عمومی

موسیقی با حافظه ما چه می‌کند؟

محققان نشان داده اند که گوش دادن به موسیقی می تواند به تقویت گفتار و افزایش تمرکز کمک کند. علاوه بر این، استرس یکی از مهم ترین عوامل فراموشی است و موسیقی می تواند به استرس استرس کمک کند.

به گزارش ماه نیوز، عصر ایران نوشتن: “گوش دادن به موسیقی شاد باعث می شود احساس بهتر و شادتری داشته باشید.” گوش دادن به موسیقی مورد علاقه تان می تواند حال شما را بهتر کند. علاوه بر این، آواز خواندن و زمزمه کردن همراه با آن عملکرد مغز را بهبود می بخشد.

حافظه انسان عامل متمایز کننده موجودات زنده است. انسان به کمک حافظه می تواند اطلاعات نسل های گذشته را به نسل های آینده منتقل کند و انقلاب های علمی و صنعتی را بشمارد. همه آنها به منظور تقویت حافظه و افزایش قدرت اطلاعات و حافظه هستند. موسیقی یکی از عوامل تقویت حافظه است.

موسیقی چه تاثیری بر ما دارد؟

. خاطرات را زنده نگه دارید

موسیقی محرکی است که در بسیاری از رویدادهای زندگی ما وجود دارد ما در مراسم تولد و عروسی و در مراسم عزاداری موسیقی می نوازیم. میتون گفت: موسیقی در بسیاری از لحظات زندگی ما مورد انتقاد قرار گرفته است و ظرافت ها و ملودی هایی که در لحظات مختلف زندگی می شنویم ما را به یاد این لحظات در آینده می اندازد.

. حافظه گفتار و تمرکز را تقویت می کند

محققان نشان داده اند که گوش دادن به موسیقی می تواند به تقویت گفتار و افزایش تمرکز کمک کند. علاوه بر این، استرس یکی از مهم ترین عوامل فراموشی است و موسیقی می تواند به استرس استرس کمک کند.

. مهمترین بخش شکل دادن به شخصیت ماست

به احتمال زیاد در اواسط نوجوانی به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید، احتمالاً در آن دوران کتاب جدیدی بخوانید یا فیلم جدیدی از محبوب خود تماشا کنید. از آنجایی که یکی از مهمترین دوره های شکل گیری شخصیت انسان در دوران نوجوانی است، می توان زندگی مهم را بین موسیقی و خاطرات ربط داد.

. احساسات کمک می کند

موسیقی راهی برای انتقال احساسات است. هر آهنگی می تواند مجموعه ای از احساسات را در ما ایجاد کند. گوش دادن به یک آهنگ و تسخیر آن با احساسی که این آهنگ در ما ایجاد می کند، خاطرات را پر می کند، به خصوص خاطرات مثبت و بیرون کشیدن آنها از قفس باعث تسریع خاطره می شود.

. دلیل بازیابی قدرت نامیده می شود

مغز چپ انسان با گفتار مرتبط است. گاهی اوقات سکته مغزی یا آسیب مغزی این ناحیه را تحت تاثیر قرار می دهد و فرد توانایی صحبت کردن را از دست می دهد. مطالعات نشان داده‌اند که خواندن صدا باعث تسریع بازگشت گفتار به این افراد می‌شود، زیرا خواندن صدا به ناحیه سمت راست مغز متصل می‌شود و بیمارانی که توانایی گفتار ضعیف دارند توانایی گفتار خود را بازیابند.

موسیقی چگونه به یادآوری خاطرات کمک می کند؟

. کاهش استرس

موسیقی برای درمان بیماری های روحی و جسمی بسیار توصیه می شود. استرس ناشی از ایجاد افکار منفی است که بر مغز تأثیر می گذارد و اجازه می دهد تفکر درست در انسان شکل بگیرد. اغلب اوقات استرس عامل اصلی انگیزه برای انجام فعالیت هایی مانند مطالعه و ورزش است و موسیقی می تواند شما را در این موقعیت های استرس زا آرام کند.

. رفاه معنوی

گوش دادن به موسیقی شاد باعث می شود احساس بهتر و شادتری داشته باشید. گوش دادن به موسیقی مورد علاقه تان می تواند حال شما را بهتر کند. علاوه بر این، آواز خواندن و زمزمه کردن همراه با آن عملکرد مغز را بهبود می بخشد.

. ذهن را باز کنید

با ریتم آهنگ می توانید تمرکز خود را افزایش دهید. مغز ما با ریتم های خاص و متناوب کار می کند. هنگام انجام کارهایی مانند مطالعه که نیاز به تمرکز دارد، به ریتم عشق خود به موسیقی توجه کنید و روی آن تمرکز کنید، حساب کنید و متفکرانه عمل کنید.

. افزایش هوش

برخی از سبک های موسیقی هوش شما را افزایش می دهند و برای مغز انرژی می دهند. آهنگ های اینچئون معمولاً با یک ریتم شروع می شوند و سپس سرعت می گیرند. متن این آهنگ ها نیز معمولا حاوی عبارات مثبت است. گوش دادن به این آهنگ ها در ابتدای روز یا زمانی که احساس خستگی می کنید می تواند مغز حرکتی را درخشان کند و احساس بهتری در شما ایجاد کند.

. ذهن آزاد

زمانی را که صرف گوش دادن به موسیقی می کنید، به عنوان مورد علاقه خود در نظر بگیرید، مانند پاداش ها و اوقات فراغتی که بعد از کار یا مطالعه به آن نیاز دارید. آرامش خاطر و تجمیع اطلاعات جدیدی که در طی چند دقیقه به دست آورده اید از مزایای این وقفه هاست.

انتهای پیام