اجتماعی

نمایش توانمندی‌های هنری معلولان در یک جشنواره

مراسم افتتاحیه دومین دوره جشنواره هنری همام، جشنواره ویژه توانخواهان کشور و بومی برای نشان دادن توانمندی معلولان، هشتم اسفندماه سال جاری در فرهنگسرای آینه برگزار می شود. گالری.

به گزارش ماه نیوز، در ادامه روابط عمومی جشنواره جشنواره هما، پس از انتخاب 5 اثر، جشنواره با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان در سومین روز از اسفندماه به کار خود پایان می دهد.

نگارخانه همام با اشاره به ضرورت برگزاری این جشنواره اعلام کرد: بسیاری از افراد مستعد در جشنواره های عمومی و آثار هنری با توجه به معلولیت خود مورد قضاوت قرار می گیرند و در بسیاری از موارد نیز می توانند اثر خود را به جای بگذارند. توانستیم مورد توجه قرار بگیریم و با ویژگی‌های خاص و محدودیت‌های فیزیکی حرکت، متوجه شدیم که باید زمینه‌ای برای برگزاری چنین جشنواره‌هایی فراهم شود.

در عین حال پس از حضور در دور اول جشنواره و مشاهده پتانسیل های موجود، هیئت انتخاب و شورای سیاسی همام به این نتیجه رسیدند که جشنواره باید به صورت دوسالانه برگزار شود تا هنرمندان بتوانند برنامه های کافی برای دوره بعدی ارائه دهند. دو سال.

کشف سه هزار اثر از جشنواره همام

در عین حال از طریق بانک اطلاعات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آستانه، بهزیستی و خیریه امام رضا (ع) فرخوان، این جشنواره با استقبال خوب شرکت کنندگان و از طریق رسانه های گروهی نیز به اطلاع این مجموعه رسید. شامل سه هزار اثر موسیقی و مابقی کشف انواع هنرها و صنایع دستی در بخش‌هایی است که در نهایت پس از سه دوره داوری انتخاب شدند؛ آثار برای نمایشگاه انتخاب شدند و تعدادی از آثار نیز به بخش محصولات راه یافتند. برای فروش گذاشته شدند.

از نکات قابل توجه این جشنواره کشف آثاری از افراد مستعد از شهرها و شهرستان های مختلف کشور است که استان های خوزستان، لرستان، هرمزگان، فارس، مرکزی، قم، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان به جشنواره راه یافته اند.

نمایشگاه برگزیده آثار هنری و منتخب هشت کارگاه

این جشنواره تا سوم اسفندماه ادامه دارد و علاقه مندان از سوم اسفندماه می توانند از موزه فرهنگ فرهنگی آیینه صبا به نشانی ولی عصر، خیابان چهار راه طالقانی، خیابان برادران مظفر بازدید کنند. .

انتخاب هشت کارگاه آموزشی در طول جشنواره با هدف ارتقای پتانسیل هنرمندان مستعد از دیگر برنامه های جشنواره است و همچنین تمامی افرادی که آثارشان به سالن نمایشگاه راه یافته است در کنار هم در تهران اقامت دارند.

نمایشگاه آثار منتخب در کشورهای آلمان، فرانسه و ژاپن

پیش بینی می شود این نمایشگاه با هماهنگی سازمان ارتباطات اسلامی در کشورهای آلمان، فرانسه و ژاپن برگزیده شود و همچنین سه اثر برگزیده یا سه اثر برتر هنری نیز در نمایشگاه بین المللی هنر جوایزی دریافت کنند.

این جشنواره با حضور هنرمندان مستعد از رشته های مختلف سینما، تئاتر، موسیقی و … به المپیاد هنری تبدیل شده است و در عین حال اثر هنری قابل تحسینی در این جشنواره ارائه می شود و در حاشیه در آن اثر، هنرمند بریدگی ستون فقرات را می بیند که با ذهن خود ایجاد کرده است یا کسی که به دلیل ناتوانی در انجام آن، اثر هنری ارزشمندی در پای او پیدا می کند. مردم تلانگانا بیشتر یاد خواهند گرفت. و بیشتر اینکه برای یک زندگی بهتر و مستقل تر، این افراد گام بر می دارند و کارهای بیشتری انجام می دهند.

انتهای پیام