اجتماعی

هشدار نارنجی هواشناسی در پی تشدید فعالیت سامانه بارشی در پایتخت

اداره کل هواشناسی استان تهران در پی تشدید سامانه بارشی از فردا اخطار نارنجی صادر کرد.

به گزارش ماه نیوز، با صدور اخطاریه هواشناسی به اداره کل هواشناسی استان تهران نارنجی سامانه بارشی از صبح روز شنبه (26 آذر) تا یکشنبه (7 آذر) تشدید شده است.

رگبار و رعد و برق در شمال استان تهران (به ویژه در ارتفاعات) با بارش متوسط ​​تا شدید باران و برف و گاهی مه و بارش برف در ارتفاعات پیش بینی می شود.

این خطرات شامل لغزندگی معابر و مسیرها، آبگرفتگی برخی مسیرها، طغیان مسیل ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، مه و بارش برف در ارتفاعات، محدودیت تردد در جاده ها و گردنه های کوهستانی و احتمال انسداد موقت برخی جاده ها می باشد.

اداره کل هواشناسی استان تهران با رعایت نکات ایمنی در عبور از زنجیر چرخ و مناطق کوهستانی، پرهیز از تخلیه رودخانه ها و پرهیز از کوهنوردی و پرواز، در ترددهای درون شهری احتیاط و از سفرهای بین شهری به ویژه در جاده های کوهستانی خودداری کند. و در حال آماده سازی دستگاه اجرایی برای جلوگیری از آسیب های احتمالی است.

بنابراین گزارش، در هشدار نارنجی سازمان هواشناسی، اثرات منفی پدیده جوی و خسارات احتمالی را پیش بینی کرده است. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک رویداد مضر صادر می شود.

انتهای پیام/