عمومی

نمونه چشم‌نواز روحانیت، الگوی اعتدال و پارسایی

آیت الله امینی در عالم سیاست مرد خردمندی بود. موعظه وحدت اعتدال و اعتدال بود. ما به هیچ وجه نمی خواهیم به مادر توصیه کنیم که غیرفعال باشد.

به گزارش ماه نیوز، در تیتر روزنامه ۱۹ است داستان به قلم مرتضی آمده است: عالم عالم، دانا و عاقل، فقیه وارسته، ضمیر نورانی انقلابی، خادم و مردم روحانی، سیاستمدار، منادی وحدت و مدار، سادگی از یک سال پیش به پادشاهی کرونا ملحق شد و چنانکه خیلی در پیام تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی به سرعت به امام راحل (ره) و یاران علاقه مند و همرزمان شهیدش پیوست.

آیت الله امینی به معنای واقعی، فردی متدین، ساده اندیش، مردانه و با الهام بود و در تعبیر مقام معظم رهبری، سیره شخصی ایشان مثال زدنی بود. نسبت به نیازهای جامعه مسئولیت پذیر و آگاه بود و با شناخت نیازهای جامعه به اکثر مشکلات مربوط به فعالیت های فرهنگی و تربیتی جوانان رسیدگی می کرد.

آیت الله امینی یک انقلابی در جریان زهد بود حقیقت و حقیقت. اینکه می گوییم حرف حق وحدت جامعه را بر هم نمی زند به این معنا نیست که پدری وجود ندارد و از این طریق حق گرانی و ظلم بیشتر شده است.

او مرد عمل و منشی عالم سیاست بود. موعظه وحدت اعتدال و اعتدال بود. ما به هیچ وجه نمی خواهیم به مادر توصیه کنیم که غیرفعال باشد.

وی معتقد است که نقش روحانیت بسیار فراتر از نقشه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی جامعه است و روحانیت نباید خود را فدای تحکیم جریان‌ها و پیوندهای سیاسی کند و به همین دلیل از انتخاب افراد و گروه‌های سیاسی حمایت نمی‌کند. این مخالفت ورود مدرسین حوزه علمیه قم در حمایت از نامزدهای انتخابات بود.

درد دین و مردم با شما باد، روحش شاد و اولیای خدا محشور باد.»

انتهای پیام