هنری و فرهنگی

هرمزگان باید پذیرای گردشگری دریایی از سراسر دنیا باشد

ماه نیوز/ هرمزگان وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی از زیرساخت های مسافری و گردشگری بندر شهید حقانی بندرعباس بازدید کرد.

سید عزت الله ضرغامی با حضور در بندر شهید حقانی بندرعباس از روند ساخت مجتمع تفریحی و گردشگری ضلع شرقی این بندر مسافری بازدید کرد.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی در این بازدید در جمع سرمایه گذاران گفت: باید در روند اجرای پروژه ها مشکلات حل شود.

وی افزود: طرح گردشگری دریایی باعث نشاط و شادی مردم می شود و در صورت راه اندازی مجتمع گردشگری دریایی برای جوانان بومی منطقه اشتغال ایجاد می کند.

ضرغامی ادامه داد: هرمزگان باید پذیرای گردشگری دریایی از سراسر دنیا باشد.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی گفت: شناورهای تفریحی و گردشگری در دریا فعال باشند و مردم از سراسر کشور برای تفریح ​​به هرمزگان بروند.

ضرغامی سپس در تماس تلفنی با مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک ایران، مشکلات پروژه مجتمع گردشگری و تفریحی اسکله شهید حقانی را به صورت تلفنی پیگیری کرد.

بازدید از محوطه و اسکله، کشتی های مسافربری، گفتگو با دریانوردان و خدمه کشتی ها برای بازدید از بزرگترین بندر مسافری کشور از دیگر برنامه های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود.

اسکله شهید حقانی بندرعباس بزرگترین پایانه مسافربری دریایی ایران است که از آنجا سفرهای دریایی به جزایر کشم و هرمز انجام می شود.

بازدید مهندس ضرغامی از بازار صنایع دستی اسکله جزیره هرمس

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی در بدو ورود به جزیره هرمز از بازارچه صنایع دستی بر روی ستون های این جزیره بازدید کرد.

سید عزت الله جرغامی وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی از بازارچه صنایع دستی واقع در خلیج هرمز بازدید کرد و با فروشندگان محلی صنایع دستی گفتگو کرد و آنان را در جریان مشکلات و معضلات قرار داد.

بیشتر دستفروشان این بازار زنان جزیره هرمزی هستند که صنایع دستی و سوغات منطقه و استان هرمزگان را در این بازار به فروش می رسانند.

انتهای پیام/