عمومی

موج کُره‌ای ما را می‌خورد؟

मा हाला चीली वक्ट स्ट के बा «Samsung» و «ال جی» خو هو من; ما ماشین های «هیوندای» را دوست داریم و تعداد کمی داریم. تی. اس» ِلی کندن!

ماه نیوز پلاس: اگر مقدمه را کنار بگذاریم، باید بپذیریم که ایران کره و فرهنگ کره را به طور کلی دوست دارد. حتی اکثر فیلم‌های کره‌ای که روی آنتن می‌روند، اغلب در ایران نسبت به کره جنوبی رتبه بالاتری دارند. مثلاً پرمخاطب ترین قسمت های «جومونگ» بیش از 90 درصد مخاطبان ایرانی را به خود جذب کرد، در حالی که تنها 40 درصد محبوبیت در بین کره ای ها برای خودش محفوظ بود و بازیگر اصلی آن «سونگ ایل گوک» در ایران سوپراستار شد!

«موج کره‌ای» موجی از جانب شرک اسیا

موج کره ای کلمه جدیدی است که به محبوبیت روزافزون فرهنگ کره ای در سراسر جهان از دهه 1990 اشاره دارد. موج کره ای یا «هالیو» ابتدا با گسترش صنعت و سریال های موسیقی کره ای در کشورهای آسیای شرقی و جنوب شرقی آغاز شد و بعدها با رشد اینترنت و شبکه های اجتماعی به مفهومی جهانی به ویژه قرار گرفتن کره ای تبدیل شد. نمایش های پاپ در یوتیوب

اصطلاح “Haliyo” اولین بار در سال 1999 توسط وزارت فرهنگ و گردشگری کره جنوبی استفاده شد که در آن زمان یک CD موسیقی به زبان چینی با عنوان “Haliyo Songs from Korea” تولید کرده بود که رسانه های چینی برای توصیف آن استفاده می کردند. موفقیت فرهنگ مردم از کره در چین استفاده کردند.

در طلوع قرن بیست و یکم، نام کره جنوبی به عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان فرهنگ عمومی و جاذبه بر سر زبان ها افتاد. محبوبیت فرهنگ عمومی کره در بین بسیاری از کشورهای جهان باعث شد تا دولت کره جنوبی با پرداخت یارانه و تامین مالی شرکت های جدیدی که در زمینه سرگرمی فعال بودند به دنبال گسترش قدرت خود باشد. هدف دولت کره رقابت با فرهنگ عمومی ژاپن و بریتانیا بود. حوزای کے در کودر نیم کرن است ک در آمریکیکہ است

موج کره ای برای معرفی خود به دنیا نیازمند ابزارهای قوی است و چه چیزی بهتر از شبکه های اجتماعی و چه بهتر از سریال های کره ای و «کی پاپ» یا موسیقی پاپ کره ای!

چی میخوری؟

ستاره های کره ای از کجا می آیند؟

اینکه هر فرد چه نوع موسیقی گوش می دهد کاملاً به سلیقه شخصی بستگی دارد. هر بار که به موسیقی گوش می دهیم، ارتباط عاطفی بهتری با آن برقرار می کنیم. পাস্ত্যানিপিব্য়া ، বগ্য়িয়িম কায়ি ক্র্য়ি কোর্য মিক্য মিক্য বেডি বেডি ؛ زیرا موسیقی پاپ در سراسر جهان طرفداران قابل توجهی دارد. چه می توان گفت که «کی پاپ» برای نوجوانان ایرانی جذابیت دارد، در حالی که حتی نمی توانند این موسیقی را در کنار خواننده زمزمه کنند؟

«بت پاپ» یک اصطلاح کره ای است که برای معرفی یک خواننده در کره جنوبی استفاده می شود. در کره جنوبی، استعدادهای خوانندگی معمولاً از طریق آژانس ها با تست های آزمایشی یا آزادانه جذب می شوند تا کارآموز شوند. افرادی که امتحان را با موفقیت پشت سر می گذارند قراردادهای بلندمدت با شرکت ها امضا می کنند.

روند آموزش ممکن است از چند ماه تا چند سال طول بکشد و معمولاً شامل کلاس های آواز، رقص و زبان است که با سایر کارآموزان برگزار می شود. گاهی اوقات در طول آموزش افراد با تحصیلات خود در مدرسه همراه می شوند. با این حال، برخی از دانش آموزان مدرسه یا دانشگاه را رها می کنند تا روی بت شدن تمرکز کنند. روزنامه «وال استریت» در سال ۲۰۱۲ نوشت که هزینه آموزش یکی از اعضای گروه «نسل دختران» حدود سه میلیون دلار بوده است.

