هنری و فرهنگی

نمایش اثر هنرمند قزوینی با موضوع باغستان در رویداد کوله ویدئو 

ماه نیوز/ قزوین در قسمت دوم ویدئویی از سوم تا هفتم اردیبهشت با موضوع محیط زیست هنرمند زنده در 3 نقطه مختلف جغرافیایی از جمله قزوین برگزار می شود.

به گزارش ماه نیوز، 4 هنرمند ویدئو آرتیست ایرانی از نقاط مختلف جغرافیایی از طریق سه مدیر هنری این رویداد، بر اساس توانایی، تجربه و قدردانی خود در رابطه با موضوع، به این رویداد ویدئویی دعوت خواهند شد و دارای آثار هنری ارزشمندی خواهند بود. با محیط اطراف.پرداخت شده.

بر اساس این خبر، این آثار طبقه‌بندی گاه‌شماری و گاه‌شماری از پانزدهم تا بیستم اردیبهشت ماه در فضاهای مختلف در شهرهای محل زندگی هنرمندان به نمایش گذاشته می‌شود.

در این پروژه هر هنرمند با توجه و امکانات خود فضایی مانند گالری، استودیو یا هر مکان دیگری را انتخاب می کند و آثار خود را در حضور مخاطبان خاص یا آثار عمومی به نمایش می گذارد.

به این ترتیب هر یک از آثار خلق شده در مکان های مختلف با حضور مخاطبان مختلف به نمایش در می آید. شهرهای تهران، پاریس، درسدن، قزوین، خرم آباد، رشت، بندرعباس، اصفهان و همچنین؛ همراه هستند.

باغ موضوع پروژه هنرمند قزوینی است

حمیده سبحانی فر هنرمند قزوینی که آثارش با موضوع باغ‌های سنتی قزوین در این مراسم به نمایش گذاشته می‌شود، گفت: هماهنگی شکل و معنا، تجلی خاطره جاودان و بازگشت تمدن به روح ایران زمین است. باغ ایرانی الگوریتمی باستانی است که قرن هاست خود را به اشکال مختلف در بسیاری از مناظر این سرزمین از جمله فرش بازتولید کرده است.

وی در ادامه گفت: نمونه برزی روح باغبان ایرانی را به شهر باستانی قزوین بردند. باغ های سنتی این شهر سالهاست که به باغ ایرانی معنا بخشیده است. این باغ ها با اصالت خود هزاران سال است که در این سرزمین بوده اند.

این هنرمند تصریح کرد: علاوه بر باغ های قزوین، نقش اقلیم و تغییرات اقلیمی نیز بخشی از هویت اجتماعی و فرهنگی مردم این شهر است. و چنانکه بارها شنیده ایم حتی ناصرخسرو در سفرنامه خود قزوین را شهری در میان باغ ها توصیف کرده است.

وی گفت: این میراث گرانبها در سال نهم در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و در حال حاضر در فهرست آثار جهانی قرار دارد که در نیم قرن اخیر در معرض خطر جدی انقراض بوده است.

سبحانی فر با اشاره به انتخاب باغ به عنوان موضوع، گفت: روند نامتوازن توسعه شهری باعث شده روحیه این باغ ها در گذشته مزاحم و وابستگی به دکمه ها، سازه ها، ماشین آلات و خیابان ها شود و روز به روز از بین برود. “این باغی بود که من برای پروژه خود انتخاب کردم.

به گزارش ماه نیوز، این رویداد از 2 تا 5 اردیبهشت ماه از دیدگاه های مختلف برگزار می شود.

نمایشگاه آثار هنرمند قزوینی با موضوع باغستان در کوله ویدیو

انتهای پیام