اجتماعی

مهارت‌ شاه‌کلید گذر از ابرچالش بیکاری/ با تحصیل در این رشته‌ها بی‌دردسر شاغل شوید!

ماه نیوز/گلستان در شرایط کنونی که جامعه با حجم بالای فارغ التحصیلان بیکار مواجه است، 70 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای این دانشگاه را به ظرفیتی ارزشمند برای عبور از بحران بیکاری در بازار کار تبدیل کرده اند.

ابرکالش جمیعی امروز ما بیکاری است; مشکلی که بیش از هر زمان دیگری گردن فارغ التحصیلان دانشگاهی را گرفته است، دانشجویانی که پس از گذشت تنها چهار سال از عمر مفید خود در حالی از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند که تنها دارایی آنها تنها یک مدرک بدون تخصص و مهارت است!

البته مشکل از آنجا تشدید می شود که جوانان فقط به دنبال صندلی عقب هستند و فکر می کنند با مدرک دانشگاهی شان هیچ شغلی جز صندلی عقبی شایسته آنها نیست.

امروز فارغ التحصیلی سرآغاز بحران بیکاری است و متأسفانه جوانان با ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی آن را دنبال می کنند تا وقت خود را در مشاغل دولتی و اشتغال بگذرانند. موضوعی که خلاقیت را از آنها می گیرد و در آینده تضمین و روشنایی آنها را نمی دهد، البته یکی از ریشه های اصلی این مشکل عدم مهارت آموزی و کارآفرینی در دانشگاه هاست، در حالی که کلاس دانشگاه می تواند از آنها استفاده کند. تخصص و دانش هنگام کار در کارگاه ها، آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی با تجربیات عملی سروکار خواهند داشت. موضوع مهمی که در مراکز آموزش عالی مغفول مانده است.

علیرغم تمام تاکیداتی که بر مشکل آموزش مهارتی شده است، گرایش نابینایان و جامعه افراطی به سمت رشته های غیر مهارتی تغییر چندانی نکرده است، حتی به حدی که برخی از دانشجویان ترجیح می دهند در رشته هایی تحصیل کنند که علاقه ای به آن ندارند. با وجود گرفتن مدرک دانشگاهی.

در عین حال، بحران بیکاری کار را به جایی رسانده است که برخی از جوانان با وجود داشتن مدرک لیسانس، فوق دیپلم و حتی دکترا، متوجه شده اند که چاره ای جز فراگیری مهارت ها برای غلبه بر آن ندارند. بحران بیکاری

بدون هیچ مشکلی کار پیدا کنید!

دانشگاه فنی و حرفه ای گلستان با پنج دانشکده مدرن و مجهز در سطح گلستان بستر مهمی برای پرورش مهارت و افزایش خلاقیت در جوانان است تا جوانان فرصت تحصیل چندین ساله با مهارت را داشته باشند و در نهایت با اشتغال شیرینی فارغ التحصیلی برایشان دو چندان می شود

با توجه به بحران بیکاری و اهمیت ویژه آموزش های مهارتی در جامعه، دانشگاه فنی و حرفه ای گلستان اقدام به برگزاری تور رسانه ای جهت معرفی توانمندی های ویژه این دانشگاه از نگاه اصحاب رسانه نموده است.

امردازای بالی فرغ‌التحسیلان فرش دستباف

منیره موسی زاده، مسئول آموزش دانشکده علوم و هنر وی در حاشیه اصحاب رسانه در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش پررنگ آموزش های مهارتی در اشتغال جوانان گفت: به جرات می گویم حدود 70 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای در جذب شاغل هستند. بازار و خوشبختانه تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه ما کارآفرین و بدون مشکل هستند.» بازار جذب کار کرد.

بدون هیچ مشکلی کار پیدا کنید!

وی با اشاره به اینکه امکان مرمت کف در دانشکده فنی و حرفه ای گنبدکاووس وجود دارد، افزود: با مشاوره انجام شده امکان مرمت کف در این دانشکده وجود دارد و برای دانشجویان حرفه ای و کارشناسی آزاد است.