موج کره ای باعث شد که بت های کره ای بیشتر مورد توجه قرار گیرند. همچنین جنبه های دیگر فرهنگ کره ای مانند فیلم ها و سریال های کره ای نیز بسیار مورد توجه قرار گرفت.

و اما “کی پاپ”… رنگ، نور، رقص

به هر موسیقی پامــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ، “پاپ” و کره ای ها به بچه های خود “پاپ” می گویند. این ژانر تحت تأثیر سبک ها و ژانرهای مختلف از سراسر جهان است. از ان جملة مي‌توانم به Experimental, Rock, Jazz, Gospel, Hip Hop, r. و. بی، رگی، رقص الکترونیک، فولک، کانتری و کلاسیک، علاوه بر ریشه های موسیقی سنتی کره ای.

اصطلاح K-pop در دهه 2000 رایج بود اما در سال 2018 رشد قابل توجهی داشت و به یک صنعت تبدیل شد.

بر اساس “گزارش موسیقی جهان در سال 2019” توسط فدراسیون بین المللی صنعت فونوگرافی، کی پاپ در رتبه ششم 10 بازار برتر موسیقی جهان قرار گرفت و توسط “بیتس” و “بلک پینک” به عنوان پیشگام رشد این صنعت معرفی شد. “. کی پاپ در سال 2020 رکوردشکنی را تجربه کرد و سریع ترین رشد 44/8 درصدی را در بین بازارهای بزرگ جهان داشت.

کی پاپ کیلی سری در ایران هم هواداران که را کرد کرد همانطور که پدران و مادران از سریال های کره ای لذت می بردند، فرزندانشان نیز از کی پاپ لذت می بردند. شاید برای نسلی که به نواختن موسیقی علاقه دارند، «کی پاپ» چندان جذاب نباشد، اما برای نوجوانان خیلی زود شنیده می شود. چرا؟ «کی پاپ» فقط موسیقی نیست. بلکه رنگ، نور، رقص و موسیقی وجود دارد.

اکثر گروه های کی پاپ یک خواننده رپ دارند و انگلیسی را با کره ای مخلوط می کنند و ملودی های جذاب اجرا می کنند. نوازندگان موسیقی نیز رقصندگان خوبی هستند که رقص های خود را متناسب با هر قطعه طراحی می کنند. همه اینها همان چیزهایی است که توجه نوجوانان ایرانی را به خود جلب کرده است.

انقلاب «بي. تی. s»

در ایران شاید «کی پاپ» را با گروح «بی. تی. بسیار معروف است که افراد هفت گروه هستند. ب. تی. در ابتدا به عنوان یک گروه هیپ هاپ شروع به کار کرد، اما با گذشت زمان سبک های مختلفی را پوشش داد. اشعار آن اغلب شامل دغدغه های شخصی و اجتماعی، سلامت روان، مشکلات دوران مدرسه، از دست دادن، عشق به خود و فردیت است. آثار این گروه به نقل از ادبیات و مفاهیم روانشناختی و شامل خط داستانی مرتبط با جهان است.

ب. تی. در سال 2017 به عنوان پیشگام موج کره ای وارد بازار جهانی موسیقی شد و رکوردهای فروش بسیاری را شکست و اولین گروه کره ای شد که برای تک آهنگ “Mayk Drop” از انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده گواهینامه دریافت کرد. ” و همچنین اولین هنرمند کره ای. با ستودیوی البلوم «عاشق حوت باش» کر در سدر کلود بالبورد. ب. تی. این اولین گروه بعد از “بیتلز” بود که در کمتر از دو سال چهار آلبوم شماره یک داشت.

چی میخوری؟

ب. تی. در سال 2020 اولین گروه کره ای شد که با تک آهنگ Dynamit و ریمیکس Love Wild در صدر 100 آهنگ داغ و 200 آهنگ جهانی بیلبورد قرار گرفت و اولین گروه در تاریخ با انتشار آهنگ “زندگی ادامه دارد” برداد شد که بلافاصله پس از انتشار در میان 100 آهنگ به عنوان یکی شماره گذاری شد.

मुज करेहाय पायान डार्द؟

این روزها مطالب زیادی درباره موج کره ای نوشته می شود و همه از تاثیر پاپ بر روح و روان نوجوانان می گویند. امواجی که در واقع از آنها هستند همیشه زیبا، ظریف و ظریف هستند. موجی که حتی پاپ های جوان کره ای را هم مجبور به خودکشی کرده است اما واقعیت این است که این موج طولانی فقط به نفع کره ای هاست و هر بار با آپدیت جدید تصویری زیباتر از خودش به نمایش می گذارد.

پایان پیام