اجتماعی

نقش‌آفرینی جهاد دانشگاهی در مهارت‌آموزی و اشتغالزایی/ذخیره‌سازی 900 نمونه خون بند ناف در گلستان

ماه نیوز/ گلستان رئیس جهاد دانشگاهی گلستان با بیان اینکه مشکلات حوزه اشتغال با کمک تسهیلات حل نمی شود، افزود:

ابراهیم شهبازی عصر امروز دوشنبه 16 اردیبهشت ماه در دیدار با رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های گلستان اظهار داشت: اما با گسترش کرون و مجازی سازی فعالیت این تشکل ها کم شده است اما تاکنون کمتر شده است. متوقف شد.

وی افزود: تشکل دانش آموزی وظیفه و رسالت بزرگی بر عهده دارد که جوان مومن، انقلابی و در حد و اندازه انقلاب اسلامی تربیت کند.

رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه گلستان به فعالیت های سازنده (مرکز تولید محتوا) اشاره کرد و گفت: این مرکز برای خنثی سازی حملات دشمن در فضای مجازی طراحی شده است که محصولات متنوعی در این زمینه عمدتاً از تیراندازی متحرک ارائه می کند. پوستر، کلیپ و غیره.» شود.

شهبازی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در همه زمینه های خود در حوزه پژوهشی قدم برداشته است، گفت: خود واگذار شده اند.

اشتغال 1300 نفر در گسترش مشاغل خانگی

وی همچنین از اجرای عملیاتی برای کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از گسترش مشاغل خانگی در قلعه قلعه خبر داد و گفت: تولیدات خود حمایتی و همچنین در سال 1398 خانه دار فئودالی ویژه در مرحله دوم با اشتغال 200 زن خانه دار

نقش جهاد دانشگاهی در تسلط بر آموزش و اشتغال / ذخیره سازی 900 نمونه

رئیس جهاددانشگاهی گلستان با بیان اینکه تعهد دانشگاه گلستان در طرح ملی گسترش اشتغال داخلی برای دو هزار و سیصد نفر ایجاد شده است، تصریح کرد: به طوری که زمینه اشتغال هزار و سیصد نفر ایجاد شده و این امر طرح بدون کمک مالی اجرا می شود، مشکلات حوزه اشتغال با ارائه تسهیلات حل نمی شود، بلکه با فرهنگ سازی، توانمندسازی جامعه و برون رفت از مشکلات بازار که گامی واقعی در جهت تحقق آن برمی داریم. این اشتغال مهم

پزشکی گیاهان دارویی در گالیسیا

شهبازی ضمن توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های گلستان و سرزمین آمایش، با بیان اینکه زمینه فعالیت جهاددانشگاهی این استان به حوزه گیاهان دارویی اختصاص یافته است، مقرر شد این کار از نیاز آغاز شود. تحقیقات اقتصادی و با ترویج گیاهان دارویی، تولید، عقد قرارداد با کشاورزان، کشت، خرید، عرضه و تولید گیاهان دارویی ضروری به پایان می رسد.

وی با بیان اینکه فعالیت گیاهان دارویی در توسعه سلامت عمومی و رفاه مردم گلستان سرراست است، تاکید کرد: وجود زمین های زراعی و وجود ظرفیت های مطلوب دلیل انتخاب گیاهان دارویی برای ایجاد گیاهان دارویی

نقش جهاد دانشگاهی در تسلط بر آموزش و اشتغال / ذخیره سازی 900 نمونه

رئیس جهاددانشگاهی گلستان با اشاره به بهره برداری از بانک خون به عنوان خدمت به پایه های بانک گل گفت: با توافقی که قرار است ذخیره سازی در آینده به نوزاد و اطراف آن کمک کند، حدود 900 نفر درگیر خواهند شد. در گلدهی ناف در گلستان.

شهبازی ضمن بیان اینکه آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی از دیگر حوزه های فعالیت است، گفت: جهاد دانشگاهی در زمینه آموزش های کوتاه مدت و همچنین آموزش های کوتاه مدت دارای آموزش های بلند مدت است که ظرفیت بیش از حد دارد. 700 رشته و سه مرکز علی آبادکتول، گرگان و گمبدکاوس در این منطقه فعالیت می کنند. آمار، تعیین، تدوین و سپس آموزش لازم است.

وی تصریح کرد: در سال های اخیر بیشتر آموزش های کوتاه مدت ما در رشته پزشکی عمومی بوده که معمولاً در زمینه دندانپزشکی، فوریت های پزشکی و سایر تخصص ها وجود دارد و افزایش می یابد.

رئیس جهاددانشگاهی گلستان به فعالیت های مستمر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: جهاد دانشگاهی در کنار سایر خدمات زمینه ساز مرکز جذب شد و در پنج سال اخیر حدود 24 هزار نفر به این مرکز رسید. در این امتحانات شرکت کردند.»

انتهای پیام