مسئول آموزش آموزشکده فنی و حرفه ای گنبدکاووس دانست و با بیان اینکه مهمترین هدف دانشگاه فنی و حرفه ای ارتقای سطح مهارت دانش آموزان است، گفت: صنایع دستی و صنایع غذایی در سه رشته آموزش داده می شود. حسابداری، صنایع دستی کف و طراحی.

موسی زاده با اشاره به اینکه حدود 640 دانشجو در این گروه فنی و حرفه ای در گروه های مختلف مشغول به تحصیل هستند، یادآور شد: شرط جذب دانشجو در این گروه در رشته هایی مانند کامپیوتر، نرم افزار و برق و … شرکت در آزمون سراسری است. در رشته ها، دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی جذب می شوند.

به گفته مسئولان دانشکده فنی و حرفه ای گنبدکاووس، با توجه به ظرفیت این شهرستان در زمینه کفپوش های موجود، دانشکده فنی و حرفه ای گنبدکاووس تنها دانشکده ای در استان است که این دوره و فارغ التحصیلان را راه اندازی کرده است. از ترجم فروش فروش و تولو فرش نیز به سرعت در بازار کار جذب می شوند.

برخی از دانشجویان فنی و حرفه ای در طول تحصیل مشغول به کار هستند

رياس فنيني و فيره اي عليابادكتول وی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: دنیای امروز تلفیقی از علم و فناوری با تغییرات و سرعت بالا است و برای کار در این فضا به هر دو نوع دانش و مهارت نیاز داریم.

علی رحیمی حسین آبادی خاطرنشان شد: دانشگاه فنی و حرفه ای موظف است دو ابزار دانش و مهارت مبتنی بر فناوری های روز در رشته های مختلف را با هم تلفیق کند تا دانشجویان پس از دوره حرفه ای و کارشناسی متناسب با رشته خود یا در رشته های موجود کارآفرین شوند. حداقل در آموزش متوسطه شرکت کنید.

Mahratt Shahkeyld Goz Ez Abrachalsh Bekari/Ba Tehsil در آن تشغلها بی دردسر کار بیا!

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای هیچ مغایرتی با دانشگاه های دیگر ندارد، خاطرنشان کرد: دانشگاه های دیگر نیز مسیر خود را طی می کنند، اما جامعه امروزی نیازمند تلفیق دانش و مهارت است و خوشبختانه دانشجویان فنی و حرفه ای تا این حد به اشتغال نزدیک شده اند. که در همین حین دانش آموزان مشغول کار هستند.

با وجود اهمیت بالای آموزش های مهارتی در جامعه امروزی، از ظرفیت دانشگاه های فنی و حرفه ای آن طور که باید استفاده نمی شود و بخشی از کارگاه ها و بسیاری از امکانات این دانشگاه ها در غیاب دانشجو از بین می رود.

برخی از کارشناسان دانشگاه های غیردولتی و غیرانتفاعی را یکی از دلایل کمتر پذیرش دانشجو در دانشکده های فنی و حرفه ای می دانند.

از سوی دیگر گفتگوهای ما با مسئولان دانشکده های فنی و حرفه ای نشان می دهد که تسهیل گری بیش از حد برخی موسسات آموزش عالی غیردولتی و گرایش افراطی مردم به سمت رشته های نظری باعث ادامه تحصیل جوانان شده است. از دانشکده های فنی و حرفه ای غافل هستند و تفاوت بین مهارت و تئوری را به خوبی درک نمی کنند.

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای علی آباد گفت: در حالی که در هر رشته 14 رشته با ظرفیت حدود 70 دانشجو و ظرفیت پذیرش 1800 دانشجو است اما در حال حاضر تنها 650 دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

رياس دانشي فني و فرهي اي استان گلستان همچنین وی در گفتگو با خبرنگار گفت: رسالت دانشگاه فنی و حرفه ای تربیت نسل نخبه، ماهر و کارآفرین است.

