اجتماعی

نقش موثر سازمان‌های مردم نهاد در ارتقای رفاه اجتماعی‎ ‎

ماه نیوز/حمدان ملایر فرماندار با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد یکی از پیشگامان حمایت های اجتماعی هستند، گفت: تشکل ها و تشکل های مردمی در همه امور دغدغه ایران و مردم آن را دارند و از پیشگامان توسعه رفاه اجتماعی محسوب می شوند.

به روگر ماه نیوز; سلمان اسماعیلی روز یکشنبه 5 تیرماه در دیدار با سازمان های مردم نهاد با بیان اینکه دولت بدون حضور و نقش آفرینی سازمان های مردم نهاد نمی تواند مشکلات و مشکلات مردم را حل کند و در تمامی امور و فعالیت های تشکل ها حضرت علی(ع) گفت: (علیه السلام) باید مانند او و الگوی او باشد.

این مسئول این مکان خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود فضای مناسب در اختیار مسئولان، باید ظرفیت های دستگاه های اجرایی موجود شناسایی و سالن های ورزشی و سالن های اجتماعات در اختیار مسئولان قرار گیرد.

وی ادامه داد: تقویت احضاریه، رفع موانع ارتباط مدیران با احضاریه، انتخاب یک نفر به نمایندگی از احضاریه برای پیگیری امور، مسائل و مشکلات آنان و استفاده از ظرفیت نمایندگان شورا از دیگر الزامات است.

اسماعیلی با بیان اینکه با وجود مشکلات، کاستی ها و موانع بر سر راه تردد سازمان های مردم نهاد، اما این اقشار و تشکل های مردمی همواره نگران ایران و مردم هستند، گفت: سازمان های مردم نهاد باید بازوی قدرتمندی برای حل مشکلات باشند. مشکلات و معضلات فرهنگی و اجتماعی، در کنار دولت باشند.

فرماندار با تاکید بر اینکه تشکیل اتاق فرماندهی و مرکز فرماندهی در راستای تقویت فعالیت ها و اقدامات مدیران شهرستان ضروری است، افزود: تشکل های مردم نهاد اگرچه از وجود قوانین و بار اداری رنج می برند، اما نباید این امر را انجام دهند. پیگیر و مطالبه حق مردم باشید این راه برای خسته شدن خطرناک است.

پایان پیام