است، زیرا من در آن سوی ندا هستم و گام های شیطان را پیروی می کنم؟
و در عین حال معتقدم که آخر اذان بهشت ​​است و آخر اذان جهنم.
تمیز و مرتب چه راه فوق العاده ای برای به هم زدن مردم.
و من خوشحالم که از شما می شنوم، شما با من مدارا می کنید و به سرعت مرا مجازات می کنید.” و این را نه تنها به این دلیل که من در پیشگاه شما عزت و احترام دارم، بلکه فقط به خاطر مدارهای شماست و به من قوت بخشیده اید، به نافرمانی که شما را عصبانی می کند، و از گناهانی که ما را منسوخ می کند، پیش بینی می کنم. دست برداشتن از؛ و چون گناهی را که به خاطر آن مرتکب شده ام آمرزیده ای، دوست من هستی.

خدایا گناهانم بیشتر است و آنچه از من باقی مانده بدتر و شخصیت من بدتر است. من در تیررس باطل و در اطاعت از بیداری تو ناچیز هستم و در پی هشدارهای تو کمتر آگاه و مراقبم. از این رو من از برادران عزیزم به حساب می آیم و نمی توانم گناهانم را به یاد بیاورم.
من تو را به خاطر گفتن این سخنان توبیخ می کنم. چون اميدوارم مال گنهكاران بسته شود، اميدوارم و به رحمتى كه وسيله رهايى پيشاهنگ ضلالت است، دلم بسته است.
خدایا این گردن من است که گناهان را در دایره عبادت می آورد. پس بر محمد و خاندانش درود فرست و آنان را دور کن. و این پشت من است که دو اشتباه مرتکب شدم. پس بر محمد و آل او درود فرست و ما را به فضل ما درود فرست.

خدایا اگر بگویم که می میرم و چقدر فریاد می زنم و چقدر فریاد می زنم و چقدر به دری که می شنوم می روم از جلوی چشمم دور شو. و در تمام عمرم از خاک زمین نخورده ام و همچنان خاکستر روز را نوشیده ام و در میان آن نام های بسیار بر زبان آورده ام که بر زبان آورده ام و از محل از شرم، چشمانم را به آسمان باز نکردم، حتی برای یکی از گناهانمان هم مستحق بخشش نیستم.
اگر مستحق بخشش باشم، می‌میرم و اگر مستحق بخشش باشم، تو را می‌بخشم و آنچه را که خورده‌ام، نمی‌بخشم». زیرا مجازات من حتی اگر نافرمانی می کردم آتش بود. پس اگر مرا عذاب کنی، ستم بیشتر می شود.

خدای من، اکنون که به حجاب ذلت و رسوایی معصیت کردم و به لطف خود در مدار قرار نگرفتم و در عذاب عجله نکردم و بر من صبور باش و به من رحم کن. و سختی ها و بدبختی های بینوایان رحمانی است.

بار الها بر محمد و آل او درود فرست، و از گناهانم درگذر، و مطیع نفسم باش، و به من توفیق اطاعت نیکو را از راه نافرمانی عطا فرما. با آب پاک توبه سازهایی می سازم که گناه نکنم و حال و روزم را بهبود بخشد و شیرینی فرزندانم را شیرین کند و مرا آزاد کند و مرا ببخشد و رحم کند و از خشم. نامه های صلح بنویسیم، و از بشارت این نعمت ها در دنیا، قبل از رفتن به این دنیا، شادی می کنیم. بشارتی که من آنها را می شناسم و به خاطر خود نشانه هایی که از آنها آگاه شده ام.
این خواسته ها از توان تو خارج است و با وجود توان و استقامتت، سختی نمی یابی و با لطف بزرگی که آیات قرآن به تو عقل می دهد، به شدت محکوم می شوی، هر چه می خواهی بکن. همان، و هر چه، هر چه اراده کنی، همان فرمان است. و شما می توانید هر کاری انجام دهید.

منبع: صحیفه سجادیه