عمومی

نمایندگی گمرک در شهرستان‌های استان سمنان مستقر شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری سمنان، سید محمدرضا هاشمی در جلسه کارگروه صادرات استان سمنان که به همت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در هر شهرستانی که نیاز است باید نمایندگی گمرکات استان ایجاد شود. که بتوانیم صادرات را توسعه دهیم. : استان سمنان دارای قابلیت ها و محصولات خوبی در بخش صادرات است.

وی با اشاره به مشکلات صادرکنندگان و لزوم رسیدگی به آنها، افزود: حمل و نقل کالا در حوزه صادرات استان یک دغدغه جدی است بنابراین همه باید در رفع مشکلات این بخش کمک کنند و از سوی دیگر متاسفانه نشست گروهی در سال گذشته برگزار شد که در آن جلسه محلی برای رسیدگی به دغدغه ها و مشکلات صادراتی در منطقه است.

استاندار سمنان با بیان اینکه سمنان یک استان صنعتی است و از این رو باید برای افزایش صادرات از استان گام های بیشتری برداریم، تاکید کرد: مشکلات صادرکنندگان در استان. آمار بنابراین می‌توانیم آنها را حذف کنیم زیرا این امر به تولیدکنندگان ما انگیزه بیشتری برای صادرات می‌دهد.

هاشمی با بیان اینکه علاوه بر تلاش دولت ها، صادرکنندگان استان سمنان نیز باید برای صادرات کالاهای خود از استان تلاش کنند، افزود: ما در کنار صادرکنندگان استان هستیم و سعی می کنیم دغدغه ای جز این نداشته باشیم. صادرات.”

وی جانمایی کریدورهای شمال به جنوب و غرب به شرق، وجود دو فرودگاه و خط راه آهن سراسری را از ظرفیت های صادراتی استان عنوان کرد و تاکید کرد: می توان از این ظرفیت ها برای توسعه صادرات بهره برد. استان.

استاندار سمنان گفت: میراث فرهنگی، گردشگری استان و نهادها و سازمان های مختلف از جمله اداره کل صنایع دستی می توانند انجام دهند. اذیت کردن به منظور ایفای نقش موثر در توسعه صادرات از استان، در این میان برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و سوغات در استان ها در معرفی محصولات استان و شناسایی توانمندی های موجود موثر است.