اجتماعی

میانگین حضور روزانه ۵۷ دقیقه ای دانش آموزان در «شاد» طی دوران کرونا

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حضور 5000 کلاس در آموزشگاه ایرانی از تشکیل ستاد دولت آموزش و پرورش و فضای مجازی در فضای پیشبرد آموزش در پاساکرونا خبر داد.

به گزارش ماه نیوز، یوسف نوری در ویژه برنامه سیمای مدرسه که به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت معلم از سیما پخش شد، ضمن تبریک به مناسبت بزرگداشت مقام معلم و یاد علامه شهید مطهری و بیش از 5 معلمان شهید از «اسفند» و همزمان با شیوع کرونا، انتخاب 6000 کلاس در این دوره در مدرسه تلویزیون بی سابقه بود.

وی افزود: باید آموزش های بعدی را در زمانی که کرونا داریم یا بعد از کرونا دوباره تجسم کنیم. به همین دلیل است که یادمان های فضای مجازی به منظور اداره فضا ایجاد شده است و به عنوان آموزش طبیعی باید آموزش را با هم تلفیق کنیم.

وزیر آموزش و پرورش و پرستاری در بیانیه‌ای گفت: در قالب این شبکه ۲ میلیون دانشجو با نرخ ۲ دقیقه در روز ثبت‌نام می‌شوند که مشمول این برنامه می‌شود.

نوری ادامه داد: در حال آموزش چهار نفر هستیم که یکی از آنها می تواند به رسانه ها اشاره کند. خب عنصر دیگری هم هست که در مدرسه سازی به بهترین شکل ممکن از آن استفاده شده است و رسانه ها هم باید همینطور. باید بتوانیم با شبکه آموزش سیما تعامل داشته باشیم.

او گفت: «ما از تدریس جید به معلمان جوانی که در دو سال گذشته برای ادامه آموزش سختی های زیادی را متحمل شده اند، قدردانی می کنیم.» هاکی با احساس قرنطینه نشدن فروکش کرد و معلمان ما برای شرکت در تمرین به میدان بازگشتند و همچنین برای قدردانی از معلم بسیار تلاش کرد.

ادامه دارد