عمومی

نخستین ویرایش کتاب گینس – ماه نیوز

در آگوست 1955، اولین نسخه از کتاب رکوردهای گینس در انگلستان منتشر شد و بسیار بیشتر از آنچه ناشر انتظار داشت مورد توجه قرار گرفت. از آن زمان تا کنون هر سال ویرایش جدیدی از این کتاب با تغییراتی در سوابق و ثبت نام و رکورد جدید منتشر می شود.

روزنامه به روگر ماه نیوز اعتماد நுர்தை: «துக்கு பாட்டிய்ப்ப்பிய் பிட்டிப்ப்ப்பிக்குக்குக் هاگ بیور، مدیر اجرایی شرکت گینس، به همراه گروهی از دوستانش برای شکار در قسمت جنوبی ایرلند به یک سفر تفریحی رفت. آنها می خواستند شب طلایی را شکار کنند اما همه آنها در این کار شکست خوردند. بعد از آن بحث دوستانه ای بین آنها پیش آمد اما گرمای زیادی به پا شد. برخی از آنها می گفتند که این پرنده از همه پرندگان سریعتر است و برخی دیگر آن را پرنده پا می نامند.

چون بحث به نتیجه نرسید تصمیم گرفتند برای یافتن پاسخ به کتاب های مرتبط با این موضوع مراجعه کنند اما در هیچ کتابی چیزی که دنبالش بودند پیدا نکردند. چون کسی به این سوال جواب نداد. فکر می کردم همیشه در جمع های دوستانه … بحث هایی از این دست هم مطرح می شود و کتابی که پاسخ همه سوالات از این دست را در خود داشته باشد برای حل دوستانه این اختلافات بسیار مفید است. او با دو برادر به نام های راس و نوریس مک ویرتر تماس گرفت و پس از توضیح این ایده، آنها را استخدام کرد. این دو برادر یک موسسه تحقیقاتی کوچک در لندن داشتند و کارشان جمع آوری اطلاعات و اسناد دقیق برای روزنامه ها و آگهی دهندگان بود. বির্র বামাক্তিক্রার্র্র্ত্রা ক্বা

او ابتدا می خواست این رکوردهای کتاب را به صورت رایگان توزیع کند و از آن برای تبلیغ شرکت خود استفاده کند، اما در عمل مشخص شد که چقدر به چنین کتابی نیاز است و افراد زیادی حاضر به پرداخت پول برای خرید آن بودند. از این رو در چاپ های بعدی کتاب روی جلد قیمت گذاری شد و از پاییز به جای توزیع رایگان به فروش رسید. کتاب پرفروش شد و در پایان همان سال (یعنی تا زمستان) رکورد پرفروش را شکست و پس از یک سال به کشورهای دیگر مانند آمریکا راه یافت. موسسه McWhirter افرادی را استخدام کرد و آنها را به کشورهای مختلف فرستاد تا اطلاعات بیشتری در مورد موضوعات دیگر جمع آوری کنند. از اطلاعات جدیدی که جمع آوری شد، نسخه دیگری از کتاب تهیه شد و این روند تا امروز ادامه دارد.

کتاب رکوردهای جهانی گینس که در سال 2022 ویرایش شد، به 23 زبان در 100 کشور جهان منتشر شد و بیش از 53 هزار رکورد در آن ثبت شد. گفته نمی شود که او در سال 1967 درگذشت، اما این شرکت رکوردهای کتاب را تا پایان قرن حفظ کرد و پس از آن، در سال 2001 به یک گروه کانادایی به نام جیم پتیسون فروخته شد. راس مک ویرتر نیز تا اواسط قرن هفدهم ویراستار این کتاب بود و پس از قتل او، برادرش نوریس این وظیفه را بر عهده گرفت. نوریس نیز در سال 1986 دنیا را ترک کرد.

پایان پیام