Mahratt Shahkeyld Goz Ez Abrachalsh Bekari/Ba Tehsil در آن تشغلها بی دردسر کار بیا!

منصور غفاری وی افزود: در حال حاضر به جز رشته های پزشکی، بقیه فارغ التحصیلان رشته های نظری با بحران بیکاری مواجه هستند و بازار به دنبال افراد ماهر و ماهر است، اما مهارت، درآمدی وجود ندارد، بنابراین کشورهای پیشرفته توجه ویژه ای به این موضوع دارند. آموزش مهارت و افزایش مهارت

رتبه اول دانشگاه صنعتی در تجارت

وی آموزش های مهارتی را کلید حل معضل جوانان بیکار دانست و گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای نسل چهارم و دانشگاه کارآفرین است، بزرگترین دانشگاه کشور است و در تجاری سازی رتبه اول را در بین دانشگاه ها به خود اختصاص داده است. دانشگاه های کشور سازمان های فنی و حرفه ای در استان به عنوان دانشگاه دولتی شناخته نمی شوند.

ریاس دانش فنی و فریه ای استان گلستان توضیح داد: دیانکش دانش فنی و فرهای استان گلستان توضیح داد: دیانشاه فنی و فریه ایستان کلستان کرد: درانیک فنی و فریه ایستان کلستان کرد:

Mahratt Shahkeyld Goz Ez Abrachalsh Bekari/Ba Tehsil در آن تشغلها بی دردسر کار بیا!

غفاری با بیان اینکه با تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه ای به راحتی می توان دانشجویان را جذب بازار کرد، گفت: استان گلستان می تواند با معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای گام بردارد و با استفاده از ظرفیت بالقوه و بالفعل این دانشگاه می توانیم چندین قرارداد امضا کنیم. توافقات در راستای مهارت آموزی سازماندهی با دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی تا سایر سازمان ها از ظرفیت دانشگاه های فنی و حرفه ای استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به 600 معلم متخصص در رشته های مختلف با دانشگاه فنی و حرفه ای همکاری دارند، افزود: مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه ای شهید تهرانی مقدم در راستای صنایع خلاق و ماهر راه اندازی شده است تا به رشد و توسعه گلستان کمک کند. استان. کندتر

شرایط استخدام هنرجویان هنر و آموزش در آموزش و پرورش چگونه است؟

رایس دانش فنی و فرهی ای استان گلستان میتست است; اکثر دانشجویان دانشگاه فنی و فنی به دلیل فراگیری مهارت های مورد نیاز جامعه پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار می شوند.

गफारी अज़ी दानामुजान फारगलतहसिल दर दिशाई दिशाय ، करव धानेष विष वाष भाई बा भाई भानी फानी विष फैषिल फैषिल फैषिल फैषिल फैषिलाई

Mahratt Shahkeyld Goz Ez Abrachalsh Bekari/Ba Tehsil در آن تشغلها بی دردسر کار بیا!

وی تاکید کرد: در حال حاضر در حال انجام تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش هستیم تا بر اساس آن به دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای با عنوان دبیر فنی بورسیه داده شود و در آموزش و پرورش مشغول به کار شوند. .

به روگر ماه نیوز; امروزه نیروی انسانی به عنوان یک ظرفیت مهم در کشور مطرح است، اما از آنجایی که بسیاری از این افراد به دلیل نداشتن مهارت و تخصص بخشی از جمعیت بیکار هستند، این ظرفیت تحت عنوان افراد تحصیل کرده یا جوان بیکار به تهدید تبدیل شده است. در این زمینه دانشگاه فنی و حرفه ای با مهارت های مختلف بستر مناسبی برای طرح معضل بیکاری است.

با توجه به استفاده مطلوب از این ظرفیت، دانشگاه فنی و حرفه ای گلستان باید به طرق مختلف از جمله معرفی به جامعه، به روز رسانی تجهیزات و امکانات و … مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرد.

پایان پیام