اجتماعی

نقش کلیدی ورزش‌های قدرتی در کاهش وزن

درست مانند ورزش های هوازی، ورزش های طبیعی و تحمل وزن نقش کلیدی در کاهش وزن و دستیابی به اهداف تناسب اندام دارند.

بر اساس گزارش ما، البته ممکن است کاهش وزن و تناسب اندام تنها عاملی باشد که با انجام این نوع تمرینات قابل مشاهده است، اما فواید دیگر در دراز مدت مشهود خواهد بود. بنابراین، ما باید در طبیعت سازگار باشیم.

به گزارش دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، انجام این تمرینات را فراموش نکنید تا در کمترین زمان ممکن فواید شگفت انگیز آنها را در زندگی خود مشاهده کنید:

_ پیری در طی: ورزش به طور طبیعی باعث تقویت استخوان ها، افزایش توده عضلانی، حفظ عضلات و کاهش استرس در بدن می شود. علاوه بر این باعث می شود فرد دوران پیری راحت تری را تجربه کند.

_ افزایش قدرت ورزش: ورزش های طبیعی نه تنها قدرت بدن را افزایش می دهد بلکه سرعت، چابکی و انعطاف بدن را افزایش می دهد و همه اینها برای انجام سایر ورزش ها مانند دویدن و سایر ورزش های استقامتی مفید و ضروری است.

_ پیشگیری از پوکی استخوان: نگرانی در مورد از دست دادن استخوان باعث می شود که ما از مصرف لبنیات خودداری کنیم، اما پیشنهاد موثر این است که هنگام مصرف لبنیات حتما وزن کم کنید. زیرا این کار تراکم استخوان را به طرز باورنکردنی افزایش می دهد.

_ ប្រ្រង្រ្រ بسیاری از ما فکر می کنیم که ورزش هوازی باعث چربی سوزی بیشتر می شود، اما در واقع اگر عضلات بدنمان متراکم تر باشند، چربی بیشتری می سوزانیم و حتی در هنگام خواب و نشستن نیز چربی سوزی ادامه می یابد.

_ افزایش کیفیت خواب: زمانی که سوخت و ساز بدن بالا باشد و سطح انرژی بدن در وضعیت خوبی باشد، خواب بسیار راحت تری خواهیم داشت. البته سعی کنید ورزش های طبیعی را در زمان های نزدیک به زمان خواب انجام ندهید، زیرا ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد.

_ افزایش اعتماد به نفس: یکی از مهمترین تاثیرات ورزش تاثیرات مثبتی است که بر روح و روان می گذارد. تمرینات طبیعی به ما کمک می کنند تا تناسب اندام داشته باشیم و از درون احساس بهتری داشته باشیم.

_ افزایش سلامت عمومی بدن: اگرچه هدف بسیاری از افرادی که ورزش طبیعی انجام می دهند رسیدن به تناسب اندام است، اما مهمترین دستاورد ورزش طبیعی سلامتی و احساس سرزندگی است. ورزش های طبیعی در دراز مدت باعث ایجاد تغییرات بسیار ارزشمندی در ما می شود. علاوه بر زیبایی بدن، افزایش انرژی، خواب بهتر و حتی زندگی زناشویی بهتر، تمام فواید ورزش برای جسم و روح طبیعی است.

پایان پیام